Ons erfgoed Vrijdag 17 juli Het Ajax-banier Buiten de ArenA was er op de Toekomst en op parkeerplaats P2 van alles te doen. Natuurlijk kon er gevoetbald worden maar de meesten kwamen toch om hun helden te zien, een handtekening te ontfutselen en toe te juichen. Het werd humorvol aan elkaar gepraat door cabaretier Najib Amhali klaar moet zijn! Ik loop met de BAM een rondje door het spe lershome voor een eerste ople vering. Een aantal punten loopt nog en wordt de komende dagen opgeleverd, maar het ziet er alle maal goed uit en de verwachting is dat alles op tijd opgeleverd zal zijn. Dat is mooi! 's Avonds is er een bijeenkomst georganiseerd in de perskamer van de ArenA met de dames die volgend sei zoen als hostess in het hoofdge bouw ingezet zullen worden. Deze ochtend gebruik ik weer even om m'n e-mails door te lezen, wat telefoontjes te plegen etc. Om twaalf uur heb ik een lunchafspraak in Soccerworld met twee collega's. Onderwerp van gesprek is stichting Axios. Deze stichting is een samenwer kingsverband van de gemeente Amsterdam en Ajax met als hoofddoel 'het verminderen van voetbalvandalisme rondom Ajax- wedstrijden'. Hierna moet ik direct door naar m'n volgende afspraak met twee collega's van Amsterdam ArenA. Met elkaar bespreken we het komende seizoen. Onderwerpen zijn onder andere de extra tribunes, de rol len van een ieder in de comman dokamer tijdens wedstrijddagen, de uitstraling van de stewards en ander personeel in de ArenA tijdens een wedstrijd. Dan krijgen we een telefoontje met de vraag of we willen kijken hoe ze het podium van U2 gaan laten zak ken. De hele week zijn ze al met man en macht in de weer om de twee concerten mogelijk te maken. Het is een enorme ope ratie die uniek is voor de ArenA. We lopen even naar het veld, krijgen een veiligheidshelm op (altijd charmant..) en ik kijk vol bewondering naar het enorme gevaarte waar volgende week U2 120.000 mensen gaat vermaken. Na een kwartiertje lopen we weer terug naar kantoor waar we de meeting afsluiten, en daar mee de werkweek. Uiteraard nog even een borreltje met collega's op Supporterszaken en dan is het weekend! Het is voorlopig het laatste voetbalvrije weekend. Daar gaan we even goed van genieten! Ajax-jubilarissen 2009 De volgende leden zullen op zaterdag 10 oktober om 1 1.00 uur in de bestuurskamer op de Toekomst worden gehuldigd vanwege hun respectievelijke jaren lidmaatschap. 25 jaar Cees van Oevelen Henk de Weers 40 jaar Gerard Holsheimer Tijn Middendorp 50 jaar Pim van de Kamp 60 jaar Rob Bartelsman Hans Dukker Wim Kluft Wim Waayer Frits van der Valk 70 jaar Gerrit Looyen Harry Sacksioni Sr. 75 jaar Harry Spett De officiële uitnodiging kunnen de jubilarissen in de komende maanden tegemoet zien. Ik weet het! Vandaag ben je druk en staat de dag volgepland met eerzaam werk of met het volbrengen van allerlei noodzakelijke gezinszaken waarbij de gang naar de super markt het absolute dieptepunt zal worden. Maar er is hoop.Weldra komt er een dag dat je vertwijfeld zal constateren dat er geen dagin vulling is. Ontwenningsverschijn selen zullen toeslaan.Trillende handen, zoekende verontruste ogen en een verhoogde hartslag zullen je deel zijn! Wat ga je van daag doen? Ik weet het! Onthaasten en genieten! Een weerzien met je Ajax-voorvaderen en -geschiedenis in hetAjax Museum zal je clubhart zeker goed doen. Je begint bij het verhaal van onze oprichting. De brieven en foto's van 1900, het Gouden Kruis en ons eerste nationale kampioenselftal met trainer Jack Reynolds. Aan sluitend het tijdspad van de Stadions, waarbij De Meer zo heel her kenbaar is. Ook in beeld de jaren zestig: de vakantiebestemming was maximaal Bakkum en veel Ajacieden gingen honkballen of cricketen tijdens de zomerstop. Twee vitrines verder de hoofdprijzen van Marco en Johan. Het verhaal van onze vier logo's en de shirtwissel in 1911. Daarna kom je in het kampioenenstraatje met de kampioensschalen en de foto's. In het hart van hetAjax Museum de vitrine met de grote bekers en de beelden van de internationale finales. Loop in je eigen tempo een uurtje door onze historie.Je krijgt een folder mee waarin alle objecten benoemd zijn, dus je Ajax-kennis krijgt hierbij ook een update. En ga ter afsluiting even voor onze Ajax- banier staan en ik voorspel je een dan ultiem Ajax-gevoel! Ik weet het. ..jij bent weer klaar voor een nieuw Ajax-voetbalseizoen. Thijs Lindeman AJAX CLU BNI EU WS JULI/AUGUSTUS 20 09 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 5