Clubnieuws kort Ajax Academy Club Extranet Kunstgras op de Toekomst Op 26 mei meldde Martin Jol zich in de Amsterdam ArenA voor de ondertekening van zijn contract als hoofdtrainer.Tijdens de persconferentie overhandigde Rik van den Boog hem ter verwelkoming een trainingsjack dat door de vele fotografen enthousiast op de gevoelige plaat werd vastgelegd, wedstrijd tegen FC Twente en wat we volgend seizoen nog beter kunnen doen met betrek king tot de organisatie van de wedstrijden. Een broodje op de Toekomst om daar ook weer een paar mensen te spreken en geb betjes aan de ronde tafel te kun nen maken. 's Middags weer de jaarplannen verder bespreken en een aantal betalingen uitvoeren in ons banksysteem. Om vier uur begint een grote actie om einde lijk ons archief op te ruimen en plaats te maken voor nieuwe ord ners. De meiden van het secreta riaat en de hele directie zijn vier uur lang bezig om verouderde documenten uit te zoeken. De vangst is vier volle vuilcontainers en een pizza tussendoor. Nog even wat mails beantwoorden en om negen uur huiswaarts, alwaar de medailles van het wandelende drietal te bewonderen zijn. Vrijdag 15 mei Deze dag is volgepland om aan de budgetten te werken en aan de tussentijdse verslaggeving die Ajax voor de beurs moet opstel len. In zo'n verklaring moet de laatste stand van zaken bij de club gerapporteerd worden. Dit betreft vooral het financiële deel, met een verwachting waar het resultaat van Ajax op uit gaat komen en wat volgend jaar zal zijn. Daarnaast hebben we ervoor gekozen wat sportieve informatie en transferzaken te melden. De dag schiet voorbij en zonder dat er deze week een vrijmibo (per- soneelsborrel op vrijdagmiddag) plaatsvindt, begint het weekend. Maar we begonnen de week al met een diner en een personeels feest dus dat er geen vrijmibo was is geen ramp. Zaterdag 16 mei Vandaag schroeven wij bij wijze van spreken een taxibak op het autodak vanwege alle kinderaf spraken, voetbalwedstrijden en partijtjes.Wel lekker om daar dan mee bezig te zijn omdat in deze weken het zoeken van de trainer natuurlijk een latent doorgaand proces is, ook in het weekend. Dat gaat zo ver, dat je er over wordt aangesproken in winkels en op straat. Zelfs het hoofd van de school die met pensioen gaat laat mij weten, dat hij - als opvoeder - absoluut nog beschikbaar is. Zondag 17 mei Ik ga naar de ArenA en deToe- komst. Nu eens niet voor een wedstrijd van het eerste elftal maar voor de voetballende supporters op het Para Smit toernooi, dat gespeeld wordt in de ArenA en op het oefenveld. Dezelfde jongens die bij FC Twente de eerste helft nog boycotten, zijn nu trots dat ze zelf in de ArenA een balletje trappen. Normaal kan dat natuur lijk niet, maar nu moet het veld eruit voor concerten. Ze waarde ren het dat een bestuurder zijn gezicht laat zien, maar vooral ook dat Daley Blind en Sergio Padt hun opwachting maken en vader Danny de prijzen uitreikt. Op de Toekomst is de KIKA-dag geor ganiseerd en voelt elke gezonde volwassene zich erg geraakt door het enthousiasme van de kanker patiëntjes. Allemaal krijgen ze een Ajax-shirtje en een training van de staf van de Toekomst. Er was daar een hele grote inzet van iedereen en zeker mooi om te zien, dat ook dat het gezicht van Ajax is. Op de Vanenavond van 9 juni ontvingen 1 1 jeugdspelers, die de opleiding van Aj'ax gaan verlaten, het lidmaatschap van de Ajax Academy Club. Dat waren: Jovi Hulshoff, Daan Rienstra, Kevin Echtveld,Bas Meeuwis- sen,Tayfun Candan, Roly Bonevacia, Jarchino Antonia, Johan Kappelhof, Tom Overtoom, Aras Özbiliz en Nick Lammers. Zij hebben minimaal zes jaar deel uitgemaakt van de jeugdopleiding en tenminste een seizoen op de Toekomst gespeeld. Momenteel kent de Ajax Academy Club ruim 50 leden. Na twee jaar in de lucht te zijn geweest zal Extranet per 1 juli 2009 ophouden te bestaan. Het grootste deel van de informatie blijft beschik baar viawww.ajax.nl. Het aantal bezoeken op de website valt al tijden erg tegen. Daarnaast heeft de officiële website onlangs een nieuw gezicht en een andere techniek waardoor de kosten Extranet draaiend te houden enorm zouden toenemen.Verslaggevers van verschillende teams die trouw hun wedstrijdverslagen instuurden moeten dat vooral blijven doen. Met ingang van het nieuwe seizoen zullen hun verslagen onder het kopje'DeToekomst' worden geplaatst. Dat zal wel een aantal gevolgen hebben voor de manier waarop een wedstrijdverslag geschre ven dient te worden, maar daar zullen alle verslaggevers en teamleiders nog over worden geïnformeerd. Eventuele vragen kunnen gericht wor den aan m.schraven@ajax.nl Tijdens de zomer worden de beide kunstgrasvelden vernieuwd. Zowel veld 3 als veld 7 worden voorzien van de laatste generatie kunstgras. Veld 7 zal bovendien de maximale afmetingen krijgen van 105 bij 68 meter. Bovendien wordt er tussen veld 4 en veld 7 een staantribune aangelegd. Op veld 7 zal de lichtinstallatie en de geluidsinstallatie wor den verbeterd.Tevens zal er een elektronisch scorebord worden aange bracht. Met deze aanpassingen zal veld 7 een volwaardig wedstrijdveld worden waar de zaterdag 1 haar wedstrijden zal spelen. Bij afgelasting zullen ook Jong Ajax en de Al naar dit veld uitwijken. Naast de twee velden wordt op de plek van het basketball/trapveldje voor trainings doeleinden een boardingveld van kunstgras aangelegd van 30 bij l5 meter. Ook worden er drie voetvolleyveldjes met kunstgras aangelegd in de trainingshoek. Als alles volgens planning verloopt, zijn de werk zaamheden voor aanvang van het nieuwe seizoen afgerond. 9 AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 9