aBiBH 1 "M M V wfl Hoe is het met? f v t AjU 1 Naam: Wim Suurbier Leeftijd: 66 DebuutAjax I: 5-1-1964 (ADO -Ajax 1-0) Laatste wedstrijd Ajax I: I9-I0-1977 (Levski Spartak - Ajax I -2) Totaal: 509 duels 'Voetbal is een eenvoudig spelletje. Alleen maken de spelers het soms moeilijk. Maar iedereen kan het. Als verdediger moetje er natuurlijk vooral voor zorgen dat de bal niet in de buurt van het doel komt. Simpel. Daarna zorg je dat de buitenspelers worden bereikt. En pas als je echt de overhand hebt, mag je mee aanvallen. Maar je moet weten wat je kwaliteiten zijn. En voetbalgogme heb ben. En karakter. Een houding van: niemand speelt mij uit het elftal. Ik had die houding en dat karakter en ben trots op de 509 wedstrij den die ik als Ajacied heb mogen spelen.Trots ook op alles wat ik heb behaald en dat ik met zoveel goede spelers heb mogen voetbal len. Met Ajax heb ik alles gewonnen. Alleen met het Nederlands elf tal hebben we het niet goed gedaan.Twee tweede plekken op het WK tellen niet. Ik heb 32 jaar in Amerika gewoond.Vanwege de afstand volgde ik Ajax ook wat minder. Sinds dit seizoen ben ik terug en bekijk ik wedstrijden en spelers voor de scouting. Mijn goede gevoel is weer terug bij Ajax. Ik vind het een goede ontwik keling dat zoveel prominente oud-spelers jeugdspelers trainen. En Frank de Boer heeft natuurlijk goede stappen vooruit gezet. Ajax heeft nog steeds een goede uitstraling, ook in het buitenland.Vergis je daar niet in. Ik was laatst in Manchester, waar mensen met me op de foto wilden. Dat wilden ze niet omdat ik Wim Suurbier ben, maar omdat ik bij Ajax heb gespeeld. Ik ben trots dat ik Ajacied ben.' Ronald Jonges WIE IS WIE? Naam: Yuri van Eijden Leeftijd: 3I Beroep: Communicatiemanager Bij Ajax: vanaf 2010 bij het Ajax Clubnieuws Je bent met Arie, Jan, Cor, Robbert een telg van een echte Ajax-familie. Voel je dat zelf ook zo? Zeker. Bij ons heeft iedereen wel iets met de club. Een groot deel is dan ook aanwezig bij de thuiswedstrijden. 'Ajax' werd je zeker met de paplepel ingegoten? Absoluut. Toen ik twee jaar was ging ik al met mijn vader (Cor, red.) mee naar Ajax. Eerst naar de jeugdwedstrijden en later naar het eerste. Waarom wilde je iets gaan doen voor de club? Ajax is toch mijn club. Door mijn familie kon dat ook niet anders. Gelukkig maar! Als je dan de kans krijgt daarvoor iets te gaan doen, ga je daar graag op in. Bovendien is het erg leuk mee te helpen aan het Clubnieuws. Ik las dat je als communicatiemanager werkzaam bent bij Topsport Amsterdam. Hoe ben je daar terechtgekomen? Ik studeerde Communi catiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam.Voor deze studie zocht ik een stageplek. Rob Faas van Groenhof Optiek is sponsor van Topsport Amsterdam en supplier bij Ajax. Hij heeft mij daar geïntroduceerd. Wat doet Topsport Amsterdam precies? Het begeleidt Amsterdamse topsporters en het probeert grote sportevenementen naar Amster dam te halen, zoals vorig jaar de Giro d'Italia. Hoe ziet je sportieve carrière eruit? Naast dat ik werk in de sport en Ajax op de tribune en via de televisie volg, doe ik veel aan hard lopen en squash. Nee, niet gevoetbald bij Ajax. Daar heb ik het talent niet voor, maar ik had het wel graag gewild. Welke link ligt er tussen Topsport Amsterdam en Ajax? Wij hebben jaren samengewerkt tijdens het Amsterdam Tournament. Ook gaan wij wel met relaties naar een wedstrijd. Dat wordt dan door Ajax ver zorgd. Omgekeerd nodigen wij Ajax weer uit voor evenementen die wij organiseren. Wanneer krijg jij het Ajax-gevoel? Wanneer ik met mijn vader op zaterdagmiddag naar de Toekomst ga, om naar de jeugd- en amateurwedstrijden te kijken. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20I I 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 7