Goed, maar niet goed genoeg promoveren. Dus zullen we er nog een jaar langer over moeten doen om in de Topklasse te komen. Maar er is een groter budget vrijgemaakt voor de Zaterdag Dat vind ik een goeie zaak. Jeugdopleiding Ik vind dat Jan Olde Riekerink (hoofd jeugdopleiding, red.) de jeugdopleiding steeds meer naar z'n hand weet te zetten en een goede interactie heeft met de directie en de technische staf. Hij doet dit nu drie jaar en ik denk dat hij zeer positieve stap pen maakt. Dat vindt misschien niet iedereen even leuk. Er zijn natuurlijk ook mensen beoor deeld in de staf die helaas zijn afgevallen. Maar hij staat voor een beleid en is heel consequent in de manier waarop hij de jeugd opleiding vorm wil geven. Als je terugkijkt op een seizoen, dan is het makkelijk om alle kampioens elftallen op te sommen, maar dat zegt maar gedeeltelijk iets over onze jeugdopleiding. Het gaat uit eindelijk om talenten afleveren. Als je terugkijkt vanaf de jaren zeventig, dan was er per seizoen gemiddeld anderhalve speler die het eerste elftal haalde. Als je dat moyenne haalt, dan doe je het goed. Er is altijd gezegd: daar gaat het om. De laatste drie, vier jaar zitten we trouwens wel boven dat gemiddelde. Aankoopbeleid Er zijn voorbeelden genoeg waarin een speler van buitenaf wordt gehaald voor een bepaalde positie en dan blijkt uiteindelijk dat een jongen uit de jeugdoplei ding het nog beter doet, terwijl je die eerder nog niet zo beoor deeld had. Neem nou Oleguer, die kopen we als een speler die toch de Champions League-finale gespeeld heeft. Op het moment dat wij hem kochten hadden wij niet kunnen bevroeden dat Toby Alderweireld een jaar later vast op die plek zou spelen. Dat bete kent niet dat Oleguer dan een miskoop is. Misschien is de ont wikkeling van die jeugdspeler daardoor zelfs wel sneller gegaan. Het eerste elftal De eerste helft van het seizoen was wisselend en de tweede bui tengewoon goed. Daarin voetbal den we goed en ik vond dat we in de laatste uitwedstrijden zelfs iets hadden van 'we kunnen niet verliezen'. Dat hadden we in het eerste gedeelte niet. Ik kan alleen maar hopen dat deze groep bij elkaar blijft. Het is zo onvoor spelbaar, dat heb ik wel geleerd in de twee jaar dat ik nu in het bestuur zit. Als Suarez op het WK in de eerste wedstrijd drie keer scoort, dan wordt het wel anders. En we hebben sowieso veel jongens op het WK. We heb ben Stekelenburg, van der Wiel en de Zeeuw bij Nederland, Eriksen en Rommedahl bij Dene marken, Suarez en Lodeiro bij Uruguay en Enoh bij Kameroen. Dat zijn toch acht van je spelers, en op 27 juli is de eerste voor ronde van de Champions League al. Daar liggen wel kansen, ik ben daar optimistisch over. Maar Jol heeft maar een maand voorbe reiding en het is dus ook daarom te hopen dat we de ploeg bij elkaar houden. Of dat lukt, is nu nog niet te overzien. Jan-Matthijs Harderwijk Jaap Ellerbroek Het zit erop. Weer een seizoen voorbij en weer M geen kampioen.We hadden het zo graag gewild, ^Êtt en we hadden het ook zo verdiend! Maar goed, uiteindelijk liegen de cijfers niet en verdient FC Twente onze com plimenten voor een fantastische prestatie. Maar evenzeer gaan de complimenten naar Martin Jol en zijn mensen. Niet alleen de resul taten, maar ook de kwaliteit van het spel werden steeds beter en vormen een perfecte basis voor het volgende seizoen. Voor wat betreft de verdere gang van zaken bij onze club heb ik het gevoel dat wij eindelijk in een periode van rust en stabiliteit zijn aanbeland. Onze directie en overige medewerkers zijn in rela tieve stilte bezig uitvoering te geven aan onze plannen, waarbij het bestuur en de overige leden van de RvC positief kritisch meekij ken. Daarbij proberen we alleen in de media te verschijnen als dat echt nodig is, en we ook echt iets te melden hebben. Natuurlijk kost het wel eens moeite niet te reageren op volstrekt onjuiste berichtgeving, in het bijzonder in de krant van wakker Nederland. Dat is wel eens vervelend, maar we leven gelukkig in een vrij land en iedereen mag een mening hebben, hoe onjuist en onrecht vaardig dat vaak ook is. Maar laten we vooruit kijken. Een paar zaken verdienen daarbij speciale vermelding. - Er is veel publiciteit rond onze financiële positie, en het is inder daad zorgelijk dat wij (zoals Jeroen Slop dat noemde) al jaren een Champions League-huishouding voeren zonder Champions League te spelen. Daar willen we vanaf. We hebben een goede kans ons alsnog te plaatsen, en dat zou ons nu wel heel goed uitkomen. Dat neemt niet weg dat wij werken aan een begroting gebaseerd op Europa League. - Het lijkt erop dat wij erin gaan slagen de verdere renovatie van de Toekomst voort te zetten zonder dat we daarbij grote finan ciële risico's lopen. - We gaan proberen meer kwaliteit in ons zaterdagamateurelftal te brengen zodat wij in de toekomst mee kunnen draaien in de Topklasse, als onderdeel van onze opleiding. - De komende tijd start de renovatie van het hoofdgebouw in de ArenA.Wel veel overlast gedurende de bouw maar daarna krij gen we veel meer ruimte! Kortom, never a dull moment bij Ajax, en dat hoort ook zo. In beweging blijven en gestaag doorwerken, zonder ons door de omgeving gek te laten maken. Daar gaan we ook het komend sei zoen mee door. Allemaal een prettige vakantie toegewenst. Uri Coronel, Voorzitter VAN DE VOORZITTER AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2010 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 3