1 11 il 1 I 'We gaan samenwonen' Van de redactie Manager Verenigings- en Facilitaire zaken Ed Lefeber: Be toekomst M Lc=a. In juni/juli was het op de Toekomst in de voetballoze periode een drukte van belang. In de kantine was alles overhoop gehaald, en ook het veld daarachter was even 'weg'.Werklui en graafmachines hadden bezit genomen van ons Sportcomplex. Er moest veel gebeuren om ons eerste team te kunnen huisvesten. Ajax Clubnieuws 6e Jaargang nummer 4 juni/augustus 2009 Inhoud 2 Van de redactie Ed Lefeber: 'We gaan samenwonen' 3 Van de voorzitter 4 Dagboek Suzanne Adriaansen 5 Jubilarissen Erfgoed 6 Zaterdag-en jeugdvoetbal Van de Brabantse Wal 7 Nieuwe leden Gedicht Harry Saksioni jr. onder scheiden •Wie is wie? 8 Evenementencommissie Column David Endt Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Klaas Vos Eindredactie:Tijn Middendorp Redactieadres: Steenbok 22, 1 188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Medewerkers:André Kraan Wim Schoevaart (Ajax Intern), David Endt (Columnist), Thijs Lindeman (Erfgoed) Rob Stol (Jeugdvoetbal), Jan Buskermolen (Evenementen), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal), Cees van Zuilen (Huisdichter) Foto's: Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving:Vriedesign, John deVries Productie: Joris Zandbergen (Ajax Media) Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook: KICK OFF AJAX LIFE AJAX KIDS CLUBBLAD WWW.AJAX.NL Nog steeds denken sommige Ajacieden met weemoed terug aan de tijd dat de hele club aan de Middenweg 401 was gehuisvest.Alles bij elkaar, gezel lig, knus, als echte familie met door de week en in het weekend bij Carel iets gaan eten of drin ken op Voorland. Het clubleven vierde hoogtij. De sterren op het veld uit die tijd, liepen gewoon voorbij.Trainingen vonden plaats voor de deur.Van het eerste tot het jongste elftal. Profs, jeugd, amateurs, alles liep door elkaar heen. En troffen elkaar vaak'ach ter' in de kantine op Voorland. En we beleefden vele kampioen schappen. Daar kwam zo'n jaar of twaalf geleden verandering in toen de familie z'n intrek nam in hun nieuwe woning op de Toekomst, wel gescheiden van het eerste elftal in de Amsterdam ArenA. Toen kon het even niet anders, hoe erg men dat ook vond. Maar ooit zouden we weer met elkaar worden verenigd. Het heeft even geduurd. Het eiste veel geduld, maar dat is nu wel beloond. Op de Toekomst moest iedereen een beetje inschikken, intern werd er flink en snel verbouwd, en nu traint ons eerste er ook. Einde lijk. Samen met Jong Ajax, twaalf jeugd- en vier amateurteams. Het lijkt weer een beetje op De Meer. Straks nog het personeel. Dan zit de hele familie weer knus bij elkaar. Op naar nieuw succes. Tijn Middendorp Het is eind juli,een zomerse donderdagmiddag. Praktisch heel Amsterdam is aan hetgenie- ten van de vakantie, de bouw niet uitgezonderd. Behalve op de Toekomst. Het eerste elftal traint vanaf dit seizoen ook op het complex aan de Borchlandweg en die verplaatsing betekent armen uit de mouwen, verbou wen en versjouwen. Een straten maker slaat met ferme halen wat klinkers in de grond terwijl twee verhuizers een grote kast rich ting hun vrachtwagen tillen. Ed Lefeber (47), ManagerVereni- gings- en Facilitaire zaken, hangt bijna continu aan de telefoon om het hele project in goede banen te leiden. De verhuizing naar de Toekomst is een in de clubgele dingen lang gekoesterde wens, die deze zomer eindelijk in ver vulling is gegaan. Lefeber oogt wat vermoeid, maar zichtbaar tevreden.'Eigenlijk zijn we een echtpaar dat twaalf jaar geschei den heeft geleefd en weer bij elkaar gaat wonen.' Passen en meten Twaalf jaar. Zo lang is Ajax al weg uit De Meer. De warme sfeer die daar heerste is volgens velen ver dwenen met het vertrek naar de ArenA. Het plan om de hele club op één locatie onder te brengen sneuvelde op de tekentafel. Uit kijkend over de gloednieuwe grasvelden van de Toekomst legt Lefeber uit wat er destijds 'mis ging':"In feite lag het aan ruimte gebrek. Het was niet mogelijk om alles fysiek bij elkaar onder te brengen. Het eerste plan was dat de ArenA bij wijze van spre ken naast de Toekomst zou komen te staan. Dat is uiteinde lijk niet gelukt bij de gemeente Ouder-Amstel. In Amsterdam was te weinig ruimte en toen is dit complex gecreëerd.' Prakti sche bezwaren hielden de ideale situatie in 1996 tegen.Waarom is het anno 2009 dan wel mogelijk om met z'n allen op één complex te trainen? Zo veel is er toch niet veranderd? 'Dat heeft eigen lijk twee oorzaken', vertelt Lefe ber. 'Allereerst bestond bij de vorige directies de nadrukkelijke wens om alles tegelijk te verhui zen. Daarnaast was er, denk ik, niet de bereidheid om iets in te schikken en wat ruimte in te leveren. Dat is natuurlijk de con sequentie. Het is nu wel een beetje passen en meten.' INTIK AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 2