'We moeten een beetje geduld hebben' Van de redactie Algemeen directeur Rik van den Boog: Ajax Clubnieuws 6e Jaargang nummer 5/6 september/december 2009 Inhoud 2 Van de redactie Rik van den Boog:'We moeten een beetje geduld hebben' 3 Van de voorzitter 4/5 Simone Freling:'Wij kunnen voor een aangenamer leef klimaat zorgen' Erfgoed 6/7 Dagboek Maarten Stekelen burg •Vanaf de Brabantse Wal 8 Het was in Nigeria erg zwaar 9 500e wedstrijd van Rob Been 10 Zaterdagvoetbal Gedicht 1 1 Veldindeling de Toekomst Wie is wie? 12 Evenementencommissie Column David Endt Colofon Redactie: Jaap Ellerbroek, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Klaas Vos Eindredactie:Tijn Middendorp Redactieadres: Steenbok 22, 1 188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Medewerkers:André Kraan /Wim Schoevaart (Ajax Intern), David Endt (Columnist),Thijs Lindeman (Erfgoed) Rob Stol (Jeugdvoetbal),Jan Buskermolen (Evenementen), Nico Schlette (Zaterdag voetbal), Cees van Zuilen (Huisdichter) Foto's: Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving:Vriedesign, John deVries Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Inderdaad, we waren even weg (ziek), waardoor u onze uitgave van oktober (ook vanwege het Jaarverslag) heeft moeten missen. Maar, we zijn er weer met als doekje voor het bloeden, een extra dikke uitgave van twaalf pagina's en een inhoud die er zijn mag.Voor het eerst, na een jaar bij de club, komt algemeen direc teur Rik van den Boog aan het woord. Hoe kijkt hij naar de vereniging? In het gesprek zegt hij ook iets over de maatschap pelijke betrokkenheid van Ajax bij tal van projecten, waarbij de uitvoering valt onder verant woordelijkheid van de afdeling Public Relations van Simone Freling en haar team. Of eigenlijk inmiddels PR- en MVO-afdeling, waarbij MVO staat voor Maat- schappelijkVerantwoord Onder nemen. Vol passie praat zij over dit onderwerp in deze uitgave. Wist u dat bij Ajax Capetown ook een Vaantjesavond wordt gehouden? Maarten Stekelenburg laat ons dat weten in zijn dag boek dat hij voor ons heeft bijgehouden. Bijna een jaar heeft hij daar de functie van hoofd jeugdopleiding.Verder vertellen twee jeugdspelers over hun ervaringen in Nigeria bij de WK onder 17 jaar terwijl veteraan Rob Been, onlangs gehuldigd voor zijn 500ste wedstrijd in het Rood en Wit nu 'achter de coulissen speelt'. Jan Busker- molen meldt ons als voorzitter van de Evenementencommissie, dat de Nieuwjaarsborrel wordt geschonken op 3 januari 2010 op de Toekomst. Gezondheid! Tijn Middendorp Op 17 november 2008 werd bekend dat Rik van den Boog (50) per 1 januari 2009 bij Ajax in dienst zou treden als alge meen directeur.Ajax Clubnieuws- redacteuren Jaap Ellerbroek en Jan-Matthijs Harderwijk vroegen hem bijna een jaar na zijn aanstel ling naar zijn ervaringen met de vereniging. Er is geen club in Nederland die een vereniging als grootaandeelhouder heeft. Dat is volstrekt uniek, daar zijn boeken over volgeschreven. Je zit er nu een jaar. Hoe kijk jij daar tegenaan? Toen ik begon waarschuwden mensen me dat er binnen Ajax veel verschillende stromingen bestonden. Zesde colonne, zevende colonne, achtste colonne. Die zullen er ongetwij feld zijn, maar ik heb er geen enkele last van. Ik ben nu bijna een jaar bezig en ik vind dat er toch een behoorlijke eenduidig heid is. Eigenlijk willen we alle maal hetzelfde: dat Ajax weer mee gaat doen. Dat er met meer respect over Ajax wordt gespro ken. Terecht, want het blijft een geweldige club. Maar de omgeving is wel veranderd. En ik denk dat mensen dat nu beginnen te zien. Wij hebben hier heel lang zoiets gehad van 'wat we nu doen is goed'. Dat was ook goed, en dat is nog steeds goed, maar de wereld om ons heen is wel veran derd. En als wij mee willen blijven doen op het allerhoogste niveau, dan moeten wij ook mee. Of we dat nou leuk vinden of niet. Wij vereniging of wij NV Ajax? Geen van beide. Ajax! Wat mij betreft is er maar één Ajax. Het is altijd makkelijk om terug te grij pen op het verleden, alleen daar win je geen prijzen meer mee. Je moet in de toekomst je prijzen winnen. Dat betekent dat je heel erg moet kijken naar 'wat moet ik Lees voor verdere informatie ook: KICK OFF AJAX LIFE AJAX KIDS CLUBBLAD WWW.AJAX.NL 2 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/DECEMBER 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 2