De laatste loodjes Zaterdagvoetbal WIE IS WIE? De kans dat de Zaterdag 1 rechstreeks zal promoveren naar de hoofdklasse via het kam pioenschap ligt ver weg. Daar komt eerder hetVeenendaalse DOVO voor in aanmerking. Maar, via de nacompetitie is er nog een weg om volgend jaar met ons team uit te gaan komen in de hoofdklasse, waar we mini maal thuis horen, vindt Marjon van Nielen - Eijlers in haar eerste bijdrage aan het Clubnieuws. Zij neemt in de komende tijd de taak over van Nico Schlette als secretaris van de zaterdagama teurs omdat hij die niet meer kan combineren met zijn profes sionele werk. Daarnaast zal na vier seizoenen trainer Constan- tijn Schouten de club verlaten. Zijn plaats zal in het nieuwe seizoen worden ingenomen door Bart Logchies (47), afkom stig van JOS Watergraafsmeer. Volgens Dolf van Zoest kende de Zaterdag 2 na de beloofde beterschap weer een dipje met een paar stevige nederlagen, waardoor de stand op de rang lijst toch wel wat zorgelijk is geworden. Ondanks dat nobele streven lukte het maar niet om wedstrijden te winnen.Tot 19 maart het laag geplaatste Vallei- vogens bij ons op visite kwam en deze partij door ons gewonnen moest worden.Tot grote vreugde van iedereen werd ook het zoet van de overwinning (2-0) weer eens een keer geproefd. Nu maar hopen dat het goed heeft gesmaakt. De Zaterdag 3 heeft laten zien waarom het reeds twee keer achter elkaar de titel in de wacht gesleept heeft in de reserve I e Klasse A. Week na week werden er overwinningen geboekt. Ook tegen nieuwkomer en tevens kop loper CSW werd in Wilnis ver diend gewonnen. Daardoor kwam de ploeg van Marco Ruitenbeek dichter bij de koploper. Een knul lige nederlaag, half maart in Zuid Oost Beemster, betekende echter een domper voor de mannen die zo goed op koers lagen. Gelukkig betrof dit slechts een incident. Een week daarna werd Beursben gels op eigen veld getrakteerd op een 6-1 nederlaag. In de kop van het klassement is het ongemeen spannend. Nog altijd kan ons team voor de derde achtereen volgende keer de schaal omhoog torsen. Hoe het ook loopt, naar verluidt is de boot voor de sei- zoenafsluitende rondvaart door de grachten al geregeld. Voor wat betreft het verloop van de competitie is de winter voor de Veteranen een behoorlijke spelbreker geweest, zo meldt trai ner Jan Buskermolen. Tweederde zit erop en de strijd om het kam pioenschap zal door vier ploegen die in het resterende deel nog allemaal onderling tegen elkaar uitkomen worden beslist.Wij staan momenteel vierde en heb ben nog alles in eigen hand. Onze ziekenboeg stroomt gelukkig wat leeg. Met een fitte selectie moe ten we in staat zijn voor de vijfde keer op rij kampioen te worden. Waar houdt een lector Topsport en Onderwijs van de HvA en UvA zich hoofdzakelijk mee bezigMet het samenbrengen van onderwijs en (top)sport in Amsterdam.Voorts adviseer ik de stad over hun Olympische Ambitie de Spelen weer naar Nederland te halen, iets waar ik een enorme voorstander van ben. In de zwemsport heb ik als (bonds)coach, bestuurder en zwemmer vaak de Spelen van nabij mogen meemaken. Welke Spelen staan je het meeste bij? Als zwemmer Moskou 1980, met mijn hoogte- en diepte punt op de 100 meter vlinderslag, waar ik - na een gewonnen halve finale - als favoriet, door een eigen fout bij de start, slechts vierde werd, 0.25 sec. achter de winnaar. Jaren later bleek dat nummer drie, afkomstig uit de DDR, eigenlijk positief was. Echt wrang! Wat doe je nog meer naast je huidige functie? Ik ben onder meer lid van de Raad van Toezicht van de Rabo-wielerploeg, adviseer de KNSB bij topsportvraagstukken en ondersteun de topsportont wikkelingen binnen het Centrum voor Topsport Onderwijs (CTO). Wanneer kwam Ajax bij jou in beeld? Als geboren Hagenaar was ik vanaf mijn jeugd Ajax-fan en ging ik naar wedstrijden in de Meer. Toen ik in Amsterdam ging studeren was een bezoek aan de Meer met vrienden vaste prik, en later in de ArenA. Hoe kijk je terug op je anderhalfjaar lidmaatschap van de ledenraad? Met veel plezier, en niet in de laatste plaats omdat het voor de club een roerige tijd is geweest, waarin de positie en het gewicht van de ledenraad ook echt is veranderd. Het is een fantastische en fascinerende ervaring, waar ik elke dag wel iets van leer. Welke link heeft jouw functie met Ajax? De Hogeschool van Amster dam helpt samen met onder meer de VU de Ajax-jeugdopleiding met een scholingsprogramma voor jeugdtrainers verder te opti maliseren. Voor elke trainer valt er altijd wel wat te leren. Tijn Middendorp Naam: Leeftijd: Beroep: Bij Ajax: Cees Vervoorn 51 Lector Topsport en Onderwijs van de HvA en UvA sinds december 2009 lid van de ledenraad AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I I 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 7