/Dawiu Evenementencommissie Hechten en voegen Alle Ajacieden die erbij geweest zijn zullen 13 juni - de uitvaart van Bob Haarms op de Toekomst - zich zeker herinneren als de dag van gisteren, zo indruk wekkend als het was met mooie speeches en liederen en een tribune vol met supporters, die door Danny Blind werd onthuld als Bob Haarms Tribune. In tegenstelling tot voorgaande jaren is de activiteitenkalender voor het nieuwe seizoen nog niet geconcretiseerd. In het vorige Clubnieuws lieten wij weten dat de belangstelling voor de activitei ten ter stimulering van het ver enigingsleven het afgelopen sei zoen minder was dan het vorige. Is dat een trend of een toevallige gebeurtenis? Als we het wisten, zouden we erop kunnen inspelen. Maar dat is helaas niet het geval. Sommige evenementen zijn voor eeuwig verankerd in onze activi teitenkalender. We noemen het Sinterklaasfeest voor de jongste jeugd, het Dirk de Groot Gala voor de amateurs en de Vaan tjesavond aan het einde van het seizoen voor alle jeugdteams. Steeds weer zoeken we naar de juiste invulling van de kalender en de daarin opgenomen activiteiten. Enkele jaren geleden bijvoorbeeld hebben we het Sinterklaasfeest verplaatst van het zwembad in Diemen naar de Toekomst.Toch bleek de locatie in Diemen 'beter' te passen bij dit type evenement. En dus zijn we teruggekeerd naar de oude locatie. De afgelopen twee jaar hebben we getracht een nieuwe activiteit op te star ten voor de amateurs aan het begin van het nieuwe seizoen. Helaas hebben we moeten vast stellen dat de opkomst te mager was om daar in die vorm mee door te gaan. Dit seizoen gaan we het opnieuw proberen, maar dan op een trainingsavond in plaats van op een zondagmiddag. Ook de Ouderavond, die de afgelopen jaren in december plaats vond, zal op de schop moeten om de belangstelling weer terug te krij gen op het oude niveau. Hoe de nieuwjaarsreceptie en het viering van het 1 10-jarig bestaan er uit gaan zien, is nog niet bepaald. Maar wie weet, heeft u als lid van onze vereniging daar over suggesties. Sowieso staat de evenementencommissie open voor ideeën die kunnen bijdragen aan het stimuleren van het verenigingsleven. Laat ons uw mening weten en wij kijken in hoeverre daar inhoud aan gege ven kan worden. Uw reactie kunt u mailen naar jan@sparklingcampaigns.eu Jan Buskermolen Het was en mooie zonovergoten dag, ongetwijfeld laat in mei, de mooiste zonnemaand van het jaar, zo tegen juni aan. Zomerreces lonkte, voetbalvelden werden amper gebruikt, hier en daar een jeugdelftal op reis. Kalmte vooral, met gelegenheid tot uitblazen. De rust boven de vrijwel verlaten Toekomst werd knetterend verstoord, een blikseminslag terwijl de hemel zo helder was. De betaalde tak, al vanaf de ingebruikneming van de ArenA met slechts wat vezels verbonden aan ons jeugdcomplex, zou zich hechten en voegen met daar waar het hart van Ajax het warmst klopt. Zo mooi, de filosofisch-sociale gedachtegang achter het project dat met directe ingang zou worden gestart: van het min of meer gedeelde Ajax een eenheid maken. Beide elementen van onze mooie club samentrekken in één bolwerk en tot één entiteit. Weg gescheidenheid, weg de deling van geesten: één club, een beetje zoals vroeger, misschien nog wel sterker dan vroeger! Alle voet ballers die datzelfde shirt dragen onder één dak. Het ultieme thuiskomen van Ajax. Voor zovelen was dat een ideaal, een droom. Een ideaal dat niet te verwezenlijken leek. Haha, leek! Want het bleek te realiseren. Uiteraard gaat zoiets niet zonder weerstand. Er zijn obstakels te overwinnen, er zijn kleine en gro tere frustraties te bestrijden, er zijn praktische en sentimentele schuurplekken die moeten worden overwonnen en weggewerkt. Het hechten en voegen gaat gepaard met rafels en zorgen. Maar het gaat lukken, het is aan het lukken. In onwaarschijnlijk korte tijd zijn er op de Toekomst zaken gerealiseerd die doen vermoeden dat er een klein wonder is verricht. Ja, het hechten en voegen naar die gedroomde thuiskomst lukt, zeker wanneer iedereen over tuigd is (en zonodig zichzelf er van overtuigt) van de achterlig gende gedachte van clubgevoel en eenheid. Knetterdeknetter Boem! De bliksem van eind mei heeft een prachtige weg naar de nieuwe Toekomst ingeslagen! De hobbels en kuilen die er nu nog in zitten, gaan we hechten en voegen. David Endt 8 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 8