Evenementencommissie 20.41 uur Het afgelopen seizoen speelde hij nog in de BI van Robin Pronk, maar medio augustus tekende linksback Mitchell Dijks (17) zijn eerste profcontract. Dat gebeurde in de bestuurskamer van de Toekomst in aanwezigheid van onder meer zijn ouders, Jan Olde Riekerink en Rik van den Boog. Is er nog verenigingsleven na 2010? Wie, zoals ik elke week een of meermalen in de avond uren op de Toekomst komt, valt het op dat er steeds minder sprake is van verenigingsleven. Daar, waar vroeger allerlei groe peringen op trainingsavonden in de kantine vertoefden, is het nu beangstigend stil.Van de oude garde laat niemand zijn gezicht meer zien.Te begrijpen, aangezien de leeftijd begint mee te spelen. Maar ook andere groeperingen binnen onze vereniging blinken uit door afwezigheid. De binding vervaagt. Die trend is al enige jaren geleden ingezet.Voorheen was het na het Sinterklaasfeest gebruikelijk dat alle leiders en trainers van de jeugd en ama teurs nog bijeen kwamen voor de naborrel en een woord van Sinterklaas. Heel langzaam maar zeker is de belangstelling dood gebloed. Met als gevolg dat de naborrel is opgeheven. Begin deze eeuw hebben we de nieuwjaarsreceptie in het leven geroepen met vooraf een wed- Kerstborrel 2009 strijd. De eerste jaren was er sprake van een behoorlijke belangstelling. Een paar jaar lang kwamen er zelfs meer dan 500 personen naar de receptie, onder meer het gevolg van de speeches die vaak nieuws bevatten. Nu dat element en het vrij drinken aan banden is gelegd, wordt de recep tie bezocht door nog slechts een kleine 200 mensen. Ruim 100 leden die de moeite nemen om elkaar een goed jaar te wen sen. Dat zijn dan wel de echte clubmensen. Zo maar een paar voorbeelden van activiteiten die lijden onder het tijdgewricht. De laatste drie jaar heb ik via dit medium oproe pen gedaan voor suggesties om de trend te keren. In die periode hebben alleen Peter Nederlof en Jaap Waaijenberg de moeite genomen om met suggesties te komen. Het lijkt erop dat alleen die activiteiten die vanuit een historisch perspectief zijn ont staan zich blijvend in belangstel ling mogen verheugen zoals de Bordjesclubavond, het Dirk de Groot Gala, deVanenavond en bijzondere evenementen als de viering van het I 10-jarig bestaan van onze vereniging. Of de reünie die wordt georganiseerd voor oud-eerste elftalspelers, een initiatief van Thijs Lindeman, de oud- voorzitter van de even ementencommissie. Misschien moeten we ermee leren leven, maar vooralsnog blijf ik me er tegen verzetten door te zoeken naar activiteiten die ons allen boeien en binden. Jan Buskermolen 8 Zwitserse invasie... We zien het met licht verwonderde ogen aan, de mensen die ons stadion komen bevolken. Ze geven het gevoel dat ze ons terrein in beslag nemen. Ze zijn niet luidruchtig, ze schreeuwen niets van de daken maar ze zijn wel onwrikbaar in hun bezetting van wat wij ons terrein achten. Zowel de vrouwen als de mannen lopen in donkere kostuums met op de borst het logo van de UEFA geborduurd. Wij ontvangen ze met de grootst mogelijke vriendelijkheid, al zweemt het gevoel dat het indringers, bezetters zijn.We geven ze de ruimte, we lachen ze mild toe, we tolereren, we gedogen. Op de dag van deze wedstrijd is de ArenA een volledig ander sta dion dan op reguliere wedstrijddagen. Reclameborden zijn vervan gen, in het kleedkamergebied zijn onze sponsoruitingen afgeplakt, overal hangen borden met aanwijzingen met het UEFA logo eron der, ruimtes worden ontnomen, tribunes naar Zwitsers model ingedeeld, kleding moet zijn ontdaan van de naam van onze spon sor AEGON.Veel wat normaliter bij ons mag, is nu verboden; veel wat bij ons niet kan, is nu toegestaan.We varen onder een andere vlag. De UEFA-vlag. Het kost moeite om onze eigen identiteit te ontdekken in de nieuwe wereld. Die wereld die we accepteren, waarvan we toe staan dat de kleuren worden aangepast, veranderd. Soms lijkt het alsof wij in onze eigen woning dansen naar de pijpen van een ander. Maar we slikken het. Want: het is UEFA Champions League! Eindelijk weer: UEFA Champions League! De spoelende blijdschap dat het Champions League is, maakt deemoedig, we accepteren. Niet dat we er anders iets aan zouden kunnen doen, want de Zwitserse wetten zijn onbuigzaam, maar toch is onze aard anders dan gewoon bij graag opstandige Amster dammers. We nemen het aan, we accepteren. Want daar, Zwitsers stipt om 20.41 uur, schalt de hymne. Dé hymne van de UEFA Champions League. De collectieve trilling in ons lijf laat het hele stadion sidderen, beven. Emotie en verwach ting, trots en opluchting. We kijken elkaar aan en vergeten dat we bezoekers zijn in ons eigen huis.We kijken elkaar aan en weten ondanks bezetting, beroving en regels hier horen we thuis: Champions League! AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 20I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 8