Floris Thoolen Dagboek van... 'Op zaterdagmorgen gaat al 22 jaar de wekker om half zeven' Vrijdag 4 maart Zaterdag 5 maart Zondag 6 maart Hij werd donateur in 1974, lid in 1990, sinds 1989 stadionspeaker bij het eerste elf tal en vanaf 1996 ook bij Jong Ajax. Ook bekleedt Floris Thoo len (57) als vrijwilliger tal van functies bij de club, zoals pupil- lensecretaris, lid van de toer- nooicommissie en betrokken bij de jaarlijkse vaantjesavond en het Sinterklaasfeest voor de Ajax-jeugd. In juni 2010 werd hij benoemd tot lid van verdienste. Donderdag 3 maart Overdag een redelijk rustige werkdag bij de Dienst Stadstoe- zicht in Amsterdam, waar ik Cen traal Wagenparkbeheer en Verze keringszaken en Schadeverhaal doe. Om 15.00 uur neem ik ver lof op en ga ik naar de Toekomst ter voorbereiding op de beker wedstrijd tegen RKC Waalwijk van vanavond. Op ons sportcom plex mijn e-mail gecheckt en mijn vaste intro voor de wedstrijd op papier gezet, inclusief de jarigen die per e-mail via Supportsersza- ken, de Kidsclub of de SVA zijn aangemeld. Daarna een moment van rust onder het genot van een gezonde maaltijdsalade aan de grote ronde tafel in het restau rant, waar ik gezelschap krijg van onze ereleden Sjaak Swart en Piet Keizer. Rond 17.30 uur in de auto naar deArenA.Via de hoofdin gang langs de Hospitality Desk voor nog een lijstje met jarigen, dat bij de ArenA is binnengeko men, gevolgd door het regieover- leg. Dit levert geen spectaculaire zaken op. Na een korte briefing met de ballenjongens kan de wed strijd wat mij betreft van start gaan. De 5-1 winst bezorgt ons plaatsing voor de finale op 8 mei tegen FC Twente. Moe maar vol daan steek ik even na midder nacht de sleutel in het slot van de voordeur en lonkt mijn bed. Als om 07.00 uur de wekker gaat besluit ik er vandaag maar een korte werkdag van te maken om wat huishoudelijke zaken te doen. Eenmaal op het werk blijkt de Dienst Belastingen Amsterdam onze dienst voor een fors bedrag aan te slaan voorWOZ op par keergarages die niet van ons zijn. Ik besluit maar eens zelf op bezoek te gaan bij de Dienst Belastingen. Na een goed gesprek met een medewerker hoop ik dat dit soort aanslagen ons in de toekomst bespaard zullen blijven. 's Middags om 15.00 uur neem ik vrij om naar de Toekomst te gaan waar om 16.00 uur een vergade ring van de toernooicommissie voor de AEGON Future Cup gepland staat.Voordat de vergade ring begint nog even kort bijge praat met twee langdurig gebles seerde A-junioren Jip Bartels en JoëlVeltman over hun situatie. De vergadering verloopt voorspoe dig, waarbij de laatste stand van zaken wordt doorgenomen. Hierna naar Amstelborgh voor de afscheidsreceptie van Hans Schelling die als manager van de KNVB West I afzwaait. Ik ben hiervoor als commissielid van de KNVB uitgenodigd. Leuk om ook een aantal oud-bestuurs leden van West I te zien en te spreken. Na afloop nog even een daghap genuttigd op de Toekomst en vervolgens lekker een rustig avondje thuis. Nog even een sms'je gestuurd naar John Heitinga in Engeland voor de verjaardag van zijn dochter, dat, zoals blijkt uit zijn snelle reactie, wordt gewaardeerd. Zoals gebruikelijk op zaterdag in de afgelopen 22 jaar gaat 06.30 uur mijn wekker af. Scheren, douchen, ontbijten en rond 07.45 uur in de auto op weg naar de Toekomst. Na aankomst eerst de kleedkamerindeling op het bord zetten, dan twee computers opstarten voor het digitale wed strijdformulier van de BI en A2. Daarna even de scheidsrechters opbellen die zijn aangesteld voor deze wedstrijden. Zij komen later die ochtend naar Amsterdam. Goed om bij PSV een oude bekende, Chris van der Weerden, te kunnen begroeten. Het weer zien doet me goed. De onder linge wedstrijd tussen onze BI en die van PSV eindigt in 6-2. Later die dag wint de A2 van Excelsior met 4-1goede winst, maar wel een goal tegen. De dag verloopt verder voorspoedig en wat eerder dan normaal op een zaterdagmiddag keer ik huis waarts, met onderweg nog een tussenstop om een gezonde avondmaaltijd aan te schaffen. Ik kan vandaag uitslapen, wat voor mij ongekend is tijdens het voetbalseizoen. Eind van de och tend eerst naar de Toekomst waar ik mijn intro voor de wed strijd tegen AZ op papier zet, en daarna naar de ArenA.Vervolgens het vaste ritueel van het ophalen van het lijstje met jarigen, daarna het regieoverleg en de korte briefing met de ballenjongens die weer door Stan Bijl (B2) zijn gerekruteerd.Vandaag zijn mijn vriendin An en haar zoon Don de Vries mijn gasten. An haar man Donald heeft eind jaren '70 nog in de jeugd van Ajax gespeeld om zo'n 10 jaar later nog een paar jaar als fysio bij Ajax actief te zijn. Helaas is Donald in september 1998 veel te jong overleden, al weer meer dan 12 jaar geleden realiseer ik mij. De wedstrijd is redelijk aantrekkelijk en eindigt in een 4-0 overwinning voor onze club. Rond I9.00 uur ver trek ik naar huis voor een avondje lekker sport kijken. Ook nog even Daniël de Ridder AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 4