Nico Schlette Dagboek van... Gelukkig werden het geen dubbele cijfers Vrijdag 8 januari Zaterdag 9 januari Zondag 10 januari Begin januari verbleef de Zater dag I voor een trainingskamp in Albufeira in Portugal waar onze amateurs voor het eerst in de clubhistorie een oefenwedstrijd speelden tegen ons eerste elftal. Secretaris amateurvoetbal Nico Schlette (50) hield rond deze unieke wedstrijd een dagboekje bij van het trainingskamp. Omdat we eerder goede ervarin gen hadden opgedaan met een trainingskamp in Portugal ver trokken we ook dit jaar naar de Algarve. Achteraf gezien kwam de trip op het juiste moment. Terwijl in Nederland de temperatuur niet of nauwelijks boven de -I0 graden uitkwam, genoten we in Albufeira van een licht windje en de zon die ons deed opwarmen tot 10 graden. De vlucht verliep voor spoedig. Na een de-icing van het vliegtuig kwamen we een kwar tier later aan dan gepland. In het hotel aangekomen hoorde wij dat er meerdere ploegen waren die in het zelfde hotel verbleven: sv Silvolde,Alphense Boys en ook de heren scheidsrechters, die door de organisatie waren uitgenodigd. De eerste training 's middags op het kunstgrasveld werd afgewerkt onder ideale omstandigheden: weinig wind en met een zonnetje werd het 13 graden. Na afloop van deze middagtraining kwamen wij onze 'grote broer' tegen die na ons de training afwerkte.We werden begroet en de handen werden geschud met Martin Jol die ons toevallig tegenkwam. Helaas konden we niet lager blijven om de training te volgen omdat, ook onze dag een programma had. Wetende dat morgen de grote speeldag voor velen zou aanbre ken, was het avondprogramma aangepast met wat wandelen in een shopping-mall. De grote dag is aangebroken, een historische, want het is nog nooit voorgekomen in de hele Ajax- geschiedenis datAjax I de amateurs van Ajax Zaterdag I zou treffen. De training werd uiteraard hierop aangepast en relaxed bereidde het elftal zich daarop voor. Ondertussen werd veel gespeculeerd en gebeld over met welke spelers Martin Jol de wedstrijd zou aanvangen.Wellicht met de sterkste opstelling ooit, zelf Suarez stond in de basis. De jongens van Constantijn Schouten hadden zeker geen overwinning in gedachten maar hoopten wel op een zuinig verlies. Zeker geen uitslag met dubbele cijfers zoals tegen WHC. De Zaterdag I was vroeger in het stadion aangeko men dan Ajax IDe voorberei ding van de jongens verliep zoals die alle wedstrijden verliep aan de buitenkant rustig en aan de binnenkant wellicht meer gespan nen dan normaal. En voor de aftrap nog een gezamenlijke foto van ons allen op de middenstip. De eindstand werd 7-0 voor de mannen van Martin Jol, een uitslag die zeker gerespecteerd mag worden. Gelukkig voor de jon gens zijn de dubbele cijfers uitge bleven. Voor Ajax I was dat te weinig want, zo bleek later, zou elke uitslag onder de acht een straftraining opleveren. Dat deed de groep dus goed en hiermee werd bevestigd dat de trainingen de vruchten hadden afgeworpen. Het avondprogramma werd inge vuld met de traditionele sportquiz in één van de vele Hollandse cafés die Albufeira kent. Daar werd nog veel en lang nagepraat over deze historische wedstrijd. Op deze dag werd heel slecht weer verwacht, windkracht 6 tot 8 en met regen die zou aanhou den tot in de middag.Vanwege dit slecht weer moest de ochtend wandeling over het strand gean nuleerd worden, waardoor de jongens een vrije ochtend kregen. 's Middags stond een wedstrijd tegen Jong FC Queen Park uit Schotland op het programma. De spelers van dit jonge team zijn 4 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2010 | | pagina 4