/Dawiu Nieuwe ronde, nieuwe kansen Evenementencommissie Een gele fiets Vorig seizoen was er sprake van wisselend bezoek aan de evenementen. Daarom probeert de commissie met oproepen aan de leden tot nieuwe initiatieven te komen. Om daarmee het verenigingsleven te stimuleren. Op onze eerste twee oproepen kwam geen enkele reactie. Na de derde oproep, eind vorig seizoen, kwam zowaar een reactie van Peter Nederlof. Hij heeft enkele voorstellen gedaan die zouden kunnen bijdragen aan het invullen van de activiteiten die de even ementencommissie jaarlijks orga niseert. Bedankt voor je inbreng, Peter. Inmiddels is het Sinterklaas feest (5 december) alweer ach ter de rug. De grote verandering dit keer was dat het een gemeen schappelijk feest is geworden voor zowel de jongste voetballer tjes als de kinderen van de perso neelsvereniging en de kinderen van de selectie van ons eerste elftal. Daniël Dekker, DJ op radio 2 en voorzitter van de Suppor tersvereniging Ajax, praatte de boel aan elkaar en draaide de favoriete muziek van Sinterklaas. Voor de evenementencommissie is de decembermaand traditioneel een drukke maand met naast het Sinterklaasfeest ook nog het Dirk de Groot Gala voor de amateurs en de kerstborrel voor personeel en alle vrijwilligers. Normaal gesproken werd ook nog een feest georganiseerd voor de ouders van de jeugdspelers. Daarvan is besloten om dat feest te verplaatsen naar februari 2010. Het plannen van een datum voor de Nieuwjaarsreceptie is traditioneel een puzzel voor alle betrokkenen. De commissie wil traditioneel de receptie zo kort mogelijk na de jaarwisseling houden. Dat gaat dit jaar perfect lukken, want als datum voor de Nieuwjaarsreceptie is gekozen voor zondag 3 januari a.s. Dan hebben we elkaar nog niet gezien in het nieuwe jaar en dan is dit dus een ideaal moment om elkaar het beste te wensen voor 2010. De evenementencommissie is voor de viering Ajax 1 10 jaar uitgebreid metJohan Rietveld, de nieuwe event manager. In deze samenstelling opereert de com missie als zijnde de jubileum commissie. De contouren van de viering zijn inmiddels vastgesteld. In het volgende nummer hopen we nadere mededelingen te kunnen doen over het jubileum programma. Jan Buskermolen De Toekomst is een populaire bestemming. Niet alleen voor jonge voetballers die er graag willen komen om er een fundament onder een hopelijk mooie loopbaan als voetballer te leggen. De Toekomst is ook populair bij vertegenwoordigers van buiten landse clubs. Over het algemeen zijn dat vaklui. Kerels die bij hun club iets te zeggen hebben over hun jeugdopleiding. Zij stellen zich op de hoogte van hoe dat nou bij Ajax gaat. Ongeacht de resultaten van het vlaggenschip van onze club, blijft die opleiding internationaal gelden als een van de beste ter wereld. Ze komen uit Engeland en Rusland, ze komen uit Zweden en uit Korea, uit Nieuw Zeeland en Spanje. De voetbalmannen arriveren met hoge verwachtingen en vol nieuwsgierigheid; en ze zijn welkom. Het heeft geen zin geheim zinnig te doen over iets dat niet zo geheimzinnig is, maar tegelij kertijd niette kopiëren is.Zoals wij elders ideeën kunnen op doen, zo kunnen zij dat ook. Onze opleiding, nergens zo kritisch beschouwd als in de eigen gelederen, is niet te transfereren naar andere oorden. Dat heeft te maken met, laat ik zeggen, lucht en aarde. Met de specifiek Amsterdamse omstandigheden, de filosofie en met de kwaliteit van de trainers. Acht weken geleden was er weer bezoek. Uit Italië. Er arriveerde een heerschap op de fiets, een gele huurfiets. Dat gebeurt niet vaak, dat zulke voetbalmannen op de fiets arriveren. Gianluca Pessotto, mede hoofd opleiding van Juventus, paste zich voor de paar dagen van zijn verblijf hier aan aan het Amsterdamse leven. Een sportieve man met een speciale historie. Jarenlang was hij een vaste kracht in het elftal van Juve en het Italiaanse elftal. Hij was erbij toen Juventus Ajax versloeg in de Champions League-finale in Rome. En na zijn loopbaan bleef hij bij De Oude Dame. Maakte een gitzwart tragisch moment mee en kwam daar bovenop. Nu loopt hij op de Toekomst. Genietend, want hij ziet de combinatie van gedegen vakmanschap en door de jeugd gedragen plezier. Hij is danig op zijn gemak. En hij ontmoet een oude dierbare bekende. Op een donderdagavond op de Toekomst vallen Edgar Davids en Gianluca Pessotto elkaar in de armen. Prachtig decor: een hekje, het veld waar de C1 traint, nog volbebladerde bomen. En daar, verderop, een gele fiets. David Endt 12 AJAX CLUBNIEUWS S EPTEM EBERDECEM BE R 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 12