Januari Vanaf de Brabantse Wal Als waterijs op sloten smelt Langs de straten dennenbomen Uitgevallen en wij dromen Van de opgestane held Aan het oliebolgeweld Ternauwernood ontkomen Ons weer plechtig voorgenomen Baas te worden op het veld Tot de dag steeds nader komt Die wij telkens vrezen Waarop wij glazig staren Naar de pers die samendromt Droevig in de kranten lezen Wie gister nog van Ajax waren Huisdichter Cornelis 26 januari 201 I IN MEMORIAM ARIE DE WIT Op 19 december 2010 bereikte ons het droevige bericht dat voormalig bestuurslid Arie de Wit op 75-jarige leeftijd was overleden. Als voetballer schopte Arie het tot Ajax 2, nu Jong Ajax. In de jaren zestig en begin jaren zeventig was hij lid van de ledenraad en financiële commissie. In het seizoen 1973-1974 was hij bestuurslid algemene zaken. Met tussen pauzes was hij 37 jaar lid van Ajax en derhalve lid van de Bordjesclub. Op 27 december is Arie begraven op begraafplaats Zorgvliet in Amstelveen. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte met het verlies. Het is ongelooflijk maar waar. Na slechts twee jaar wonen op de Brabantse Wal ben ik al een B.B.'er:een Bekende Brabander. Dat verzin ik zelf niet. Geen haar op mijn hoofd die daaraan dacht. Het is Omroep Brabant die mij deze eer toebedeelt. Ik werd gebeld door een vriendelijk meisje die mij vroeg voor een Tv-programma van deze omroep.'Want u bent een bekende Brabander'. Ze zei het echt. Mijn ijdelheid werd zeer gestreeld. Ik hoor in het rijtje Guus Meeuwis en Frans Bauer. Want die komen ook in dat pro gramma. Die zitten overigens, om in KNVB-kwalificaties te spre ken, in categorie 3. Die zijn B.B'er en B.N'er tegelijk. Maar ik kom er aan! Categorie 3 komt ook nog wel. Een kwestie van doorbijten. Ambassadeur ben ik sinds kort ook al en voorzitter.Voorzitter van een goed regionaal amateur oratoriumkoor en ambassadeur van stichting Herwonnen Levenskracht. Er is geen B.N.'er die niet ergens ambassadeur van is.Welnu, deze B.B.'er is dat nu ook. En nu alle gekheid op een stokje: ik vind dat echt een eer.Want kun je nagaan. Herwonnen Levenskracht is een vanouds rooms- katholieke welzijnsorganisatie van wel 80 jaar oud. De band met de RK-kerk mag dan al lang doorgesneden zijn, de organisatie wordt gerund door echte Brabanders met stevig roomse wortels en achtergronden. En uitgerekend mij als protestante dominee van boven de rivieren vragen ze om hen van nieuwe impulsen te voorzien, om te helpen hun imago van stoffigheid te ontdoen.Terwijl ze fantastisch werk leveren: het organiseren van rommelmarkten die bijna 30.000 euro per jaar opleveren, waarvan kansarmen, gehandicapten en minder bedeelden een week op vakantie kunnen. En het houden van zgn. verwendagen voor eenzamen en zieken. Kortom ze doen wat de naam inhoudt: ze zorgen voor 'herwonnen levenskracht'. Aan die term moest ik denken in verband met de wisseling van de wacht bij onze club. De laatste tijd speelde ons team als een dood vogeltje. Dood was het in het veld, dood was het op de bank. Nadat Frank de Boer het overnam zag je 'herwonnen levens kracht', zag je waarvoor het voetbal is bedoeld, waarvoor Ajax ooit is uitgevonden. Het sprankelde weer, het deed niet meer zeer aan je ogen; je hart ging weer feller kloppen in plaats van dat je het aan je hart kreeg. Ik weet het: de wedstrijd tegen Utrecht duwde ons weer met de beide benen op de grond. En er zullen nog wel meer dompers vol gen. We zijn een kwetsbaar elftal, mede doordat de jeugd voluit de kans krijgt. Maar er is geproefd aan wat het kan zijn. Extra routine met kwaliteit er bij en de herwonnen levenskracht zal resulteren in een Ajax als fiere ambassadeur van het voetbal als schoonheid en dynamiek. Zoals het hoort. Ds. Klaas Vos AEGON Future Cup 201 1 Na de succesvolle eerste editie van vorig jaar krijgt de AEGON Future Cup in 2011 een vervolg.Van vrijdag 23 tot en met zondag 25 april zal het toer nooi voor B-junioren weer op de Toekomst plaatsvinden. De deelnemende clubs zijn ondermeer Bayern München, het Braziliaanse Fluminense, de vorig jaar verrassende finalist China U-17, Liverpool,Anderlecht en uiteraard de winnaar van vorig jaar, Ajax. AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20I I 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 5