Arjan Duijnker Dagboek van... 'Johan en Danny, bedankt is de Toekomst voor Ajax.Team genoot Cees van Oevelen had in een interview voor ajax.nl wel een verklaring voor onze neder laag:'Na een nacht in het uit gaansleven van Barcelona was onze voorbereiding op de wed strijd, die zondagochtend werd gespeeld, niet optimaal geweest'. Het duel, dat ook door best wat publiek werd bijgewoond, was desondanks zeer geslaagd. Na de verloren wedstrijd (5-3) zijn we terug richting hotel gegaan om vervolgens met z'n allen in een plaatselijke kroeg naar Ajax-FC Twente te kijken. Ajax won, dus daar mocht best op gedronken worden. Maar niet te veel, want elftalleider Frans Grootenboer heeft die avond voor ons namelijk een eetaf- spraak met Johan en Danny Cruijff gemaakt. Eenmaal bij het luxe restaurant aangekomen stonden zij ons al op te wachten en verwelkomden ons zeer vriendelijk.We kregen een grote lange tafel alwaar we tot in de late uurtjes heerlijk hebben genoten van diverse Spaanse lekkernijen. Het was bijzonder gezellig en Johan en Danny geno ten zichtbaar mee. Uiteraard werden er na het eten nog diverse foto's gemaakt en Johan ontkwam er niet aan om ook De Zaterdag 3 gaat elk jaar een weekeinde op trai ningskamp naar het buitenland. Dit jaar werd het begin februari een wel zeer bijzondere trip naar Barcelona. Op het programma stond namelijk niet alleen een wedstrijd tegen oud-Barcelona, maar ook een ontmoeting met de eeuwige nummer 14, Johan Cruijff. Arjan Duijnker (33), spe ler van de Zaterdag 3, hield een dagboek bij van deze onvergete lijke reis. Zaterdag 6 februari De hele selectie zit keurig om negen uur aan tafel voor het ontbijt. Het belooft een lange dag te worden die we starten met een pittige training op het kunstgras van een nabij het hotel gelegen sportcomplex. ledereen doet natuurlijk zijn uiterste best om zo een plek in de basis te bemachtigen voor de wedstrijd tegen oud-Barcelona die voor morgen op het programma staat. Na de training krijgen we de tijd om ons op te frissen en om even tueel even de stad in te gaan. In de vooravond verzamelen we in de lobby van het hotel om ver volgens met de hele groep rich ting het stadion van Barga te lopen om de competitiewedstrijd FC Barcelona-Getafe CF bij te wonen. We hebben werkelijk fantastische plaatsen in het sta dion, helemaal vooraan aan het veld. Barcelona wint met 2-1 in een toch redelijk moeizame wedstrijd, die ze uiteindelijk met negen man beëindigen. Na de wedstrijd worden we met de bus afgezet nabij de Olympische haven, waar we zijn gaan eten en dansen in de Carpe Diem Lounge Club, waar Patrick Kluivert ooit nog eigenaar van is geweest. Het is een zeer gezellige avond waar bij de klok even niet in de gaten gehouden wordt. Zondag 7 februari Vandaag is het dan zover: de lang verwachte wedstrijd tegen het team van oud-Barcelona. Op 'La Masia', het opleidingscomplex van FC Barcelona, pal naast het Nou Camp, klinkt om 12 uur de fluit voor de aftrap. Oud-Barcelona is vergelijkbaar met Lucky Ajax. En wat 'La Masia' is voor Barcelona, Vrijdag 5 februari Schiphol, 's morgens I 1.00 uur. Vrijwel de hele selectie verza melt zich in vertrekhal 3 en drinkt ontspannen een kopje kof fie in afwachting van vlucht HV 5135 naar Barcelona. De vlucht metTransavia vertrekt keurig op tijd en het toestel zet 's middags even voor half een, met trainer Marco Ruitenbeek in de cockpit, haar wielen aan de grond. Een busje brengt ons vervolgens met enige vertraging (file) van de luchthaven naar het prachtige hotel nabij Nou Camp, het sta dion van FC Barcelona. De mid dag mag iedereen naar eigen keuze invullen. Het merendeel van de groep, onder wie ik, kiest voor een terrasje nabij het strand. We boffen, het is heerlijk weer en in de zon stijgt het kwik zelfs al boven de twintig graden. 's Avonds staat een diner op het programma in de alom bekende Buddah Bar, die na het tafelen wordt omgetoverd tot dansgele genheid.We hebben heerlijk gegeten en tevens nog even genoten van de muziek. 8 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 8