'Dat jongetje staat centraal' Van de redactie Ajax Clubnieuws 7e Jaargang nummer 5 september/oktober 2010 Inhoud 2 Van de redactie Jur Ronner: 'Dat jongetje staat centraal' 3 Van de voorzitter 4 Dagboek van Joop Krant 5 Vanaf de Brabantse Wal In memoriam Jan Neefjes 6 Zaterdagvoetbal 7 Hoe is het met...? «Wie is wie? 8 Evenementencommissie Column David Endt Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk,Yuri van Eijden Eindredactie:Tijn Middendorp Redactieadres: Steenbok 22, I 188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Medewerkers:André Kraan /Wim Schoevaart (Ajax Intern), David Endt (Columnist),Thijs Lindeman/Ronald Jonges (Erfgoed), Rob Stol (Jeugdvoetbal),Jan Buskermolen (Evenementen), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal), Klaas Vos (Columnist), Cees van Zuilen (Huisdichter) Foto's: Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding Jur Ronner: De afgelopen periode stond grotendeels in het teken van de Champions League. Logisch als je daar vijf jaar van verstoken bent geweest.Velen zullen de vreugde-explosie na het bereiken tegen Kiev In de ArenA niet snel vergeten. De loting bracht ons gerenommeerde clubs in beeld zoals Real Madrid en AC Milan. Auxerre mag er trouwen ook zijn. Mooi voor het affiche maar lastig om je te plaat sen voor de volgende ronde. Dat bleek al bij de eerste wedstrijd in Madrid. Bestuurslid Joop Krant was zo vriendelijk voor ons van de driedaagse trip een dagboekje bij te houden. Daarnaast duikt columnist Klaas Vos terug in de tijd op zoek naar eerdere en suc cesvolle ontmoetingen tegen de Spanjaarden en het hoogstandje van Gerrie Mühren in 1972. Wat treft u nog meer aan? Een gesprek met Jur Ronner, coördi nator sociaal maatschappelijk werk, die per I november dit jaar afscheid neemt na tien jaar deze functie te hebben bekleed.Vol vertrouwen draagt hij zijn taken over aan Ger Boer. De Zaterdag I stelt zich aan u voor. Dit team is hard op weg de eerste klasse te ontvluchten met als doel via de hoofdklasse de Topklasse te bereiken. Niet eenvoudig, maar de ambitie is er zeker. En tot slot maakt Jan Busker molen als voorzitter van de Evenementencommissie zich zorgen over ons verenigingsleven treuren wij om het overlijden van Jan Neefjes. Tijn Middendorp Na tien jaar dienstverband gaat coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding Jur Ronner (62) per I november met pensioen. Met pijn in het hart, maar toch voornamelijk met een goed gevoel.Trots op wat er staat bij de club.'Of ik nu blijf of wegga, dit gaat niet zomaar omvallen.' Wat houdt jouw functie in? Een heel groot deel bestaat uit het coördineren van de studie begeleiding. En als één van de tweehonderd jongetjes hier een sociaal maatschappelijk probleem heeft, dan help ik dat op te lossen. Daarnaast ben ik ook betrokken bij het regelen van gastgezinnen voor jongens uit het buitenland. Hoe werkt die studiebegeleiding bij Ajax? Die is dertig jaar geleden opgezet door een studiebegeleidingscom missie.Toen al met de bedoeling topsport en scholing goed te combineren. Tien jaar geleden kwam ik hier binnen, toen was het al veel meer een instituut. Ajax zat inmiddels op de Toe komst en de organisatie van het geheel was verder geprofessio naliseerd. Nu rijden er 22 busjes door het land die alle jongens elke dag ophalen en thuisbrengen, is er een docententeam van 12 man en hebben we 5 lokalen plus een apart computerlokaal. Die professionalisering heb ik vervol gens ook nog verder uitgebreid door bijvoorbeeld het mentoraat in het leven te roepen. Dat wil zeggen dat er één mentor verant woordelijk is voor een elftal. Iemand die zich niet alleen bemoeit met hoe het op school met zo'n jongen gaat, maar ook hoe het persoonlijk met zo'n jon gen gaat. Daarom hebben wij ook het elftalteamoverleg ingevoerd, waarbij de trainer, leider, fysio en de mentor bij elkaar zitten om alle jongens van A tot en met Z even door te spreken zodat er een breed beeld is van elk jongetje. Waarom is dat zo belangrijk? Mijn visie is: het gaat om dat jon getje. Dat jochie staat daar in het centrum, en is in de eerste plaats een kind. Geen voetballer, nee, maar een kind. Met een groot aan tal kwaliteiten, waarvan voetbal Lees voor verdere informatie ook: KICK OFF AJAX LIFE AJAX KIDS CLUBBLAD WWW.AJAX.NL 2 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 20I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 2