Maandag 7 maart Vanaf de Brabantse Wal met een sms'je gefeliciteerd met zijn verjaardag. Voor mijn werk ga ik met een aantal collega's naarTiel waar de eerste van drie nieuwe afsleep- wagens in de opbouwfase is. Het wordt een vrij lang bezoek met intensief overleg met alle betrok ken partijen. Na het werk naar de Toekomst voor de vriend schappelijke wedstrijd tussen Jong Ajax en Jong FC Utrecht. Voor deze wedstrijd heb ik Ingmar Oostrum, een jonge scheidsrechter (21) uit het Talen tentraject Betaald Voetbal weten te strikken. Leuk om hem voor het eerst aan het werk te zien. Hij zal met Pasen ook actief zijn als scheidsrechter tijdens het AEGON Future Cup toernooi. Dinsdag 8 maart Vandaag na mijn werk naar de Toekomst om samen met Hans Bijvank de ontvangst van tegen partij en scheidsrechter te ver zorgen rond de bekerwedstrijd tussen Ajax BI en FC Twente BIDe wedstrijd eindigt in 5-I. Woensdag 9 maart Vandaag een rustige werkdag met weinig bijzonderheden. 's Avonds lekker uit eten met een goede vriend en daarna op tijd naar bed met het oog op de lange dag van morgen. Donderdag 10 maart Lekker uitslapen.Vandaag ben ik vrij van mijn werk, zodat ik alle voorbereidingen kan treffen voor een lang weekend Barcelona, van vrijdag tot maandagavond. Om 06.55 uur morgenochtend ver trekt het vliegtuig naar Barcelona. 's Middags een daghap gegeten op de Toekomst en daarna door naar de ArenA voor het regieoverleg, gevolgd door de uitgebreide briefing van de ballenjongens. De UEFA let scherp op alle details. De wedstrijd tegen Spartak Moskou eindigt in een teleurstel lende 0-1. Na afloop nog snel een drankje, naar huis en mijn bed in. Mee met de ledenbus naar de bekerfinale op 8 mei in Rotterdam? Raadpleeg www.ajax.nl /Tickets Travel Algemene (voorjaar) ledenvergadering De reguliere algemene (voorjaar) ledenvergadering zal plaatsvinden op maandag 30 mei 2011. Locatie: de Toekomst. Aanvang: 20.00 uur. Nee, een kenner ben ik bij lange na nog niet.Tot de ziel ervan ben ik ook nog niet doorgedrongen. Maar wel eindelijk deelnemer. Voor slechts een paar uur, maar toch.Twee jaar was het aan mij voorbijgegaan. Het feest der feesten.Waar een jaar lang vrachten gezinnen voor sparen. Waarnaar men reikhalzend uitkijkt, zoals wij naar eindelijk weer eens een kampioenschap. Inderdaad, ik heb het over carnaval. Of zoals men hier zegt: deVastenavond en dan op z'n plat Brabants zoals dat in Bergen op Zoom klinkt, het Bergs. Welnu, medeleden van Het Concertkoor trokken mij dit jaar over de streep en kleden mij aan naar de BergseVastenavondmode. En dat betekent anders dan bijvoorbeeld in Maastricht datje je behangt met vitrages, een oude jas aantrekt en die 'bespeld' met buttons, harten, maffe lapjes en een uitbundig versierde hoed, pet of ander hoofddeksel opzet. Dat mag ook een lampenkap, vergiet of snelkookpan zijn. Geen maskers, in elk geval niet die zondag middag, een week voor het eigenlijke carnavalsweekend. Ik zag er niet uit, maar in de stad aangekomen zag niemand er normaal uit en dus loop je voor aap of gek of beide als je je met je burgerkloffie zou vertonen. Overal op straat bandjes van het fanfare-, dixieland- en dweilorkest-soort.Veel toeters dus. En dan maar 'dweilen', dat wil zeggen: van kroeg naar kroeg, over straat flaneren, praatjes maken met wildvreemden die dat in het geheel niet gek vinden. En natuurlijk bier drinken. Maar het beeld van je klemzuipen, aan andermans vrouwen zitten: het klopt totaal niet. Het is een heerlijke sfeer, waarin ik me gewenteld heb. Pure ontspanning. En nergens een onvertogen woord, een opstootje, laat staan rellen en vechtpartijen. En opeens besefte ik waarom. Iedereen is gelijk, maar toch uniek in zijn eigen particuliere uitdos sing. Uitdossingen zonder enige pretentie. Je bewondert ander mans creaties; je vermaakt je er mee. Waarom zijn er rond het Nederlands elftal ook vrijwel nooit problemen? Waarom is het Oranjelegioen bij een EK en WK meestal zeer welkom? Omdat er geen rellen zijn. En ik denk dat het geheim schuilt in de vaak idiote uitdossingen.Waar ik me als Nederlander voor geneer, is misschien wel het ei van Columbus wat het geweld betreft. Stimuleer het idioot uitdossen. Geen combikaarten, maar verplicht idioot in je clubkleuren verschijnen. Absurde hoofddeksels doen het altijd goed. Ons vak 410 en de F-side leven zich uit in avondjes creatief verkleden en komen in optocht met blaasorkestjes naar de ArenA. Wat mij overigens in Bergen op Zoom opviel was de overheer sing van een Ajax-rood. Nee, geen Sparta-rood, geen Feyenoord- rood, geen PSV-rood, nee dat mooi helle rood met die zweem van Oranje. Ds. Klaas Vos AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 5