Nieuw seizoen, nieuwe Toekomst Rust en sfeer Ondanks dat inschikken oogt de Toekomst van binnen niet min der ruimtelijk. Door handig gebruik van schuifwanden kan zowel een gedeelte van de kan tine als de fitnessruimte afge scheiden worden, zodat de profs in alle rust kunnen ontspannen of trainen. Als het eerste er niet is kunnen die ruimtes weer benut worden door de Ajax' jeugd- en zaterdagafdeling. Bepaalde ruim tes zijn wel exclusief voor de profs.'Een van de redenen dat we hiernaar toe zijn verhuisd is natuurlijk ook de rust', bena drukt Lefeber.'De situatie in de ArenA was sowieso niet ideaal. Over het algemeen werd de trainingsaccommodatie van het eerste elftal en de hele logistiek daaromheen als niet meer dan redelijk ervaren.Vanuit de kleed kamer moet je toch minimaal tien minuten lopen. En de velden zijn op zich wel goed, maar het is een beetje sfeerloos.' Uitvoeren Dat had Martin Jol snel door. Nog geen twee dagen na zijn aanstelling had de nieuwe hoofd trainer de hele situatie bekeken. 'Hij zei: "We gaan naar de Toe komst. Regel het maar"'vertelt Lefeber. Uiteraard heeft Jol er niet met een enkele blik voor gezorgd dat de zo lang gewenste verhuizing ook eindelijk werd uit gevoerd. In het rapport van de Commissie 2000 en het Rapport Coronel werd de gedroomde verhuizing naar de Toekomst al genoemd. Lefeber:'Tussentijds heb ik al eens een plan gemaakt hoe dat zou kunnen. Die stap is nooit gezet omdat de vorige directie alles in één keer wilde verhuizen. De nieuwe directie zei:'Voetbal is verreweg het belangrijkste. Als het voetbal overgaat, gaan we daarna die kan toren wel doen.' Rik (van den Boog, algemeen directeur, red.) was enthousiast over mijn plan en ging daarover metVan Basten in gesprek. Na zijn vertrek is dat plan aan Jol voorgelegd. Daarna is het allemaal snel gegaan.Vanuit de directie was Henri van der Aat (commercieel directeur, red.) zeer betrokken en ook René Enthoven, zijn facilitaire ploeg en Suzanne Adriaansen, verantwoor delijk voor huisvesting, hebben met veel inzet de klus helpen klaren.' Inspirerend Het eindresultaat mag er zijn. De Toekomst ademt voetbalsfeer. Hier hoef je geen tien minuten te lopen om twee afgelegen trai ningsveldjes te kunnen betreden, hier zet je nog geen tien passen uit je kleedkamer om van een groene oase vol voetbalvelden te kunnen genieten. Niet alleen voor het eerste is dat prettig.'Ik denk dat het ook heel erg inspi rerend is voor de jeugd om hier te trainen', zegt Lefeber. Plezier in het voetbal, dat straalt de Toe komst uit.Verbazingwekkend eigenlijk, dat de verhuizing zo lang op zich heeft laten wachten. 'Het feit dat je vijf jaar lang geen succes hebt speelt natuurlijk ook mee. Niet dat dit een wonder middel is, maar ergens moet je iets veranderen.' Dat de wereld in een economische crisis ver keert, maakt dan even niets meer uit.'Het is maar hoe belangrijk je het vindt.' Jan-Matthijs Harderwijk VAN DE VOORZITTER Als u dit stukje leest is het nieuwe seizoen al weer een paar weken op gang en hebben we de eerste paar (zware) wedstrijden achter de rug. Gevoelens die bij mij voor dit seizoen voorop staan zijn hoop en blije verwach tingen. Laten we er niet omheen draaien: het vorige seizoen was, voor wat betreft de resultaten van ons eerste elftal, erg teleurstel lend. En dat ondanks het harde werken van Marco en zijn team. Maar omkijken helpt ons niet. Dus richten we ons volledig op het nieuwe seizoen 2009-2010.Wij hebben een nieuwe hoofdtrainer, deels nieuwe mensen in de technische staf, en enige nieuwe spe lers van wie wij verwachten dat zij ons sterker zullen maken. Maar er is veel meer veranderd binnen onze club, en dat is op de Toekomst heel goed zichtbaar. Al heel lang leefde bij mijn voorgan gers, en ook bij de diverse trainers en directie, de wens ons eerste elftal meer bij de club te betrekken.Toen Martin Jol ook aangaf dat hij dit erg belangrijk vond, ook al om in alle rust te kunnen wer ken, zijn er op deToekomst binnen enige weken werkelijk wonde ren verricht. Onder de regie van Henri van der Aat en Ed Lefeber werd binnen enige weken een ingrijpende verbouwing uitgevoerd met als resultaat: nieuwe kleedkamers en bijbehorende ruimtes voor het eerste elftal, een prachtig spelershome, kantoren voor de complete technische staf en nog veel meer. Het wordt daardoor wel wat inschikken voor de jeugd en amateurs, en deToekomst zal niet meer altijd voor iedereen toegankelijk zijn, maar we krijgen er heel veel goeds voor terug. Inmiddels zijn ook de twee nieuwe kunstgrasvelden gereed, aangelegd naar de laatste stand der tech niek en volgens kenners van een fantastische kwaliteit. Kortom, een nieuwe toekomst op onze Toekomst. En dan zijn we er nog niet, want uiteindelijk willen wij ook onze kantoren naar deToe komst verplaatsen. Aan deze tweede fase wordt door onze staf al keihard gewerkt. Ik hoop dat velen straks de Bob Haarms Tribune zullen vullen, ook bij de wedstrijden van Jong Ajax op maandagavond en de Al op zaterdagmiddag. Kom sowieso op zaterdag eens langs om te genie ten van het beste dat ons jeugdvoetbal te bieden heeft, en tegelijk om bij te dragen aan onze clubcultuur. U zult er geen spijt van hebben. Een nieuw seizoen met nieuwe kansen. Laten we hopen dat het prachtig wordt. Uri Coronel, Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2009 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 3