1*» Vereniging in beweging Evenementencommissie Urby en Daley Voor haar leden met partner en genodigden hield Lucky Ajax op vrijdag 21 januari het jaarfeest in Hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Het werd zoals altijd een gezellig samenzijn, waar onze sterren van weleer elkaar tegenkwamen. De aanwezigen konden zich de hele avond uitleven op de dansvloer. De feestmaanden zijn weer achter de rug. Het begon allemaal eind november met het Sinterklaasfeest en eindigde op vrijdag 21 januari met het Lucky Ajax Gala in Hotel Huis ter Duin. De laatste jaren zijn we aan het experimenteren hoe we inhoud kunnen geven aan de viering van Sinterklaasfeest. Dit keer viel het feest uiteen in twee gedeelten. Het ene gedeelte werd gevierd in samenwerking met de Ajax Kids club, en het andere gedeelte betrof de traditionele viering op de zaterdag in Diemen. De con clusie is dat we de ideale vorm van viering in de nieuwe realiteit nog niet hebben gevonden. Interessant was dat de algemene ledenvergadering (ALV) die door meer dan 300 leden werd bezocht. Dat is bijna de helft van het totaal aan leden. Er zijn blijk baar toch momenten waarop de leden in beweging komen en actief participeren om richting te geven aan de vereniging.Voor de tweede achtereenvolgende keer hebben we helaas het 'Dirk de Groot Gala' moeten afgelasten. Dit keer was het winterse weer de grote spelbre ker. Verplaatsing van het evene ment is een optie, maar is moei lijk realiseerbaar vanwege de drukke agenda van alle betrok ken amateurteams. Met veel vreugde hebben we geconstateerd dat de belangstel ling voor de nieuwjaarsreceptie weer helemaal terug is.Twee jaar geleden, na het aanpassen van de formule, liep de belangstelling behoorlijk terug, maar dit keer waren toch zeker 300 betrokken clubmensen aanwezig om elkaar de beste wensen te doen voor 201 I. De activiteiten voor de verschillende geledingen uit onze vereniging eindigden met het jaarlijkse Lucky Ajax Gala dat eind januari werd gehouden in Noordwijk. Na drie jaren 'Volen- dam' werd door het bestuur van Lucky Ajax, onder leiding van haar nieuwe voorzitter Theo van Duivenbode, besloten om weer terug te gaan naar 'Hotel Huis ter Duin'. In een prachtige ambi ance vond wederom een gewel dig en uniek gala plaats waar vele leden van Lucky Ajax en genodig den op af kwamen. De directie heeft om haar move rende redenen besloten om de viering van de verjaardag van onze vereniging eens in de vijf jaar te vieren en niet meer jaar lijks. De volgende viering vindt daarom plaats in 2015, als onze vereniging dan I 15 jaar bestaat. Al na het eerste redactionele stuk over het verenigingsleven bleek dat dit onderwerp ook de directie ter harte gaat. Op korte termijn start een overleg om eens van gedachten te wisselen hoe we het verenigingsleven kun nen blijven laden in de nieuwe realiteit. Jan Buskermolen Een paar maanden geleden las ik in een landelijk dagblad een inter view met Urby Emanuelson. Er stond een zin die mij blij deed schrikken. Blijschrikken, kan dat? Het was een uitspraak die ik niet verwachtte maar waar ik gelukkig van werd.Tussen aanhalingste kens stond: 'Bij deze club zou ik mijn hele leven kunnen spelen'. Geen enkele illusie hoor, Urby zei niet dat hij bij onze club zou blijven voetballen, maar hij zei dat het zou kunnen. Zijn uitspraak duidde dat hij met het hart verbonden is aan Ajax. Het artikel werd geplaatst in de periode waarin Urby en Ajax onderhandelden over verlenging van zijn verbintenis. Het was begrijpelijk dat hij de nieuwe aanbieding niet accepteerde, zoals het gezien de omstan digheden ook begrijpelijk is, dat Ajax hem geen andere aanbieding deed.Toch blij, niettemin, met een uitspraak die niet meer van deze tijd is en die duidt op eer en trots. Die laat blijken dat hij vindt dat Ajax zijn club is. Ik knipte het zinnetje uit en plakte hem bij een fotootje van onze Urby aan de muur van mijn kantoortje in de ArenA. Zonder illusies, gehard door de wereld van nu. Net acht jaar oud kwam Urby naar Ajax. Hij bezat alles wat een Ajax-voetballertje moet hebben. De voeten deden met natuurlijk gemak wat de bal verlangde. Lichtvoetig versnellen, avontuurlijke en onverwachte oplossingen toverend. Bij gelegenheid van een trainingsstage in Engeland zag ik hem bij het eerste binnen komen. Fragiel, maar zo vol ranke begaafdheid dat je wel trots moest glimlachen: wéér een prachtvoetballer uit de opleiding! Urby is naar Milan. Op het moment dat het lange leerproces leek te zijn voltooid.Weg...Treurig om het vertrek, blij voor de mooie kans voor Urby. Hij had kunnen blijven. Zijn hele loopbaan. Bij Ajax. In zijn hart en in zijn ziel zat die mogelijkheid wel. In de realiteit van de huidige voetbalwereld helaas niet. Leegte blijft achter. Omdat het de volbloed Ajacied is die de kuierlatten heeft geno men. Maar weg met de droefenis, diep ademhalen en verder gaan en zien: Zie daar: een nieuwe volbloed speelt op links. Anders dan Urby, andere technische en tactische kwaliteiten. Nog volop in het leerproces, een nieuwe geweldige speler die op zijn achtste ook al helemaal paste in het Ajax-shirt. Daley Blind! Prachtvoetballer uit de opleiding. Ook eentje die zijn hele leven zou kunnen blijven spelen voor deze club! Hoe het ooit zal lopen, dat weet niemand. Geen illusies. Maar het is al heel wat dat zo n gevoel leeft in een voetballer anno nu. Geluk Urby... Welkom Daley! AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 8