Vanaf de Brabantse Wal Moest ik de vorige keer berichten over mijn eenzaamheid waar het de Ajax-betrokkenheid betreft, die kan ik gelukkig nu al nuanceren. De Ajax-fans komen te voorschijn. Een ouderling bekent me zijn rood-witte liefde, een zoon van een andere ouderling zou graag eens met me meegaan naar de ArenA, niet uit nieuwsgierigheid, maar vanwege zijn clubhart. Een jongetje van de kinderkerk die voor z'n verjaardag weer een Feyenoord- shirt cadeau kreeg, vroeg zelfs of we met ons uitstapje naar Amsterdam naar het Ajax-stadion zouden kunnen. Ja, zo noemde hij de ArenA. Het mooiste was dat tijdens een dineetje bij de burgemeester - op een dorp ben je als dominee nog een man van aanzien! - broeder Marcus, de overste van een klooster hier op de wal mij zijn liefde voor onze club bekende en ook zo graag eens naar een wedstrijd zou willen. U begrijpt, ik kan zo een afdeling van de fanclub beginnen. In de katholieke wereld, en dus ook in het Brabantse, liggen kerk en kroeg dicht bij elkaar, ook mentaal. In die zin ben ik zelf meer katholiek dan protestant. Een goede kroeg in de buurt is nooit weg. Er zijn er hier genoeg, waaronder een zeer opmerkelijke. Zo wordt in het net over de grens gelegen dorp Hoek een café gedreven door een tachtigjarige vrouw, die vanaf het biljart ook aardappels, asperges, aardbeien, worsten, overhemden en wat al niet meer verkoopt en voor een kloek glas bier slechts 1 euro vraagt en voor een borrel 1 euro 20. Net voorbij Ossendrecht midden in het land en tien meter Bel gië in ligt een oud langwerpig boerencafé, de Leeuw van Vlaande ren geheten. Je waant je onderdeel van een schilderij van Breug hel. De bieren zijn goed, maar het eten nog voortreffelijker.Voor een tournedos, een paling in 't groen, garnalenkroketten en de altijd verse frieten moetje beslist een ommelands reisje maken naar hetVlaanderenland. En het is nog een mooi voetbalkroegje ook. De eigenaar ver telde me vol trots dat hij met regelmaat Jan Vertonghen over de vloer heeft gehad, die hier uit de buurt komt, namelijk het grens dorp Kappellen. En eveneens is Thomas Vermaelen als gast hier niet onbekend, die in het iets dichter tegen Antwerpen gelegen Stabroek z'n wieg had staan. Zo kleurt de Wal dankzij Vlaanderen toch meer en meer naar het vlammend rood van onze trots. Ik heb in elk geval inmiddels kompanen genoeg om mede te nemen naar onze ArenA. Ds. Klaas Vos Ajax-jubilarissen 2009 De volgende leden zullen op zaterdag 10 oktober om 1 1.00 uur in de bestuurskamer op de Toekomst worden gehuldigd van wege hun respectievelijke jaren lidmaatschap. 25 jaar Cees van Oevelen 40 jaar Gerard Holsheimer Tijn Middendorp 50 jaar Pim van de Kamp 60 jaar Rob Bartelsman Hans Dukker Wim Kluft Wim Waayer 70 jaar Gerrit Looyen Harry Sacksioni Sr. 75 jaar Harry Spett De officiële uitnodiging kunnen de jubilarissen in de komende maanden tegemoet zien. Jany van derVeen Toernooi 2009 Eindstand D-pupillen 1Bayer Leverkusen 2. Ajax 3. PSV 4. Willem 2 5. Sparta 6. Feyenoord 7. Schalke'04 8. Club Brugge Eindstand E-pupillen 1. Ajax 2. Club Brugge 3. PSV 4. Schalke'04 5. Feyenoord 6. Bayer Leverkusen 7. Sparta 8. Willem 2 Eindwinnaar toernooi: Ajax 5 Pieter Huistra (42), per 1 juli 2009 hoofdtrainer van Jong Ajax Bordjesclub 2009 De jaarlijkse reünie van de Bord jesclub zal dit jaar worden gehou den op vrijdag 23 oktober op de Toekomst. De gebruikelijke uitno diging voor deelname aan de bor rel en het diner volgt in de komende weken. Namens het Comité Bordjesclub, Hennie Henrichs, voorzitter Wim Schoevaart André Kraan AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 5