Zaterdagvoetbal Jeugdvoetbal Vanaf de Brabantse Wal Op het Amsterdam Tournament keerde John Heitinga met Atlético Madrid weer even terug in 'zijn'ArenA. Natuurlijk kwam hij oude bekenden tegen, zowel in het veld als daarbuiten. Martin Jol presenteerde voor de eerste keer zijn manschappen. Het werd een tweede plaats achter winnaar Benfica. Zoals elk seizoen verwelkomen wij weer een aantal nieuwe spelers voor de verschillende zaterdagelftal len, met (tussen haakjes) de vermelding van hun vorige club. Zaterdag 1 Jimmy van Baarlen Sergio Cameron Nas ter Haak Sven Kolle Joey Lampty Ralf Lamme Wouter Lastdrager Robin Telkamp Gian Moorman Mathew Renfrum Thijs van Seggelen (Montfoort) (Katwijk) (Pancratius) (Huizen) (Huizen) (KFC) (KFC) (KFC) (Ajax Za 2) (Volendam) (ROAC '79) Jeremy van Eijsden Nick Goede Patrick Menning Howard Nedd Jeroen van Rijn Gijs Jan Ruitenbeek Mounir Moussi Obed de Vries RodneyWevering Yechi Wijk David Zollinger Zaterdag 3 Dennis Boogaard Mark Geestman Mark Wolthuis Rick van der Starre (Huizen) (CTO '70) (Telstar) (FC Dordrecht) (Purmerend) (Ajax Za 3) (Voorland) (Omniworld) (Omniworld) (Uitgeest) (DVS '33) (binnen Ajax) (binnen Ajax) (binnen Ajax) (DCG) Ajax Veteranen Zaterdag 2 Jimmy Crawfurd (geen club) Danny Been (Haarlem) Marcus Keane (geen club) Jeffrey Boekelaar (IVV) RonnieTevreden (geen club) Dik Bos (Purmerend) Willem Telkamp (geen club) Trainers en teammanagers seizoen 2009-2010 Elftal Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag 3 Veteranen Trainer/coach Constantijn Schouten assistent Arni Brands Dennis van derWal Marco Ruitenbeek Jan Buskermolen Teammanager Jan Fleijsman André Stuijf Dolf van Zoest Frans Grootenboer Edwin Oostenbrink Jan van Eijden Trainers en elftalleiders Ajax-jeugdopleiding 2009-2010 Elftal Trainer/coach Teammanager Jong Ajax Pieter Huistra Fred Grim Dick Schoenaker A1 Frank de Boer Bob de Klerk Rob Kalse A2 Gery Vink Herman Arendse B1 Robin Pronk Frits Andriese B2 Edmond Claus Ruud Haarms C1 Wim Kwakman Rob Stol C2 Arnold Mühren John Busink D1 Michel Kreek Martin Wiggemansen D2 Heini Otto Dennis Bergkamp Joop van Nielen D3 Ed van Schaick Hans Eric Muller E1 CasimirWesterveld Henk van Teunenbroek E2 Martin Dorré Tinus van Teunenbroek E3 Peter van der Hengst Ed Oudhuizen F1 Dennis de Haan Joop Leeuwendaal Reserve teammanagers: Nol Boerkoel en RodyTurpijn Hoofd jeugdopleiding: Jan Olde Riekerink Coördinator onderbouw (D t/m F), tevens techniektrainer: Patrick Ladru Individuele training bovenbouw (At/m C), tevens techniektrainer onderbouw: Bryan Roy Individuele training bovenbouw: Wim Jonk Zo, de eerste drie punten zijn binnen, denk ik vergenoegd en gun me zelf nog een glaasje witte wijn. Dat was vorig seizoen wel anders.Toen werd een 60, 70 kilometer hiervandaan smadelijk verloren. Nu wordt in het hoogste noorden de concurrentie nu al op achterstand gezet. Ik trakteer mezelf op een smakelijk maal in De Leeuw van Vlaan deren, café sinds 1878 en ook bekend naar het schijnt aan Jan Vertonghen. Al die jaren is het in handen van dezelfde familie; al die jaren is het tevens een slachtveeboerderij. De overheerlijke biefstukken en entrecotes zijn van eigen runderen. Midden jaren zeventig van de 19de eeuw was de boer de enige die lezen en schrijven kon. Hij kon ook mirakels voorlezen, en dat deed hij voor al het landvolk, 's avonds na een dag hard werken. Hij las voor uit het Vlaamse volksepos bij uitstek: De Leeuw van Vlaanderen van Hendrik Conscience. Hiermee werd het Vlaamse zelfbewustzijn gevoed en hooggehouden. Op gegeven moment bedacht de boer dat hij er wel een pintje bij kon serveren tegen een vergoeding. Ziedaar het begin van een nog immer florerend horecabedrijf. 'Wat heeft Ajax gedaan?', vraagt de huidige eigenaar en nazaat van de grondlegger van mijn favoriete eetstek, terwijl hij me een vers- getapte blonde Grimbergen voorzet. Als ik vol trots de uitslag meld, zegt hij: dat is toch een mooi resultaat, want Groningen is toch een subtopper, niet? Daarmee geeft de waard blijk meer verstand van het edele balspel te hebben dan oud-voetballer en afgestudeerd trainerYouri Mulder, die in het ook weer van start gegane voetbalouwehoerprogramma van Van Gelder zegt deze prestatie niet zo bijzonder te vinden. De andere heren - vader Jan, Hugo B.,Van Gelder zelf - vallen hem min of meer bij. Gast Jan van Dijk heeft het volgens mij helemaal niet gehoord. Die glundert van oor tot oor na het gelijkspel tegen PSV en blijft bijkans verliefd lyrisch over zijn Honda. Nou is dat ook een van God gegeven talent. Als ik Marc Stuut bel om vanachter de goudgele frieten (de beste van de hele streek) met hem voldaan na te sabbelen op het voetbalweekend, kunnen wij ook niet om Honda heen. Zou wat voor ons zijn? Maar we hebben al zoveel middenvelders, Marc. Maar hij is wel heel goed, hoor. Maar goed was ook De Zeeuw en ook van hem werd gezegd: overbodige aankoop, want die hebben we zelf in huis etc. Enfin: laten we hopen dat als dit gelezen wordt we fier bovenaan staan. Om uiteindelijk kampioen te worden. Dan vergeven we dat Jol c.s. in trainingspakken op de bank zitten. Ook daarover zijn Marc en ik het eens. 'Alles naar wens?'ja, doet u nog maar een wijntje.' Ds. Klaas Vos AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 6