Tussenbalans nu doen om dat te bereiken?' En de achterban moet wel mee in die visie. Niet elke beslissing hoeft er een te zijn die door alle mensen gedragen wordt. Maar er moet wel een duidelijke lijn en een duidelijke visie inzitten: een duidelijk beleid. Dat is waar de vereniging natuurlijk wel instru menteel in is. Ik heb ook gezegd: ik wil de leden altijd informeren over wat we aan het doen zijn. Waarom we dat aan het doen zijn, wat de toegevoegde waarde daarvan is, wat het ons uiteinde lijk moet brengen. Het enige wat je dan nog aan de vereniging moet vragen is dat ze een beetje geduld hebben. Het is niet zo dat je door dat beleid in één keer kampioen bent. Het gaat in eer ste instantie om het consistente beleid dat je moet aanleggen. Maar dat betekent, als ik je zo hoor, dat je stiekem denkt dat de vereniging af en toe wat conser vatief is. En dat het niet altijd makkelijk is om die verandering te bewerkstelligen. Ik had het verwacht, maar het valt me best mee. Eigenlijk vind ik bijna overal een enorm vrucht bare voedingsbodem. Bij bijna alles wat voorgesteld wordt, bijvoorbeeld van videosystemen tot het individueel trainen, heb ik het idee dat de hele vereniging ook zegt:'Hèhè, eindelijk'. Maar dat is vooral je technische staf waar je het nu over hebt. Nee, dat gaat om alle mensen. De technische staf moet er zeker in meegaan. Martin (Jol, red.) gaat er in voorop en deelt de visie van Ajax, sterker nog het is voor een groot deel zijn visie. Samen doen we het. Maar je kunt bijvoorbeeld fysieke en mentale achterstand niet in een jaar of twee ombouwen, dat gaat niet. Dat kost tijd, dat kost inspanning. Hebben ze geduld? Ja, maar ze zijn net zo geduldig als ik. Ik bedoel: ik kan ongelofelijk slecht tegen m'n verlies. Dus zeg ik:'ja, de mensen hebben geduld'. Maar we roepen dit al jaren en ik heb soms wel mijn vraagtekens over wat er in die afgelopen jaren gebeurd is. Daarmee wil ik niet slaan naar mensen die voor mij hebben gezeten maar qua visie en bedrijfsvoering was het niet erg vernieuwend. Maar als ik op dit moment naar de vereniging en de mensen kijk, dan vind ik dat ze toch nagenoeg allemaal één kant opkijken, dat er meer openheid is - ondanks dat we nog steeds niet bovenaan staan. Dit nummer van Clubnieuws staat in het teken van Ajax maatschappe lijke betrokkenheid. Hoe zie jij dat? We doen allerlei projecten; scho lenprojecten, leerprojecten, je kunt het zo gek niet bedenken of we zijn er wel bij betrokken. Al die zaken hebben we inmiddels gestructureerd.We weten nu wat we doen en de volgende stap is dat iedereen het ook belijdt. Gelet op wat we doen, dat is overigens het meeste van alle clubs in heel Nederland, vind ik wel dat we meer aan exposure kunnen doen - maar dan liever niet op een commerciële manier. Dus moeten we wegen vinden hoe we daarover kunnen com municeren. Niet in de trant van 'kijk eens hoe goed Ajax is', maar meer'dit is ook Ajax'. Jaap Ellerbroek Jan-Matthijs Harderwijk In dit laatste nummer van het Ajax Club nieuws van 2009 wil ik graag met u terug kijken naar datgene wat er in de eerste helft van dit seizoen is gebeurd. Allereerst en natuurlijk het allerbelangrijkste kijken we daarbij naar de sportieve aspecten. Ons vlaggenschip: het eerste elftal, staat op het moment dat ik dit schrijf (daags na de galavoorstelling tegen Heerenveen) weliswaar zes punten achter op Twente en vier op PSV, maar de algemene opinie is toch wel dat er een beter elf tal staat dan vorig seizoen, en dat wij ook in fysiek opzicht sterker zijn geworden. Alle kansen nog dat wij die achterstand in kunnen lopen. In ieder geval doen Martin Jol en zijn mensen prima werk, en wij blijven hopen dat dit werk zich uiteindelijk gaat vertalen in de resultaten. Zowel Twente als PSV heeft een uitstekend team, maar naar mijn overtuiging doe wij niet voor hen onder. Zowel Jong Ajax als de Al begonnen de competitie matig, maar inmiddels doen beide teams weer mee om de bovenste plaats. Datzelfde geldt overigens voor de meeste juniorenteams en de Zaterdag 1. In het proces van de verhuizing van de gehele club naar de Toekomst is een enorme stap voorwaarts gemaakt. Ik schreef het al eerder: er zijn daar wonderen verricht en als het ons lukt (en daar ziet het naar uit), er nog twee extra velden te krijgen, dan kunnen wij verder met als uiteindelijk doel ook de kantoren naar de Toekomst te verplaatsen. De directie met Rik van den Boog, Henri van derAat en Jeroen Slop werkt eendrachtig samen - in een moeilijk economisch klimaat- aan een strak beleid, waar kostenbeheersing en het ver der optimaliseren van onze jeugdopleiding hand in hand gaan. Meer nog dan in het verleden realiseren wij ons dat de jeugdoplei ding de basis vormt van toekomstige successen. Zoals Martin Jol mij onlangs zei:'Ik heb veel gezien in de voetbalwereld, maar de jeugdopleiding van Ajax is nog steeds top.' Onze algemeen directeur Rik van den Boog heeft helaas meer de kranten gehaald dan hij en wij zouden willen. Ik hecht eraan u te laten weten dat wij het volste vertrouwen in Rik hebben en dat op basis van de informatie die wij hebben er geen enkele reden is aan zijn integriteit te twijfelen. Alles overziende ben ik vol vertrouwen en wens ik u namens mijn bestuurscollega's en de overige leden van de RvC een heerlijke feestmaand december en een gelukkig 2010 toe. Uri Coronel, Voorzitter VAN DE VOORZITTER AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/DECEMBER 2009 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 3