Maarten Stekelenburg Dagboek van... 'We hebben hier ook Vaantjesavond' Begin dit jaar verhuisde jeugd trainer Maarten Stekelenburg (37) van de Toekomst met zijn hele gezin naar Kaapstad in Zuid- Afrika om bij Ajax Capetown aan de slag te gaan als hoofd jeugdop leiding. Na een klein jaar heeft hij vorige maand een dagboek van een week bijgehouden over zijn werkzaamheden en ervaringen. Donderdag 19 november Mijn drie kinderen zitten op school in Houtbay, een dorpje op 10 kilometer afstand van Kaap stad. Mijn dag begint met de kin deren wakker maken en te zor gen dat ze om 8 uur op school zijn. Een heerlijk moment van de dag, omdat ik 's avonds te laat thuis ben om ze nog te zien. Na het ochtendritueel drink ik nog een kop koffie met mijn vrouw Marije en vertrek richting Parow, de wijk van Kaapstad waar het trainingscomplex Ikamva van Ajax Cape Town is gevestigd. In Neder land reed ik van Utrecht naar Amsterdam.Voor mensen die nog nooit in Kaapstad zijn geweest, is het niet uit te leggen hoe mooi de route is die ik nu elke ochtend rij. Die gaat van het ene naar het andere schilderij, kom onderweg langs de mooiste stranden, verge zichten, de twaalf apostelen, de Tafelberg en ik heb een prachtig uitzicht op Robbeneiland. Ik moet mij vandaag voorberei den op de 'Annual Year End Youth Awards' van morgen. In Amster dam zou men zeggen:Vaantjes- avond. Alle spelers ontvangen een Certificaat als bevestiging dat ze deel uitmaakten van de AjaxAca- demie. Alle teams worden gehul digd voor de prijzen die ze dit seizoen gewonnen hebben, en per team wordt er ook een Sportman of the Year Award uitgereikt. Om half vier heb ik mijn wekelijkse scoutingsmeeting.Voor het vol gend seizoen zijn nagenoeg alle teams rond. Er moet nog een aantal intakegesprekken gevoerd worden met nieuwe spelers.Ver- der gaat het in het overleg over scouting in het algemeen.We moeten op dit gebied heel veel zaken nog veel beter doen dan we dit seizoen al gedaan hebben. Om vijf uur ga ik met o/19 het veld op voor een training. Vrijdag 20 november Vandaag staat alles in het teken van de jaarafsluiting van de jeugd. Vanavond komen alle jeugdspelers samen met hun ouders naar Ikamva om het seizoen af te sluiten. Mijn presentatie zal gaan over wat we dit seizoen allemaal hebben gedaan, wat we volgend seizoen willen gaan doen en over Ajax Amsterdam. Ik heb vaak het idee dat spelers en ouders nau welijks een idee hebben wat Ajax Amsterdam eigenlijk is. Daarom ga ik ook iets vertellen over de historie en het heden van Ajax Amsterdam. Dankzij de fantasti sche hulp van Mark van Leest en zijn mensen beschik ik over een aantal prachtige filmpjes, die mijn verhaal visueel zullen versterken. Om 18.00 uur begint de avond met wedstrijden tussen de ouders en de spelers. Fantastisch om te zien hoe al onze jongens én de ouders zich uitsloven om deze wedstrijdjes te winnen. Daarna allemaal verzamelen in het restaurant, waar CEO George Comitis de avond opent. Ik volg met mijn verhaal, waarna we de 'prize giving ceremonie' laten volgen. De avond wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Zaterdag 21 november Geen tijd om uit te slapen, want om 09.30 uur heb ik al weer twee evaluatiegesprekken op de club.Alle evaluatiegesprekken zijn in de voorgaande weken al gevoerd. Dit zijn twee spelers, van wie de ouders in Johannes burg wonen.Voor de 'AnnualYear End Youth Awards' zijn ze overge komen naar Kaapstad en koppe len we dat direct aan de evaluatie van hun zonen. Daarna wat tijd om mijn bureau eens wat op te ruimen. Naar mate het einde van het seizoen nadert wordt het bureau als maar voller.Tijd om het eens leeg te maken. Dat lukt niet helemaal, want om 12.00 uur ga ik op weg naar de wedstrijd van o/19. Zij spelen vandaag een uitwedstrijd tegen Western Pro vince. Daarna naar huis. Zondag 22 november Vandaag wat tijd voor het gezin. In de ochtend naar het strand. Manoek (8), mijn zoon, gaat lekker body boarden en de twee mei den, Sterre (7) en Puk (5), spelen in het zand en met de golven. In de avond gaan we naar een zomerconcert in Kirchtenbosch. Dat is in een schitterende botani sche tuin, waar in de zomer op zondag concerten gegeven wor den, vandaag de artiest Johnny Clegg.We gaan samen met Hans en AnneliesVonk en Foppe en Geke de Haan. Zittend op ons dekendje met een heerlijk glaasje wijn genieten we van de muziek en de ondergaande zon. 6 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/DECEMBER 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 6