'Het was in Nigeria erg zwaar' Jeugdspelers Dico Koppers en Ouasim Bouy: Dico Koppers Maar liefst zeven Ajacieden, onder wie Dico Koppers (17) en Ouasim Bouy 16), waren door bondscoach Albert Stuiven- berg geselecteerd voor de selec tie voor het wereldkampioen schap voor spelers onder 17 jaar, dat tussen 24 oktober en 15 november werd gespeeld in Nigeria. Hoe hebben zij dit ervaren? Hoe lang maken jullie al deel uit van de jeugdopleiding? Ouasim: Ehm, even denken, al weer acht jaar, geloof ik. Ik speel op 8, en ik ben aanvoerder bij de B1Dico: Zeven jaar. Ik werd ooit gescout als linksbuiten, maar speel al heel lang centraal in de verdediging. Ik begon dit seizoen in de A2, maar ging al snel naar de A1. Daar speel ik op 4. Waren jullie al eerder geselecteerd voor een vertegenwoordigend elftal? Dico: Ja, voor onder 15 en 16. Nu dus onder 17, een prachtige ervaring. Ouasim: Ik ook, eerst onder 15 en 16, en nu dus onder 17. Ik denk dat ik geselecteerd werd op basis van mijn prestaties bij Ajax. Samen met nog een speler was ik de jongste van de hele selectie. Hoe gaat zo'n selectie? Ouasim:Via allerlei selectiewed strijden blijven er uiteindelijk 20 spelers over. Er waren veel spelers van Ajax geselecteerd, onder wie Dico en ik. (De ove rige Ajax - spelers waren Stan Berrevoets,Tom Boere,Warnar Hahn, Ruben Ligeon en JoëlVelt- man. Red.) Dico:Ja.We hebben vervolgens nog een oefenwed strijd gespeeld in Turkije om te wennen aan de weersomstandig heden. Rond de tijd dat wij er waren was het behoorlijk warm in Nigeria. Daarna hebben we nog een oefenpartij gespeeld tegen Zweden. En dan het verblijf in Nigeria...wat viel jullie het meeste op? Ouasim: De armoede daar. Het verschil tussen arm en rijk is groot.Vanaf het vliegveld werden we begeleid.Voor en achter de bus reed politie. De wegen zijn slecht en het verkeer is een chaos. Dico: Die mensen daar waren blij om ons te zien. Zij hebben helemaal niets, maar zijn tevreden met wat ze hebben! Op een gegeven moment reed er iemand in een auto voor ons, die niet aan de kant ging. Hij werd door de politie aange houden en geslagen. Indrukwek kend. Dan het toernooi, hoe ging het? Dico: Ja, wisselend, tegen Gambia gewonnen en tegen Iran en Colombia verloren. Het niveau was niet slecht. Je speelt natuur lijk wel tegen de beste spelers van de wereld, maar wij zijn als Ajax - spelers natuurlijk het topniveau gewend. Ik heb alle wedstrijden in de basis gestaan. Het eerste hotel was goed, maar het tweede was minder. Ik ben 2,5 kilo afgevallen door de warmte, hoewel ik veel gedron ken heb. Ouasim: Ik ben de eer ste twee wedstrijden ingevallen en bij de laatste wedstrijd begon ik in de basis. Het was in alle opzichten echt ontzettend zwaar. De dag begon met ontbijten, dan studie, daarna trainen, lunchen, rusten en spelen.We hadden een druk programma. En 's avonds stappen en de omge ving verkennen? Ouasim: Nee, omdat we een zwaar programma hadden zat dat er dus niet in.We hadden 's avonds geen tijd om weg te gaan. Dico:We waren best wel moe 's avonds. Dus ontsnappen via de regenpijp was geen optie. Ha ha...Bovendien was het bui ten het hotel erg gevaarlijk. Wat heeft de meeste indruk op jullie gemaakt? Dico: De aankomst bij het tweede hotel. We werden daar ontvangen door mensen die dansten en op trommels sloegen. We kregen na afloop van het toernooi vier shirts met onze naam erop. Ik heb er twee aan mijn broer gegevenOuasim: De omstandigheden. Er kwam op een gegeven moment bruin water uit de kraan! En in de stadions de vele mensen.Wat een gekte! Iedereen blies op een fozela! Rob Stol 8 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 8