Joop Krant Dagboek van... 'Je mond zal koekies eten Gregory van der Wiel, Luis Suarez en Demi de Zeeuw vielen dit keer in de prijzen op het voetbalgala. Evander Sno vertoonde zich al weer op 22 september in de ArenA na zijn hartproblemen op 13 september tegen Jong Vitesse/AGOVV en onze nieuwe leden hadden op 23 september hun introductiemiddag. Bestuurslid Joop Krant (62) maakte deel uit van de Ajax- delegatie die onze club vertegen woordigde bij de uitwedstrijd in de Champions League tegen Real Madrid op 15 september.Van deze driedaagse trip hield hij een dagboekje bij. Madrid waar het ruim 30 graden is. Zoals altijd goed geregeld door onze sponsor OAD, staan de bus sen klaar die ons richting stad brengen voor een lichte lunch. In de vooravond brengen we een bezoek aan het imposante Berna- beu Stadion waar we bij de pers conferentie van Ajax zijn. Eyong Enoh en Martin Jol beantwoorden de vragen van journalisten open hartig en deskundig. Fijntjes wijst Martin op het grote aantal spelers uit eigen opleiding dat in de basis staat. Samen met supporters en de meegereisde sponsors bekij ken we de training. De avond wordt afgesloten met een heer lijk diner in een typisch Spaanse gelegenheid.Terug in het hotel ontvangen we de Nederlandse pers en blikken we terug op gouden tijden (0-2 in 1995) en optimistisch vooruit naar de wedstrijd van morgen. Dinsdag 14 september Als ik deze morgen om 08.15 uur op Schiphol in Hal I aankom, tref ik daar onder meer mijn collega bestuurders Uri Coronel en Cor van Eijden. Ze zijn druk in gesprek over de gebeurtenis die zich maandagavond voordeed. Tijdens de wedstrijd tussen Jong Vitesse/AGOVV en Jong Ajax werd Evander Sno getroffen door een hartstilstand en moest wor den gereanimeerd. Gelukkig horen we later van de dokter dat het goed gaat met Evander en klaren de gezichten op. Even na 10.00 uur vertrekken we richting Madrid. Daan van de Burg, die naast me zit zegt, dat het weer 0-2 wordt, net als in 1995. Ik antwoord:'mijn moeder zei altijd: 'je mond zal koekies eten.' Om I 1.45 uur landen we in Woensdag 15 september Ik ontmoet mijn medebestuurs leden en financieel directeur Jeroen Slop aan het ontbijt. We hebben het over het goede resul taat van Twente (2-2 tegen Inter) en de grote uitslagen van de andere Spaanse CL-deelnemers. (Barca 5-1 en Valencia 0-4).'Dat gaat vanavond niet zo', zeg ik met enig bravoure, maar denk tegelijk dat het zonder Luis Suarez (goed voor 50% van onze productie) en Jan Vertonghen heel lastig gaat worden. Na het ontbijt brengen we kort een bezoek aan het prachtige Thyssen Bornemisza Museum om daarna met de Raad van Commis sarissen een aantal lopende zaken door te spreken. Ondertussen maken de sponsors en hun gasten een fietsexcursie door Madrid. Om 13.30 uur ontmoeten we de bestuurders van Real Madrid voor de traditionele officiële lunch, samen met de vertegen woordiger van de UEFA in een prachtig restaurant. Aan tafel zit ik naast Butragueno, bijgenaamd El Buitro, de Gier, oud spits van Real en nu werkzaam voor de club als PR-manager.We discus siëren over het huidige voetbal, de verschillen tussen de grote landen en Nederland en natuur lijk de voorbije wedstrijden tus sen Real en Ajax met als absolute hoogtepunt (voor ons) de 0- 2 in 1995. De beide voorzitters hou den een korte speech en we ont vangen een ingelijst affiche van de eerste wedstrijd tussen beide teams in 1967. Na de lunch snel terug naar het hotel voor het pre-match buffet met sponsors en gasten. Naast Gerrie Mühren (balletje hoog in 1973) is ook oud Ajax-speler Dani aanwezig.Van eten komt niet veel na de uitge breide lunch en om I9.I5 uur vertrekken we richting stadion. Bernabeu ligt midden in de stad en is een indrukwekkend stadion. We worden ontvangen in een lounge met hapjes en drankjes. Prima verzorgd. Even later voe gen Marvin Zeegelaar (niet bij de reserves), Jan Vertongen en Luis Suarez (beiden geschorst) met vrouw en kind zich bij ons. Om 20.45 uur is het dan zover, de wedstrijd begint met And re Ooijer voor Jan en Miralem Sulej- mani voor Luis. Al gauw wordt duidelijk dat het een hele moei lijke wedstrijd gaat worden. Real is veel sterker en zo nu en dan worden we overlopen. Real cre- 4 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 20I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 4