Onrust Als opening van het seizoen op de Toekomst speelde Ajax 1 op 3 juli tegen de Zaterdag 1'Ik hoop dat de score draaglijk blijft' zei trainer Constantijn Schouten vooraf. 'Maar we gaan er zeker van genieten.' Dat deden de amateurs ook en zeker bij hun goal, waarmee de uitslag (5-1) binnen de perken bleef. Wat is de doelstelling dan precies Binnen hoeveel jaar moet de Zater dag 1 in die Topklasse spelen? 'Binnen drie jaar.Voor komend seizoen is de doelstelling promo tie. En daar hebben we nu rede lijk goede spelers voor kunnen aantrekken.Voor ons doen dan, want we konden nu eindelijk eens een speler wat bieden in de vorm van een vergoeding. En Ajax trekt toch altijd hoor. Ik heb met jon gens onderhandeld die elders veel meer konden krijgen dan bij ons, maar omdat ze hoorden dat ze toch iets konden tekenen bij Ajax, kwamen ze uiteindelijk toch naar ons toe.' Waarom is het zo belangrijk voor Ajax dat de Zaterdag 1 in de Top klasse komt te spelen? 'Als het eerste zaterdagelftal op dat niveau speelt, dan kun je jon gens uit de Al die net niet goed genoeg zijn voor Jong Ajax toch nog een interessant en serieus alternatief bieden. De weerstand in de Topklasse is toch een stukje groter dan op het hoogste A- niveau en zo kan onze Zaterdag l een waardige extensie van de jeugdopleiding vormen.' Zitten er dit jaar dan al spelers in de Zaterdag 1 van de A1 van vorig seizoen? 'Ik heb me wel gemeld bij alle spelers die weg moesten. Nou ja goed, die denken natuurlijk alle maal nog dat ze betaald voetbal kunnen halen. Ik begrijp het ook wel, de Zaterdag l speelt nog maar eerste klasse. Het gaat alle maal pas komend seizoen vorm krijgen. Ik denk dat als wij door gaan stoten, dat het dan in de toekomst misschien veel makke lijker voor ons is om tegen zo'n jongen te zeggen: je gaat niet naar Jong Ajax, maar we kunnen je wel een contractje aanbieden bij Ajax Zaterdag lNu heb je gewoon nog weinig te bieden. Het bevindt zich allemaal nog in het beginstadium. Maar het ziet er goed uit, Ajax is er heel serieus mee bezig.' Waaruit blijkt dat? Nou, er is op dit moment bij voorbeeld een trainingskamp in Zeeland van Jong Ajax en er zijn vijf spelers van de Zaterdag l mee: Kevin Westmaas, Joey Lamptey, Melvin de Groot, Gian Moorman en Patrick van Dijk. Dat is voor die jongens natuurlijk al uniek. Waarom gaat de Zaterdag 1 komend seizoen wél promoveren? Tien spelers moesten vertrek ken. Het is nooit leuk om men sen weg te moeten sturen, maar aan de andere kant hebben we wel een paar hele goede ama teurs kunnen aantrekken.Wij hebben altijd veel techniek gehad maar fysiek schoten we vaak tekort. Die jongens hebben we er nu ook bij. Onze doelstelling blijft technisch verzorgd voetbal len, maar er zijn af en toe wed strijden bij dat dat niet altijd lukt. In de eerste klasse zijn er veel ploegen die blijven hangen en gewoon de beuk erin gooien. In de hoofdklasse krijg je dan weer wat meer voetbal. En het zou me zwaar tegenvallen, en in dat geval moet ik mezelf ook een verwijt maken, als we dat dit seizoen niet redden hoor. Ik praat niet over kampioen worden, maar wel over promoveren. Nu is het woord aan ons. Jan-Matthijs Harderwijk VAN DE VOORZITTER Er ligt vaak nogal wat tijd tussen het moment waarop ik een column schrijf en u het Club nieuws onder ogen krijgt. Ik hoop dan ook van ganser harte dat u de aanhef boven deze column niet goed begrijpt, omdat de onrust voorbij is.Wij werken daar met man en macht aan, en ik ben ervan overtuigd dat het allemaal weer rustig wordt, of al is geworden. Maar dan nog kan niet ontkend worden dat wij een paar woelige weken achter de rug hebben. De WK was natuurlijk succesvol en dat is goed voor het Neder landse voetbal, maar voor ons heeft het allemaal toch wel een wrange nasmaak. Natuurlijk zijn wij er trots op dat maar liefst 9Ajacieden in Zuid-Afrika actief waren, zoals het ook fantastisch is dat een groot deel van de Nederlands elftal-selectie onze opleiding heeft doorlopen. Maar.., de WK eindigde op l l juli en op 28 juli stond een uiterst belangrijke wedstrijd in de Champions League op het programma, waarbij onze belangrijkste spelers na een kleine week vakantie ernstig vermoeid aan de start versche- nen.Vervolgens dan de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal er tussendoor, en dan direct het begin van de competitie met de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Onrust dus, zeker als je de perikelen rond een eventueel vertrek van Martin Jol daarbij in aanmerking neemt.Wij zijn blij dat Martin bij ons blijft en willen benadrukken dat onze relatie met Martin nog steeds erg goed is. Rond de komst van Mounir El Hamdaoui is zoveel onzin geschreven, dat ik er maar niet meer op inga, maar ook dat heeft bijgedragen aan de onrust. En dan schreef de krant van Wakker Nederland ook nog de nodige onwaarheden over het salaris en de afvloeiingsregeling van onze trainer en de werkrelatie met onze algemeen directeur. Er klopt echt niets van, en draagt ook weer bij aan de onrust. Maar goed, we leren ermee leven, houden de rijen gesloten en zijn dan ook vol goede moed. Dan nog even een paar andere zaken: De verbouwingen op de Toekomst en de realisatie van het adidas-opleidingscentrum vorderen gestaag en het wordt echt fantastisch. En om te eindigen gedenk ik met u ras Ajax-supporter Joark, die op jonge leeftijd na een zware ziekte overleed. Het werd een indrukwekkend afscheid op de Nieuwe Ooster voor een belangrijke Ajacied. Wij zullen hem missen. Uri Coronel, Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS J U LI/AU G USTUS 20 l 0 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 3