'We moeten een club blijven' Van de redactie Voorzitter Uri Coronel: Ajax Clubnieuws 7e Jaargang nummer 2 maart/april 2010 Inhoud 2 Van de redactie Uri Coronel: 'We moeten een club blijven' 4Jeugdvoetbal GedichtAjax 5 Van de erevoorzitter In Memoriam Gerard Dermout 6 Ons Erfgoed 7 Aegon Future Cup 8 Dagboek van Arjan Duijnker 9 Van de Brabantse Wal 10 Zaterdagvoetbal I I Wie is wie? In Memoriam Ad Waldeck I2Evenementen Column David Endt Colofon Redactie: Jaap Ellerbroek, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk,Yuri van Eijden Eindredactie:Tijn Middendorp Redactieadres: Steenbok 22, I 188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Medewerkers:André Kraan /Wim Schoevaart (Ajax Intern), David Endt (Columnist),Thijs Lindeman (Erfgoed) Rob Stol (Jeugdvoetbal),Jan Buskermolen (Evenementen), Nico Schlette (Zaterdag voetbal), Klaas Vos (Columnist), Cees van Zuilen (Huisdichter) Foto's: Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook: KICK OFF AJAX LIFE AJAX KIDS CLUBBLAD WWW.AJAX.NL 2 Het zal u niet verbazen dat dit Ajax Clubnieuws voor een flink deel is gewijd aan ons I 10-jarig bestaan. Het is dan wel geen kroonjaar maar de club heeft toch niet stilgezeten om aan dit heuglijke feit de nodige aandacht te geven. Dan kunnen wij natuurlijk moeilijk achter blijven. Michael van Praag was zo vriendelijk de taak van Uri Coronel over te nemen met 'Van de erevoorzitter', terwijl onze huidige voorzitter in een inter view zijn gedachten laat gaan over I I0 jaar Ajax. Ook vindt u vele foto's van onze huisfotograaf Louis van de Vuurst van de festi viteiten in het Supportershome, de Heineken Experience en, last but not least, de AEGON Future Cup toernooi. Daarnaast hebben we een aantal Ajacieden en andere prominen ten, 2I in totaal, binnen en bui ten de club, gevraagd hoe zij van uit haar of zijn functie aankijken naar het feit dat Ajax I 10 jaar bestaat.Voor niet iedereen was dat even gemakkelijk. De een vond het een worsteling, de ander schudde het zo uit de mouw. Het is ook niet eenvoudig in een beperkt aantal woorden duidelijk te maken welke gedach ten en gevoelens bij je opkomen, en die dan ook nog op papier te zetten. Hun 'quotes' staan, in willekeurige volgorde, verspreid door het hele Clubnieuws. Het gaat van wethouder tot gastge zin, van personeelslid tot vrijwil liger, en nog veel meer. Met dank aan een ieder die hieraan heeft bijgedragen. Tijn Middendorp Vrijdag 19 maart vierde Ajax in de Heineken Experience het I 10-jarig bestaan van de vereniging. Nog geen week later geeft voorzitter Uri Coronel (63) in een openhartig gesprek zijn visie over het toekomstperspec tief van de vereniging. Afgelopen vrijdag hebben we het 110-jarig bestaan van de vereniging gevierd. Denk je dat we over tien jaar weer zo'n feest hebben? Anders gezegd: denk je dat de ver eniging er dan nog is? Het antwoord is volmondig ja. Ik zit nu twee jaar op deze stoel en, nog meer dan ten tijde van het verschijnen van het Rapport Coronel, ben ik er absoluut van overtuigd dat wij alleen verder komen als we vasthouden aan een paar van onze kernwaarden. De belangrijkste is dat wij een vereniging zijn en blijven. Okee, maar het is niet ondenkbaar dat je misschien over tien jaar zegt: we brengen de jeugdopleiding onder in het professionele apparaat, die is niet verenigingsgebonden, en dan kun je dus op die manier verder zonder vereniging. Nee, dat denk ik dus niet. Op het moment dat je echt een bedrijf wordt met een winstoogmerk - en dat word je als je buitenstaan ders binnenhaalt - dan ben ik er van overtuigd dat je bijvoorbeeld niet in staat bent en de ruimte krijgt om miljoenen aan jeugd uit te geven. Onze jeugdopleiding is internationaal echt uniek. Overal waar je komt in de wereld, en zeker in Europa, wordt daar met ontzag naar gekeken. Dat is al de reden waarom we daar heel zui nig op moeten zijn. En daarnaast ben ik nou eenmaal ook een tra ditioneel mannetje. Juist het feit dat we een vereniging zijn, dat we een unieke structuur hebben, maakt dat onze overlevingskans veel groter is dan wanneer we een van de velen zijn. Dus ja, over tien jaar zullen we nog steeds een vereniging zijn. Wat mij betreft misschien wel voor 100% weer een vereniging. Dat is uiteindelijk toch wat ik graag wil. Goed, de vereniging viert over tien jaar weer z'n lustrum. Die vereni ging is op dit moment gelukkig al AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 2