Albufeira, Londen, Hamburg... en 101 doelpunten Aanpassingen binnen jeugdopleiding Zaterdagvoetbal De Zaterdag 1 was in janu ari ter voorbereiding op de tweede competitiehelft op trainingskamp in Albufeira, aan de zuidkust van Portugal. Nico Schlette bericht:'Op enkele spe lers na was het hele team aanwe zig bij het vertrek op Schiphol. Bij aankomst bij ons hotel waren de weergoden ons goed gezind. De velden lagen er prima bij voor de eerste training. De avond werd doorgebracht met het spelletje Hints, wat chillen en daarna lek ker slapen. De volgende dag eerst een trai ning en 's middags wat shoppen in de megastore van onder meer adidas. De avond werd gevuld met een voetbalquiz in een lokaal café in het oude centrum van Albufeira. De volgende dag was de wedstrijd tegen zondag eerste klasser Quick uit Den Haag. De 2-0 winst was een goede stap naar de tweede competitiehelft. Het was wederom een geslaagd trainingskamp, met zeer gemoti veerde spelers en staf voor het vervolg van de competitie.' Na wat sombere berichten toont assistent-elftalleider Dolf van Zoest zich nu wat meer opti mistisch over de Zaterdag 2. Hij meldt:'De spelers hadden ook wel begrepen dat zij niet goed bezig waren. Na een stevig onderhoud beloofden de heren beterschap en hebben dat ook laten zien in de meest recente wedstrijden. In het hele seizoen heeft het elftal al 101 doelpunten gescoord, de meeste wel in vriendschappelijke wedstrijden. Nu maar hopen dat de tegen standers in de competitie ook zo op de proef worden gesteld.' De Zaterdag 3 beleefde tussen vrijdag 21 januari en zondag 23 januari hun jaarlijkse uitstapje, dit keer naar Londen. Dennis Bogaard doet verslag.'Aangeko men werd er direct aan team building gedaan door een geza menlijke wandeltocht door Hyde Park, de lunch, diner en nachtelijke activiteiten. De vol gende dag stond in het teken van de wedstrijd Arsenal - Wigan Athletic.Voorafgaand was er voor een lunch gezorgd in het fraaie Emerates Stadium. De wedstrijd zelf was geen wedstrijd omdat de Gunners veel te sterk waren. De sfeer was geweldig en de handen gingen op elkaar voor Robin van Persie, die drie keer scoorde. Ex-Ajacied Thomas Vermaelen was nog geblesseerd. Op de laatste dag speelden we een wedstrijd tegen een plaatse lijk team.We domineerden wel in het laatste kwartier was het 'op', logisch na twee zeer korte nach ten. De Engelsen wonnen met 3-2, nadat wij halverwege nog met 0-2 voorstonden. Dat mocht de pret niet drukken.' Ook de Veteranen kenden in januari hun uitstapje. Jan Busker- molen:'De reis ging naar Ham burg. Niet alleen om de wedstrijd van het eerste te bezoeken, maar ook om zelf een oefenwedstrijd te spelen tegen oud-HSVAls rode draad liep daar het afscheid van Horst Blankenburg door heen. Om gezondheidsredenen is hij recentelijk geëmigreerd naar Spanje. Deze samenkomst bood beide clubs de gelegenheid Horst te bedanken voor de fantastische bijdrage die hij als speler heeft geleverd aan de prestaties van beide clubs. Met Ajax won hij onder meer tweemaal de Europa Cup I .Als blijk van waardering kreeg hij uit handen van Jeroen Slop een zilveren schaal met de inscriptie "Horst Blankenburg, für immer Ajacied".' Door het vertrek, vlak voor de winterstop, van hoofdcoach Martin Jol en de aanstelling van Frank de Boer als hoofdtrainer van het eerste elftal had dat een aantal verschuivingen binnen de jeugdopleiding tot gevolg. Een opsom ming van de belangrijkste wisselingen: Jong Ajax: Bij onze Beloftes staat GeryVink (voorheen A2) voorlopig aan het roer en wordt daarbij geassisteerd door oud-eerste elftal spelerYannis Anastasiou. Al: Fred Grim die met zijn Ajax-werkzaamheden even op de achtergrond was getreden, neemt de Al voor zijn rekening, daarbij geassisteerd door Dennis Bergkamp. A2:'Good old' Dirk de Groot heeft men bereid gevonden om de rest van het seizoen de A2 te trainen. Een vertrouwd beeld op de Toekomst, alsof hij niet weggeweest is! D2: Bij de D2 zal Heini Otto gewoon weer voor de groep staan. Hij is de afgelopen anderhalf jaar bezig geweest om Dennis Bergkamp de fijne kneepjes van het trainersvak bij te brengen. Binnen de jeugdopleiding blijven de teammanagers en de medische staf bij alle jeugdelftallen onveranderd. Rob Stol 6 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 6