Verschillende activiteiten rondom Ajax 1 10 Evenementencommissie Aan alle leden van Ajax Realistisch idealisme Je bent snel geneigd terug te kijken naar vorige momenten waarop de vereniging een mijlpaal vierde. En dan gaan de gedachten vooral terug naar de viering van het 100-jarig bestaan van de ver eniging. Er gingen in de aanloop naar het I 10-jarig bestaan zelfs stemmen op om de revue nog een keer te doen. Maar al rap drong echter het besef door dat dergelijke grootse activiteiten alleen moeten worden voorbe houden aan die momenten, die er in de historie echt toe doen. Voor de viering van het I 10-jarig bestaan is gekeken naar de ver schillende doelgroepen en daarop zijn de activiteiten afgestemd. De aftrap van de viering vond plaats rondom de wedstrijd tegen PSV Met Danny Lucassen, ballonnen en een indrukwekkend vuurwerk werd de verjaardag van de vere niging luister bijgezet. Gevolgd door een mooie overwinning op PSV. Op de verjaardag zelf werd er op de kantoren in de Amsterdam ArenA koffie en gebak genuttigd. Een dag later, op vrijdag 19 maart, vond eerst in het supportershome een bijeen komst plaats voor alle jeugdspe lers en ouders, gevolgd door het feest in de Heineken Experience. Met als moderator Kees Prins en een gastoptreden van Jeroen van de Boom. Door het gebouw heen waren plekken ingericht voor groepen mensen met bepaalde interesses. Op de zolder bijvoor beeld werd er flink op los gedanst door de vele jongeren die aanwe zig waren, waarbij de muziek werd verzorgd door de Veronica Drive In show. Evenals bij het 100-jarig bestaan was een belang rijke plek in het feestprogramma weggelegd voor een voetbaltoer nooi, dit keer voor de B-junioren. Topteams uit heel Europa hadden de uitnodiging aanvaard. Het toernooi werd beschouwd als een hoogtepunt in de viering. Verderop in het voorjaar staan nog enkele onderdelen op het programma. Maar daarover in een volgend nummer meer. Al bij al is het feit dat onze vereniging I 10 jaar bestaat niet onopgemerkt voorbij gegaan. Jan Buskermolen Het bestuur nodigt alle leden uit tot het bijwonen van de algemene (voorjaar) ledenvergadering op dinsdag 25 mei 2010 op de Toekomst. Aanvang 20.00 uur. AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 I0 In 1983 plukte ik uit de stoffige boekenkasten van Antiquariaat Kok in de Oude Hoogstraat het jubileumboek van Ajax:Vijftig Jaar Ajax. Het kostte toevallig ook vijftig gulden. In die dagen was dat voor mij een substantieel bedrag, maar ik móest het kopen. Ik kende dat prachtige jubileumboek en had er honger naar. Een paar jaar eerder interviewde ik, voor de Ajax-Pagina in het Stadsblad De Echo, oud bestuurslid RoefVunderink. Gezelligheid in zijn woonkamer aan de Middenweg. Hij liet mij het boek zien, we bla derden er doorheen en toen ik een paar uur later de trap af liep, droeg ik dat monumentale boek onder mijn arm. MeneerVunde- rink had het mij in bruikleen meegegeven. Een oerboek was het. Waarin de vijftig jaar Ajax voelden als een eeuw. Het gaf de indruk dat Ajax heel goed wist wie en wat het was. Het pretentieus ogende boek droeg naast trots en wijsheid veel intimiteit. De foto's waren ook bijzonder. Ik hield het meest van de foto op bladzijde 220. Aanstormende jeugd op het voorveld aan de Middenweg. Op de achtergrond het kasteel De Meer. De fotograaf moet op een hoge klaptrap hebben gestaan of een tennis-umpire- stoel hebben gehuurd om die jongens in Ajax-shirt op die manier te 'vangen'. Aanstormende jeugd, eeuwig symbool van onze club. Niet zo lang geleden kopieerde ik de foto om hem in te lijsten zodat hij een plaats kon krijgen aan de muur naast mijn bureau op de Toekomst. Ingelijst idealisme. In 2000 mocht ik meehelpen het grootse, originele door Rob van Zoest voortreffelijk opgezette en vormgegeven Eeuwboek van onze club te maken. Ook in dat boek werd getracht de ware Ajax- geest te vangen en weer te geven. Ambitie en intimiteit. Oer. Zo rap vloeit de tijd2000 is alweer 2010 geworden, weer een kroonjaar. En Ajax vloeit mee in die tijd in de ook al snel verande rende wereld. Nog altijd gestuwd door aanstormende jeugd, soms in glorie, dan in zwaar weer. Het aanpassen lukt niet altijd even soepel, want er wordt meer en anders geëist. Situaties wisselen zich in ijltempo af. De buitenwereld komt steeds gretiger naar binnen. 'Ajacied zijn' wordt een steeds makkelijker en daarmee dunner adagio. Des te belangrijker is het de eigenheid van Ajax, de iden titeit, de intimiteit in stand te houden. Noem het realistisch idea lisme. Blijf wakker Ajacieden, hou vast aan oer.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 12