Zaterdagvoetbal jr 14 oktober was het de beurt aan de E-pupillen voor hun HET-toernooi. Daar bleekAFC de sterkste van alle clubs te zijn door winst in de finale tegen Volen- dam. Maar ook in deze leeftijdscategorie is plezier hebben in het veld belangrijker dan winnen, al zullen de spelers daar misschien iets anders over denken. De jas van de begeerte naar Ajax uit andere tijden Dragen wij en strijden Tegen haar slijten ieder jaar Zomers hangt zij even maar Terwijl wij zuidwaarts rijden In de klerenkast verglijden Illusies zo inwisselbaar Vol goede moed doen wij de jas Wanneer wij wederkeren aan Met ouderwets weer lak Aan treurigheid die was Hopen als wij Jol zien staan In zijn blauwe trainingspak Huisdichter Cornelis November 2009 Op pagina 16 in het Jaarverslag van het seizoen 2008 - 2009 wordt abusievelijk gesproken over het kampioenschap van de D3. Dat had de E1 moeten zijn. Op de pagina's 9 en 42 staat een en ander overigens wel juist vermeld. Redactie Lydia van der Moot zette op 28 november Marcel Wagenmakers in het zonnetje vanwege zijn 650ste bezoek als trouw supporter van de Zaterdag 1. Links.Nico Schlette. Correctie Jaarverslag 2008 - 2009 Een nieuwe start van de Zaterdag 1 gaat altijd gepaard met nieuw aangetrokken spelers.Voor dit nieuwe seizoen waren dat 10 nieuwe gezichten, maar ook oude bekenden, zoals Sèrgio Cameron en David van der Lijcke.Trainer Constantijn Schouten heeft in dit nieuwe sei zoen maar één doel: terugkeer naar de hoofdklasse. Omdat de Topklasse volgend jaar van start gaat promoveren de eerste vier op de ranglijst rechtstreeks naar de Hoofdklasse. Een uitgesproken gelegenheid om zonder kampioen te worden toch te promoveren, maar dan moeten er nog wel vol doende wedstrijden gewonnen worden. Zoals het er nu naar uit ziet liggen we op koers met, bijna op de helft van het seizoen, een 5de plek op de ranglijst. Het lijkt wel of dit een beetje is overgeslagen naar de ploeg.Wij spelen vaak best goed maar gaan geregeld de boot in vanwege wat onervarenheid en het ontbreken van een beetje geluk. Echter, wij als begeleiding zien dat het toch steeds beter gaat, en dan komen de resultaten vanzelf. In de vol gende editie, aldus co-teammana ger Dolf van Zoest. De Zaterdag 2 kent een grote groep met 14 nieuwe spelers. Het is een stel goedwillende jon gens. Zij bezoeken de trainingen en iedereen is zeer optimistisch over goede resultaten in de com petitie. Het streven is zeer nobel, zo ook voor de begeleiding, die echter wat in de lappenmand zit. De afgelopen maanden zijn voor de Zaterdag 3 wisselend ver lopen. In het begin ging het rede lijk tot goed, maar de laatste tijd zit de klad er een beetje in.Wij hebben een hoop mensen op de lijst staan, maar blessures en ziektes hebben toegeslagen.Wij zijn blij met de geboorte van de kleine Geestman en dat het met de gezondheid van de dames Stuut en Reiz weer de goede kant op gaat. Beiden zijn weer thuis en het hele elftal, staf en subcoach wensen hun een spoe dig herstel toe. Ook gaan onze felicitaties naar Cees van Oeve- De Veteranen zijn, na drie schalen achter elkaar te hebben gewonnen, ook dit jaar weer van plan de schaal binnen te halen. Of, zoals onze trainer het zegt, binnen te tanken. Hiervoor heeft Ajax zich bewogen op de trans fermarkt en wat gerichte aan kopen gedaan. Het seizoen is een paar maanden bezig en ondanks de minst gespeelde wedstrijden staan we fier aan kop. De herfst- titel ligt binnen ons bereik. Inmiddels zijn Erik Bosma, Paul Burgers, Marcel Koster en Johan Hogenhout op 17 oktober gehul digd voor hun 100ste wedstrijd in het Ajax-shirt. Groots was de huldiging van Rob Been jr. van wege zijn 500ste wedstrijd in het Rood en Wit. Mogelijk volgen er in dit seizoen nog nog meer huldigingen, zegt Johan van Wort. Nico Schlette len, die zich tegenwoordig notaris mag noemen. Wij hebben wat van die hoge heren in ons elftal en misschien heeft de Zaterdag 3 daar wat aan; je kunt nooit weten. Nog twee wedstrijden, dan de winterstop in en begin februari ons jaarlijkse uitstapje, nu naar Barcelona. Nadere berichten volgen van Frans Grootenboer. 10 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 10