Zaterdagvoetbal WIE IS WIE? IN MEMORIAM WIM WAAIJER 7 Waarom wilde je als 'buitenstaander' iets voor Ajax doen? Als geboren en getogen Amsterdammer, en voetballiefhebber, is Ajax voor mij altijd iets bijzonders geweest. Je wordt geboren met die liefde. Als je dan de kans krijgt iets voor'je cluppie' te mogen doen, grijp je die kans natuurlijk met beide handen aan. Wat vond je dan zo bijzonder? De historie, de prachtige spelers van toen en nu, het clublied op zondagmiddag.Tja, wat eigenlijk niet? Hoe sportief ben je zelf? Van m'n 6e tot en met m'n 17e heb ik bij AFC gevoetbald.Toen ik in Utrecht ging studeren speelde ik bij Odysseus '91Sinds 2005 voetbal ik met mijn vrienden in het vierde van AMVJ. Ik hoop het ooit nog eens tot de Veteranen te schoppen. Wat is je het afgelopen jaar bij je interviews het meeste opgevallen? Dat, ondanks de wat mindere jaren, iedereen zo ontzettend posi tief is ingesteld.Vastberaden om Ajax weer terug naar de top te helpen, maar tegelijkertijd zo realistisch om te begrijpen dat daar wel tijd voor nodig is. En als 'buitenstaander'? De mensen van buiten zijn ongeduldiger dan mensen binnen de club. Die zijn dat ook wel, maar hebben wel meer vertrouwen in nieuwe successen. Welk interview van jou staat je het meeste bij? Het interview met Mark van Leest, omdat dat mijn eerste interview in m'n eentje was. Ook de interviews met Dick Schoenaker en Edmond Claus vond ik bijzonder, omdat die in het Jaarverslag kwamen te staan. Wie zou je het liefst nog eens willen interviewen? Martin Jol, omdat ik benieuwd ben hoe hij tegen sommige dingen aankijkt. Wat mag bij Ajax nooit veranderen? Het magische Rood en Wit op het tenue. Regelmatig komen er aanbie dingen langs van clubs of individuen die thuis of uit tegen ons willen voetballen. Normaal gesproken doen we maanden over het selecteren van een uit nodiging. Iedereen heeft inspraak en dan kost het veel moeite om tot besluitvorming te komen. In de brei van uitnodigingen sprong er dit keer een wel heel bijzondere uitnodiging bovenuit. We werden uitgenodigd om deel te nemen aan een zaalvoetbal toernooi in Hannover, Duitsland. Het aanbod was dusdanig dat we eigenlijk niet konden weigeren. En dus vertrokken we vrijdag 9 janu ari naar Hannover voor een trai ningsweekend. In samenspraak met onze contactpersoon hadden we een geografisch goed gepositi oneerd hotel geselecteerd, met aan de ene kant het stadion van Hannover '96 en aan de andere kant het centrum van de stad. Op zaterdagmorgen hebben we getraind op het complex van Hannover '96. In een pak sneeuw van circa 30 cm werd dat dus een dolle boel waarbij geen middel werd geschuwd. Daarna per bus naar de sporthal voor het toer nooi. Het werd een zware mid dag met goede tegenstanders en een totaal andere manier van zaalvoetbal. Meer fysiek en veel gebruik maken van de boarding. Het koste enige moeite om ons aan te passen, maar gaandeweg ging het beter. De finale hebben we niet gehaald. Het toernooi was naar Duits gebruik goed georganiseerd en na afloop was er een geani meerde stemming tijdens het banket.Vervolgens terug naar het hotel en in de stad nog even nagepraat.Vanwege de weersom standigheden werd de zondag training afgelast en is iedereen met de auto weer teruggegleden naar Nederland. Jan Buskermolen Naam: Leeftijd: Beroep: Bij Ajax: Jan-Matthijs Harderwijk 24 jaar Student Nederlandse Taal Cultuur en medewerker Facilitaire Zaken bij de Nationale Borg-Maatschappij vanaf november 2008 redacteur bij het Ajax Clubnieuws Op 2 februari is onverwachts op 76-jarige leeftijd Wim Waaijer overleden. Wim, geboren op 10 februari 1933, werd lid van Ajax op 20 december 1949. Als jeugdspeler was hij een echte spits die veel scoorde. Bij de senioren speelde hij jarenlang in Ajax 3 en 4, en zelfs één wedstrijd in Ajax 1uit tegen NAC.Vanaf 1990 was hij lid van de Controlecommissie en vaste kracht van de Parkeercommissie de Toekomst. Dit seizoen volgde hij Rob Been Sr op als coördinator van deze commissie. In oktober 2009 ontving Wim de versierselen behorende bij het 60-jarig lidmaatschap. In aanwezigheid van zijn vele Ajax-vrienden werd Wim op 10 februari op Begraafplaats Zorgvlied in Amsterdam ter aarde besteld. Wij wensen zijn gezin, vrienden en kennissen alle kracht toe dit verlies te dragen. Wat er ontbreekt er nog aan het Ajax Clubnieuws? Meer pagina's! Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2010

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 7