'De schroeven mag ik houden' Jeugdvoetbal Daoud, wat gebeurde er bij jou We speelden op 10 oktober 2009 uit tegen Zwolle. Ik kreeg een steekbal van Dylan en stiftte de bal over de keeper. Die kwam met twee benen vooruit in. Mijn voet bleef staan. Het deed meteen pijn. In de dug out ging het steeds meer pijn doen. Er kwam een ambulance bij en ik werd verdoofd. Dat was wel even vreemd. Heel ver weg hoorde ik wel iets, maar had niet meer het besef wat. Ik werd naar het ziekenhuis in Zwolle gebracht en nadat er röntgenfoto's waren gemaakt werd duidelijk dat ik een dubbele enkel- en kuitbeen breuk had opgelopen.' Erna:'In het geval van Daoud is er overleg geweest tussen de arts in Zwolle en de clubarts van Ajax. Besloten werd om Daoud over te brengen naar het VU Medisch Centrum zodat we daar verder konden beslissen. Rönt genfoto's werden via e-mail en CD Rom uitgewisseld. Daoud werd in hetVUmc geopereerd. Twee schroeven werden inge bracht om alles weer bij elkaar te brengen.' Daoud:'Na de operatie heb ik even in het gips gezeten. Op een bepaald moment ging de wond ontsteken, dus dat zat tegen. Ik ben op dit moment weer aan het meetrainen met de groep. De schroeven mag ik houden, die hoeven er voorlopig niet meer uit.' Rob Stol Nelinho Cleonise (B2) en Daoud Boushiba (CItwee talentvolle spelers uit de jeugd opleiding, raakten zwaar en lang geblesseerd. Na vele maanden van herstel zijn ze beiden nu hard op weg hun oude niveau weer te halen. Fysiotherapeut Erna Spil legt uit hoe de behan deling verliep. Wat gebeurde er precies? Nelinho:'Het gebeurde op 3 I augustus 2008. We waren met de CI voor een toernooi in Italië. We speelden tegen een amateur club en al vroeg in de wedstrijd wilde ik wegstappen, maar mijn onderbeen bleef staan. Ik voelde meteen dat het niet goed zat. Mijn knie werd dik en ik kon niet verder. Eenmaal in Nederland moest er een scan gemaakt wor den om te kunnen zien wat de schade was.' Erna:'Het was een zeer zware blessure, zeker voor een speler die nog volop in de groei is. De conclusie van het onderzoek wees uit dat zijn kruisband was afgescheurd en dat er een recon structie moest plaatsvinden. Nor maal gesproken worden de spe lers in het VU Medisch Centrum behandeld, maar in dit geval zou de operatie plaatsvinden in het OLVG bij dr.Van 't Hart.' Nelinho:'Uiteindelijk werd ik pas op 31 augustus 2009 geopereerd omdat ik eerst uitgegroeid moest zijn. Er werd een spier uit mijn hamstring gehaald om zo een nieuwe kruisband te vormen. Na de operatie kreeg ik een apparaat op mijn knie dat de buigingen onder een bepaalde hoek moest nabootsen. Ik heb daarna met een brace gelopen en heb dus niet in het gips gezeten. Ik kreeg in het begin oefeningen, die ik thuis kon doen. Later op de club deed ik krachttrainingen, stabiliteitstrai- ning, zwembad, enz. Op dit moment gaat het voor spoedig. Ik ben volop in training met de bal. Dit seizoen is voor mij een verloren seizoen. Ik hoop volgend seizoen weer fit te zijn.' Al dagen voel ik vlinders in mijn maag Fladderen rond twijfel en vertrouwen Mijn hoofd gepijnigd door de vraag Hoe zondag 14 maart zich zal ontvouwen Of de zegetocht zal voortduren vandaag Mogen wij het antwoord zelf aanschouwen Zullen ogen onder juichen en geklaag Zich beurtelings verwijden en vernauwen Pakken wij wildvreemden bij hun kraag Dronken van geluk zo trots als pauwen Geen vlinder die nog fladdert in mijn maag Twijfel op de vlucht voor zelfvertrouwen Huisdichter Cornelis Maart 2010 4 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 4