Transfers Zie je daar wel potentie aan spelers voor AjaxAmsterdam? 'Absoluut. Daar ben ik 100% van overtuigd. Daarom is het goed dat we daar zitten. Vanuit Amsterdam zit Ajax er bovenop. In mijn half jaar heb ik al drie keer de directie gezien en ook trainers en mensen van de medische staf.' onderdeel van je cultuur. Je moet het niet overdrijven met bijvoor beeld eenI' op je stropdas. Maar in een wedstrijd even een balletje hooghouden zoals Gerrie Müh- ren en Richard Witschge deden, hoort er bij. Zoals er ook altijd een bepaalde druk als een wolk boven de club zal blijven hangen.' Hoe zie je de toekomst van Ajax Capetown? 'Ik heb een rapport geschreven over de samenwer king in al haar facetten en daarbij ook een aantal aanbevelingen gedaan. Zoals: zorg voor een goede jeugdopleiding met goede jeugdtrainers, waardoor er ook goede jeugdspelers binnenkomen. En organiseer een goede struc tuur in de scouting in en rond Kaapstad. En als ik zie hoe het nu bij de club gaat, is dat voor een belangrijk deel te danken aan Maarten en Foppe (de Haan).' Hoe keek je naar Ajax bij je binnen komst in 2006, als assistent-trainer bij Henk ten Cate. 'Ik had toen wel een bepaalde voorstelling van Ajax, als een club die zich boven anderen verheven voelt. Arrogant. Misschien is dat een beter woord. In die tijd trainden we nog op de velden bij de ArenA. Dat wende toen snel. Maar als ik op zaterdag naar de Toekomst ging om naar de jeugd te kijken voelde ik dat'verheven-boven-de- rest-gevoel' wel. Henk besloot toen alle jeugdtrainers bij de trai ningen op de ArenA uit te nodi gen. Toen dat eenmaal gebeurd was, was het ijs snel gebroken.' Maar op het veld zijn we toch ook arrogant? 'Dat hoort ook bij Ajax. Daar moeten we ook nooit afstand van nemen. Het is een Hoe ervaar je dat? 'De lat ligt hoog. Het gaat uiteindelijk om winnen. Een gelijkspel staat hier gelijk aan verliezen. De druk is nergens zo groot als hier. Bij elke andere club is er geen man over boord als er verloren wordt. Hier wel, zowel binnen als buiten de club. Dat is ook vaak de reden dat veel spelers hier niet slagen.' Geldt dat voor trainers ook? 'Dat denk ik wel.' Hoe zijn de eerste weken als assistent-trainer onder Frank beval len? 'Prima. Op het veld wil ik mijn ding doen. Daar krijgen Danny en ik alle ruimte voor. De verantwoordelijkheden en taken worden goed verdeeld. Als je dan een training geeft ben je niet van de eerste tot de laatste minuut verantwoordelijk voor de orga nisatie en zie je niet goed wat er allemaal gebeurt. Dan kun je meer observeren en op de details letten.' Kijk je nog wel eens als oud-keeper bij wedstrijden met een schuin oog naar de keepers? 'Nee. Ik ben veel meer gepassioneerd van mooie passes geven en mooi positiespel. Terwijl ik toch heel lang zelf kee per ben geweest. Toch wel een beetje raar...' Tijn Middendorp en Jaap Ellerbroek VAN DE VOORZITTER Het is I februari als ik deze column aan het papier toevertrouw. De transferperiode is voorbij.Voordat ik bij onze eigen club terecht kom, wil ik toch eerst even de totale transfergekte veroordelen, vooral die in Engeland. Als een club als Chelsea in één dag meer dan 100 miljoen uitgeeft voor drie nieuwe spelers, dan mag je toch wel over totale gekte spreken. Maar ook elders is het bal. Als Barcelona Zlatan koopt voor 90 miljoen en een jaar later verkoopt voor 40 miljoen, terwijl ook Barcelona - overigens de ploeg die oogstrelend voetbal speelt - honderden miljoenen schuld heeft, dan bevestigt dat ook weer dat beeld. Zo zijn er nog vele andere voorbeelden. Ik vraag mij toch echt af wat de UEFA, en Michel Platini voorop, hier aan gaat doen, Chelsea of Barcelona uitsluiten? Ik zie het niet gebeuren. En dan onze eigen situatie. Ik hoef u niet uit te leggen dat ook wij gedurende een lange periode te veel geld hebben betaald voor spelers, die dat niet waard bleken te zijn, met als gevolg dat wij bij het uitblijven van grote verkopen in financieel opzicht in zwaar weer waren beland. Op dat gebied is het behalen van de Cham pions League in dit seizoen een geschenk uit de hemel geweest. Het heeft ons uit de grootste zorgen gehaald. Dit jaar lijken wij positief te gaan beëindigen. Toen er van Liverpool voor Luis Suarez belangstelling bleek te bestaan, waren wij uit financieel opzicht dan ook niet genoodzaakt Luis te verkopen. Het behoeft geen betoog dat wij onze beste speler liever wilden behouden.Wij hebben dan ook de positie ingenomen, dat wij Luis ter wille zouden moeten zijn, maar alleen als daar veel geld tegenover zou staan. Het is maximaal 26,5 mil joen geworden.Veel geld, een grote positieverbetering voor Luis, dus het goede moment om 'ja' te zeggen. Met de complimenten overigens aan Rik en Jeroen, bijgestaan door IvoTrijbits. Op datzelfde moment hebben wij echter direct, en met instem ming van de technische staf, besloten dat wij voor eventuele ver vangers uitsluitend normale prijzen zouden betalen en dat clubs die een 'Ajax'-toeslag meenden te kunnen berekenen voor spelers in wie wij geïnteresseerd waren, van een koude kermis thuis zou den komen. Dus kwam er niemand. Jammer? Misschien wel, maar wij voeren nu een dusdanig beleid, dat in ieder geval Ajax niet meer aan de totale gekte meedoet. Goede spelers zullen wij van tijd tot tijd blijven halen, maar dan moeten ze wel normaal geprijsd zijn. Uri Coronel, Voorzitter AJAX CUUBNIEUWS J AN UA RI/F EBRU ARI 20I I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 3