The Day After VAN DE VOORZITTER Daar zit ik dan,'The Day After', thuis achter mijn bureau, toch wel aangeslagen, en dan moet er nog vandaag een column ingeleverd worden. Ik kan er natuurlijk niet omheen om juist aan onze leden nog eens uit te leggen wat Cor, Joop en ik, gevolgd door de twee andere commissarissen van de NV, hebben bewogen om onze functies ter beschikking te stellen en de ledenraad te verzoeken op zoek te gaan naar drie nieuwe bestuursleden. Na een roerig najaar met heftige kritiek van ons erelid Johan Cruijff in de richting van onze directie, bestuur en tal van andere functionarissen, hebben wij een drietal klankbordgroepen in het leven geroepen, juist om met elkaar te proberen belangrijke ver beteringen aan te brengen. Het heeft enige tijd geduurd, maar de groepen die gaan over financiën, verenigingszaken en structuur, zijn aan hun werkzaamheden begonnen. De klankbordgroep Technische Zaken onder leiding van Johan is formeel niet echt aan de gang gegaan. Op verzoek van Johan hebben drie werknemers vanAjax, te weten Ruben Jongkind, Dennis Bergkamp en Wim Jonk, bijgestaan door Johan's zaak waarnemer Rutger Koopmans en naar het schijnt een aantal anderen onder wie oud-spelers, een rapport geschreven waar ik inhoudelijk (laten we maar zeggen, bij gebrek aan kennis), niet op in zal gaan. Op geen enkel moment heeft men overigens informatie ingewonnen bij de verantwoordelijke functionarissen op de Toekomst, zoals Jan Olde Riekerink, Frank de Boer of het hoofd van de medische staf, Edwin Goedhart. Gedurende die periode zijn de benoemde leden van de groep - Rik van den Boog, Dick Schoenaker en Peter Boeve (Piet Keizer had zich inmiddels teruggetrokken) - tweemaal officieel bij elkaar gekomen en hebben zij een inhoudelijke presentatie gekre gen. Meegeschreven aan het rapport hebben zij niet. Uitein delijk heeft in ieder geval Rik op 15 maart de presentatiesheets ontvangen, waarna op 24 maart tijdens twee bijeenkomsten werd medegedeeld welke medewerkers niet meer aan de uitvoering van de plannen mee mochten doen. Die moesten er dus, in gewoon Nederlands, uit. De directie heeft daarop, gesteund door de gehele RvC, een streep getrokken en gezegd:'Dit gaan wij zo niet doen.' Natuurlijk kun je je afvragen waarom er niet eerder is ingegre pen. Dat had twee redenen. In de eerste plaats was het volgens Rik een goed verhaal, prima inpasbaar binnen de huidige struc tuur en in de tweede plaats hadden wij de hoop dat in onderling overleg tot een goede personele invulling gekomen zou kunnen worden. Dat laatste was nu een foute inschatting. Qua personele bezetting was het stikken of slikken, en dat kan in geen enkele serieuze organisatie! Waarom dan, als je zo overtuigd bent van je gelijk, toch vertrek ken? Gelijk hebben is helaas niet altijd hetzelfde als gelijk krijgen. De uitstraling van Johan, Dennis en Wim is nu eenmaal, en ook volkomen logisch, zodanig, dat daar moeilijk tegen te vechten is. En als we al zouden gaan vechten is dat niet in het belang van Ajax. Daar komt nog bij dat de voortdurende persoonlijke aan vallen in met name de Telegraaf, maar ook door Johan Derksen, zonder enige vorm van wederhoor, zo langzamerhand niet alleen ons persoonlijk raakten, maar ook voor de club die echt wel heel erg schadelijk werden. Hoop dat we dat nog beheersbaar konden maken was vervlogen. Dus restte ons niet anders dan te handelen zoals wij hebben gedaan. En dan wil ik verder maar zwijgen over de toon waarop wij zijn tegemoet getreden. Beste leden, zo is het, en niet anders. Slecht voor Ajax, slecht voor ons maar het leven gaat door en Ajax is groter dan het individu. Wij hopen dat de ledenraad snel goede vervangers zal vinden die wij alle medewerking toezeggen, en vanzelfsprekend zullen wij ons tot de overgang naar een nieuw bestuur tot het uiterste inzetten voor onze club. Uri Coronel, Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 8