Maandag 1 1 januari Vanaf de Brabantse Wal Christian Kort nieuws talentvolle jongens die op basis van hun voetbalkwaliteiten gese lecteerd worden. Zo bleek later dat de jongste net 16 jaar is en de oudste 19 jaar. Helaas werd dit potje met 2-4 verloren, voor namelijk vanwege vele persoon lijke fouten. De laatste dag. Op het pro gramma stond 's morgens een lichte training. De weergoden waren goed gemutst: we werden getrakteerd op een zonnige och tend en temperaturen van rond de 15 graden. Op het strand, vijf minuten lopen vanaf ons hotel, werden de netten opgezet voor een minitoernooi voetvolley van ongeveer anderhalf uur. Na de ochtendtraining gingen we uit- checken in het hotel om weer klaar te zijn voor de allerlaatste activiteit: een stevige lunch aan de boulevard, midden in het oude dorp van Albufeira. Dit zou de laatste maaltijd zijn voor vertrek naar luchthaven Faro voor de terugvlucht naar Amsterdam. Op één van mijn wekelijkse wandelingen in mijn (wijde) woonom geving kwam ik langs een eenvoudige rijtjeswoning waar op de eerste verdieping vitrage wapperde met het Ajax-logo erin ver weven. Of zulks in de fanshop te verkrijgen valt of dat we hier te maken hebben met een staaltje huisvlijt, durf ik niet te zeggen. Maar het is wel een statement dat de bewoners maken. In kerke lijke termen: een belijdenis. De bewoners schamen zich niet voor het Ajax-evangelie. In het dorp waar ik woon (Hoogerheide) hebben bewoners in de ruiten van een raam hun Ajax-liefde laten graveren. Het huis staat overigens te koop. Waar zou het voetbal zijn zonder z'n hondstrouwe supporters. Al die mensen die van heinde en verre komen, hier van de Wal of uit Oost-Groningen, Noord-Friesland, de Achterhoek, Zuid-Beveland en noem maar op, een groot deel van het zuur verdiende of anderszins verkregen geld de ArenA bevolken om voor de zoveel ste keer te moeten constateren dat Ajax geen schim is van wat de naam en de historie veronderstelt.Want laten we eerlijk zijn: ook dit seizoen is tot nu toe bleek van kwaliteit en/of mentaliteit; in elk geval lijdt het qua spel en resultaat aan bloedarmoede. Sinds 1996 kleuren slechts twee seizoenen de herinnering rood wit gloeiend. Een jaar onder Olsen en een jaar onder Koeman. En dan hier en daar nog wat sprokkelhout. En die supporters blijven maar komen. En nog steeds zijn er - ook hier op de Wal - jonge jochies en ook meisjes tegenwoordig die voor ons rood-wit kiezen. In mijn Langs de Lijn-tijd maakte ik een serie over clubliefde in de eerste divisie.Toen kwam ik de diepste, hondentrouwste club liefde tegen dan waar ook. Zeker bij clubs die nooit wat wonnen en nooit wat zouden winnen. Ze waren er ook bij Haarlem. Maar ze waren uiteindelijk met te weinig.Voor die mensen is het failliet van de club het allerergste en zijn wij nog goed af. Toen ons team op de valreep de 3-2 scoorde tegen NEC barstte een groot gejuich los van de tribunes der getrouwen. De televisie commentator hoonde:'alsof een belangrijke Europa Cupwedstrijd gespeeld wordt'. Dan heb je niets van clubliefde begrepen. Op die tribunes zal gewanhoopt zijn, woedend geschreeuwd bij zoveel Ajax-onmacht en dan is de ontlading des te groter.Voortkomend uiteindelijk uit het ene dat telt: liefde voor je club. Misschien hangt er in het huis op de Wal vanaf morgen een extra Ajax-gordijn. Ds. Klaas Vos Snotneus uit Legoland Christian Eriksen Nu al beschouwd Als een groot architect Blitse bedenker van Jongensdroomaanvallen Danish Design Ziet de kenner direct Huisdichter Cornelis Januari 2010 Belangrijke wijziging! De informatie over kaartverkoop voor onder meer Europees- en beker voetbal wordt u voortaan per email toegestuurd. Graag ontvangen wij* uw e-mailadres via tickets@ajax.nl o.v.v. uw relatienummer (te vinden op uw seizoenkaart). Internationaal Paastoernooi voor B-junioren op de Toekomst. Op zaterdag 3, zondag 4 en maandag 5 april wordt ter gelegenheid van het 1 10-jarig bestaan van onze club een internationaal Paastoernooi georgani seerd. De B1 junioren van onder andere Ajax, FC Barcelona, AC Milan, Bayern München en Liverpool spelen dan drie dagen om de Aegon Future Cup. Houd onze website www.ajax.nl in de gaten voor nadere informatie. AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 10 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 5