Vanaf de Brabantse Wal Maandag 23 november 's Morgens heb ik altijd jeugdver- gadering en neem ik de week door met mijn Youth administra tor, Jan Pruijn (Head ofTechnical Affairs) en de scouting. 14.00 uur:Vergadering met alle depar tementshoofden om de planning van de week door te nemen, zodat we weten wat er gaande is op ons complex. 17.00 uur: Het veld op met o/19. Dinsdag 24 november Om 12.00 uur heb ik wekelijks overleg met CEO George Comi- tis. Hij is de man aan wie ik ver antwoording afleg binnen de club.We praten over de evalua ties van de coaches, die ik nog moet afronden. Ik werk met een zogenaamde Scorecard. Hierop staat vrij duidelijk beschreven wat er verwacht wordt van een coach. Eigenlijk allemaal dingen die meetbaar zijn, zodat ik in deze periode een goed beeld kan neerzetten van hoe de coaches hebben gefunctioneerd.Van daar uit gaan we keuzes maken naar het volgende seizoen toe.We moeten twee posities opnieuw invullen omdat deze tijdens het seizoen vacant zijn geworden. Om 14.00 uur komt er een film ploeg van Volkswagen. Ons team o/13 doet mee aan een VW- toernooi. In januari is er de Zuid- Afrikaanse versie, en als er gewonnen wordt zijn de wereld finales in Madrid. De filmploeg komt een promo maken over onze club die gebruikt wordt bij het adverteren voor het toernooi en op de toernooidagen zelf. Ik maak afspraken over ons eigen logo van MTN, die niet van de shirts mag en vertel ze iets over de set-up van onze Academy. 17.00 uur:Training o/19. Woensdag 25 november We krijgen vandaag bezoek uit Nederland. Hennie Spijkerman landt deze ochtend in Kaapstad om een week bij ons te zijn. Hij komt hier praten over de samen werking met Ajax Amsterdam, die voor 5 1 eigenaar van de Kaapse club is. Daarnaast is het sowieso leuk om collega's uit Amsterdam te laten zien wat we hier doen en waar we mee bezig zijn zaken te verbeteren. In Amsterdam heb ik regelmatig contact met Danny Blind. Het is goed dat Hennie nu fysiek aanwezig is. Er wordt in deze week door hem een analyse gemaakt over het reilen en zeilen binnen Ajax Cape Town. Hij zal gesprekken voeren met mensen van de Scouting, Management en met mij. De rit naar de wedstrijd van het eerste team Free State Stars in Wellington, ongeveer 40 minuten rijden van Ikamva, gele gen is in de wijnlanden, geeft ons een mooie gelegenheid in de auto heerlijk bij te kletsen. Horen over al mijn collega's in Amsterdam met wie ik soms de laatste 10 jaar heb samengewerkt en hoe het gaat met de ontwikkeling van een aantal spellers. HEERLIJK! Vanwaar Brabantse Wal? Dat hebben al een paar mensen gevraagd. Dan wordt het tijd voor een verklaring. De Brabantse Wal is de streek waar ik sinds 1 maart van dit jaar woon. Wie wel eens met de auto naar Zeeland is gereden, of naar Antwerpen via de Liefkenshoektunnel, merkt dat hij na Bergen op Zoom als het ware Zeeland in duikt. De naam van de hoofdstad van het oude Markiezaat, geboorteplaats van onder andere Ed Nijpels, zegt het al: Bergen op een Zoom. Het is hooggelegen land, wat nog herinnert aan oeroude tijden toen de Schelde als een woeste rivier tegen de 20 meter hogere Wal aan klotste. Dit hogere land strekt zich uit van boven Bergen op Zoom (Halsteren) tot ten zuiden ervan, met de dorpen Woensdrecht, Hoogerheide (what is in a name?), Huijbergen en Ossendrecht. 'Drecht' is een oude benaming voor een doorwaadbare plaats in een rivier. Heeft te maken met 'trekken': daar trok men dus de rivier over. Enfin, ik woon in Hoogerheide, terwijl het kerkje van de Protes tantse Gemeente, die ik dien, in Ossendrecht staat. Om nog een tweede vraag voorgoed te beantwoorden: ja, ik kan gemakkelijk bij de wedstrijden aanwezig zijn. Mits ze om half drie beginnen. Wij hebben des ochtends kerk van kwart voor tien tot elf uur; het is slechts anderhalfuur rijden naar de ArenA: voila! Behalve een protestants kerkje, een groter rooms kerkgebouw, een hotel, wat cafés, een Aldi en vele winkels meer, telt Ossen drecht ook een tatoeshop. Naar verluidt kunnen daar echter alleen Feyenoord-aanhangers terecht. Echter, zo principieel is de lokale Schiffmacher nu ook weer niet. Want het schijnt dat hij met alle soorten van genoegen onze eigen Toby Alderweireld van prikplaatjes heeft voorzien. Zonder al die ingrepen is onze Toby toch een stoere gozer. Met wat voor gemak houdt hij zich ach terin staande en hij verbaast ons regelmatig met prachtige passes over de hele en diagonale. Deze jongen hoeft toch niet meer voor Jong België uit te komen, Dick Advocaat? Die kan je toch met groot gemak tot'hoger heerlijkheid' oproepen? Of zeg ik nu echt gekke dingen? Enfin, ik onderneem dit seizoen met groter plezier de 140 kilome ter lange tocht naar de ArenA dan vorig seizoen het korte tochtje van 10 kilometer. En dat wil ik graag nog een poosje zo houden, een seizoen of vier, vijf, graag! Met die twee pracht-Belgen in het centrum van onze defensie, als het effe kan. Ds. Klaas Vos AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/DECEMBER 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 7