Ajax Academy Club Samenstelling ledenraad Begin december leverde onze Al van Frank de Boer een opmerkelijke prestatie door op de Toekomst concurrent PSV met maar liefst 7-3 het nakijken te geven. Daarna duurde het niet lang meer voor ons sportcomplex in massa's sneeuw werd gedompeld met als gevolg veel afgelastingen van wedstrijden. Het begint een mooie traditie te worden dat de leden van de Ajax Academy Club jaarlijks bij een wedstrijd worden uitge nodigd. Ditmaal vond de bijeen komst plaats op 17 december in het ledenrestaurant, voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - Ander- lecht. Ongeveer 35 leden hadden met partner de uitnodiging aan vaard en werden welkom geheten door bestuurslid Cor van Eijden, Lydia van der Moot en onderge- tekende.Vooral dankzij de inspan ningen van FlorisThoolen waren er tien ex-jeugdspelers aanwezig, die uit handen van Jan Olde Rie- kerink het certificaat, behorend v.l.n.r.: Kevin Rijnvis, Mick Stefels, Boy Waterman, Dion van Zelst, Ferdi Elmas, Erik Piket, Lesley Las van Bennekom, Jerryl Tjon en Fa, Marco Bizot bij het lidmaatschap van de Aca demy Club, kregen uitgereikt. De Ajax Academy Club is bedoeld voor spelers die minimaal zes jaar deel hebben uitgemaakt van de jeugdopleiding en die ten minste een seizoen op de Toekomst heb ben gespeeld. Op deze manier blijven zij betrokken bij Ajax. Sinds de oprichting in 2007 zijn ruim 80 personen lid geworden, waaruit blijkt dat dit initiatief zeer wordt gewaardeerd. Prominente leden zijn onder meer John Heitinga,Wesley Sneijder, Dennis van der Kraan (Zaterdag Ien Marc Stuut (ledenraad). Pikante bijzonderheid was dat aan Anderlecht-zijde Mbarak Boussafa meespeelde, die na afloop van de wedstrijd het certificaat kreeg uitgereikt (zie foto). Ed Lefeber IN MEMORIAM JOOP VAN NIELEN Op 10 december 2009 bereikte ons het trieste bericht dat Joop van Nielen op 5 1 -jarige leeftijd was overleden. Hij was al enige tijd ernstig ziek. Joop was 30 jaar lid en speelde in de jaren tachtig bij onze zondagamateurs. Toen dat ophield te bestaan stapte hij over naar de nieuw opgerichte zaterdagamateurs, waar hij in de Zaterdag 1 heeft bijgedragen aan de zegetocht naar de hoofdklasse. Op dat moment speelde hij bij Ajax al in wat lagere elftallen. De laatste jaren was Joop jeugdleider bij de D2. Op de algemene ledenvergadering van 10 december werd Joop met een minuut stilte herdacht. De crematie vond plaats op 16 december op de Nieuwe Ooster in Amsterdam. Wij wensen zijn gezin, vrienden en kennissen alle sterkte toe met het verlies van deze ras-Ajacied. Op 10 december 2009 bezochten 120 leden op de Toekomst de algemene (najaar) ledenvergadering met op de agenda de verkiezing van acht leden voor de ledenraad. Vooraf had Theo van Duivenbode zich niet herkiesbaar gesteld. Voor deze vacature werd CeesVervoorn gekozen. Herkozen wer den: Rob Been jr., Herman Bosschieter, Marc Geestman, Ernst Ligthart, Cees van Oevelen, Marc Stuut en Kees Timman. Voor de komende periode is de ledenraad nu als volgt samengesteld: Frits Andriese (20 1 Rob Been jr. (20 2 Hein Blocks (20 1 Dennis Bogaard (20 1 Herman Bosschieter (20 2 Roger van Boxtel (20 1 Reinier van Dantzig (20 1 Jaap Ellerbroek (20 0 Marc Geestman (20 2 Harm Greving (20 1 Ruud Haarms (20 0 Sunny Léons (20 0 Ernst Ligthart (20 2 Rutger Koopmans (20 0 Cees van Oevelen (20 2 Rob Ombre (20 0 Ron Oudendijk (20 0 Arend de Roever (20 0 Arthur Smolders (20 0 Marc Stuut (20 2 Kees Timman (20 2 KlaasVos (20 1 Cees Vervoorn (20 2 Leo van Wijk (20 1 Het jaartal achter de naam geeft het jaar aan wanneer men aftredend is. Nieuw gekozen: Cees Vervoorn 6 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 6