Siem de Jong Dagboek van... 'De focus lag op het vooruit verdedigen Na de vriendschappelijke uit wedstrijd tegen HSV Ham burg op 8 januari verplaatste de selectie van het eerste elftal en de verdere begeleiding zich een dag later naar Turkije voor een trainingskamp van een week ter voorbereiding op de tweede helft van het seizoen. Als selectiespe ler laat Siem de Jong (22) ons in zijn dagboek weten hoe hij tot en met 15 januari de week heeft beleefd. Zaterdag 9 januari Vanochtend moesten we vroeg opstaan want om half 10 uur vertrokken we vanaf het vlieg veld van Hamburg naar Antalya. Het was een goede vlucht en het weer hier in Turkije is goed. Bij aankomst in Antalya zijn we direct naar ons hotel gegaan. We verblijven in een groot all- inclusive hotel in Belek. Het ziet er allemaal mooi uit. Om half 6 hebben we getraind op het trainingsveld naast het hotel. De jongens die gisteren tegen HSV minimaal een helft hadden gespeeld trainden apart van de rest van de groep. Zij speelden een rondo. De andere jongens speelden een partijspel (6 tegen 6). Zo zat de eerste training in Belek er weer op. Maandag 10 januari Vandaag stonden er twee trai ningen op het programma. De eerste training was buiten met een lekker zonnetje erbij, niet verkeerd dus.We hebben een positiespel en een partijspel (10 tegen 10) gespeeld. De tweede training (om 17.30 uur was een krachttraining in de gym van het hotel.Tussen de twee trainingen door hadden we rust. Dinsdag 1 1 januari Ook vandaag stond er zowel een ochtend- als een middagtraining gepland.Tijdens de ochtendtrai ning moesten we een parcours afleggen dat bestond uit verschil lende explosieve oefeningen. In de middag speelden we een par tijspel (5 tegen 5 met 3 teams). Het ging er fanatiek aan toe, dus dit was wel een pittige trainings dag. In de avond hebben we in het hotel met de spelers en staf een quiz gespeeld. Dat was ge zellig en een leuke afleiding. We speelden in teams van vijf, de winnaars van de avond waren Rasmus, Daley, Dario, Ronald en Jos (fysiotherapeut, red.). Woensdag 12 januari Vandaag was een rustige dag. In de ochtend speelden we een voetvolley toernooi. Helaas kon mijn team de titel niet veroveren. De winnaars waren Demy, Maarten, Rasmus, Aras en Daley. In de middag waren we vrij en was er tijd om iets voor jezelf te gaan doen. Zo konden we bijvoorbeeld gaan bowlen, golfen, zwemmen of naar de Spa gaan. Het was dus een dagje om wat te ontspannen. Donderdag 13 januari Na de ontspannende dag van gisteren konden we er vandaag weer tegenaan. De ochtendtrai ning was leuk.We speelden ver schillende partijtjes (2 tegen 2, 3 tegen 3,4 tegen 4, en 7 tegen 8). De focus bij al deze partijvor- men lag op het vooruit verdedi gen. Na de training hadden we een meet greet voor onge veer 30 salesmedewerkers van AEGON uit de regio Antalya. We gingen met ze op de foto en deelden handtekeningen uit. De tweede training was weer binnen in het hotel en bestond deze keer uit zowel krachttraining als spinning. Vrijdag 14 januari Omdat we morgen een wedstrijd spelen lag de nadruk tijdens de training vandaag minder op het conditionele vlak. We speelden een positiespel en trainden de opbouw. De tweede training die op het programma stond verviel. Hierdoor konden we eerst rusten en daarna hadden we nog tijd om iets voor onszelf te doen. Zaterdag 15 januari In de ochtend vlogen we naar Istanbul. Daar aangekomen stond er een bus klaar die ons door alle chaos in het verkeer veilig naar het hotel bracht. Hier had den we tijd om te rusten.Van wege de officiële opening van het nieuwe stadion van Galatasaray moesten we al op tijd in het sta dion aanwezig zijn. Na een mooie ceremonie begon om 20.45 uur de wedstrijd. Ook tijdens de wedstrijd was de sfeer in het sta dion goed. Het was alleen jam mer dat we het fanatieke publiek niet stil konden krijgen door een doelpunt te scoren. Het werd uiteindelijk 0-0 en zo sloten we de trainingsweek in Turkije af. 4 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 4