Yannis Anastasiou: 'Ze willen allemaal naar het eerste' Jeugdvoetbal Begin dit jaar begon Yannis Ana stasiou (38) als assistent-trai ner bij Jong Ajax naast GeryVink. Terwijl een gedeelte van de selec tie onderhanden wordt genomen, staat Yannis ontspannen met de handen op de rug de training te aanschouwen. Als Pim van Dord op mijn verzoek aan hem vraagt of hij tijd heeft om een paar vragen te beantwoorden, komt hij breed glimlachend naar de kant lopen. door kwam ik regelmatig op de Toekomst en bekeek veel wed strijden. Ik zag dat er veel veran derd was binnen de club na mijn vertrek in 2006.Toch voelde het direct vertrouwd. Uiteindelijk werd ik benaderd door Danny Blind en Jan Olde Riekerink of ik interesse had in de functie van assistent-trainer van Jong Ajax. Daar hoefde ik niet lang over na te denken.' Hoe gaat het met je? 'Ja, heel erg goed! Ik ben sinds kort full time in dienst bij Ajax als assistent van GeryVink bij Jong Ajax. En dat bevalt me prima. Ik ken de club natuurlijk en het is fijn om weer terug te zijn.' Hoe ben je weer bij Ajax terechtge komen? 'In verband met het beha len van mijn trainersdiploma, liep ik stage bij Aron Winter. Daar- Heb je eigenlijk trainerservaring? 'Ja. In het seizoen 2008-2009 werd ik benaderd door de toenmalige coach van Panathinaikos Henk ten Cate. Ik heb anderhalf jaar met hem mogen samenwerken.Toen Henk werd ontslagen ben ik daar ook gestopt. Dat hadden we ook vooraf zo afgesproken.' Hoe bevalt het op dit moment bij Jong Ajax? 'Uitstekend! Het is voor mij een uitdaging spelers beter te maken. Het is leuk om te zien hoe sommige spelers echt grote stappen maken. Ze willen allemaal naar het eerste. Daar ligt de lat natuurlijk hoog, gewoon topniveau.' Wat zijn je ambities? 'Ik wil binnen een paar jaar hoofdtrainer zijn in een gezond voetballand. Het maakt me eigenlijk niet zo veel uit waar dat is. Op dit moment woont mijn gezin in Griekenland omdat mijn kinderen daar op school zitten. Ik zie ze niet zo veel, dat is wel eens lastig. Op dit moment probeer ik alles eruit te halen wat erin zit. Ik bekijk nog steeds heel veel wedstrijden. Niet alleen van Ajax maar ook van andere clubs. Maar als je het niet erg vindt ga ik nu weer trainen.' Rob Stol IN MEMORIAM HANS BOSKAMP Op 22 maart 2011 is Hans Boskamp op 78-jarge leeftijd overleden. Hans werd lid van Ajax op 31 juli 1943, doorliep alle jeugdelftallen, debuteerde in Ajax 1 op 17-jarige leeftijd tegen De Volewijckers, speelde in totaal 84 wedstrijden met onder meer Cor van der Hart,Theo de Groot, Rinus Michels en Bobby Haarms. Vier keer kwam hij uit voor het Nederlands Elftal. Hij was een van de eerste opkomende verdedigers in Nederland. Vanaf de oprichting, nu 1 9 jaar geleden, was Hans lid van Lucky Ajax. Hans stond ook bekend als een veelzijdig acteur, zowel op het toneel als in musicals, TV-series en films. Ook was hij een goed zanger. Voor zijn verdiensten is hij geridderd in de Orde van Oranje Nassau. Bestuur Lucky Ajax Waar Fukushima en Kadhafi De voorpagina's vullen Kan Frank wat verder bladeren Zijn woede niet verhullen Maandag schijnt de lentezon Oppasvader kinderen Frank zit op een bankje Niets lijkt hem nog te hinderen Huisdichter Cornelis Maandag 21 maart 201 I 6 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 6