'We gaan voor de derde ster' Van de redactie Bestuurslid financiële zaken Joop Krant: Luwte Ajax Clubnieuws 6e Jaargang nummer 3 mei/juni 2009 Inhoud 2 Van de redactie Joop Krant: 'We gaan voor de derde ster' 3 Van de voorzitter 4 Eerbetoon Bobby Haarms 5 Jubilarissen 2009 •Vanaf de Brabantse Wal 6 Kampioenen van 2008 -2009 8 Dagboek Jeroen Slop 9 Ajax berichten 10 Zaterdagvoetbal 1 1 Dolf van Zoest:'Ik voel mij gestreeld' Cruyff Court 12 Evenementencommissie Column David Endt Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Klaas Vos Eindredactie:Tijn Middendorp Redactieadres: Steenbok 22, 1 188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Medewerkers:André Kraan /Wim Schoevaart (Ajax Intern), David Endt (Columnist), Rob Stol (Jeugdvoetbal), Jan Buskermolen (Evenementen), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal), Cees van Zuilen (Huisdichter) Foto's: Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving:Vriedesign, John deVries Productie: Joris Zandbergen (Ajax Media) Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Zaterdagmorgen 6 juni over leed op 75-jaarige leeftijd ons erelid Bobby Haarms. Natuurlijk wist iedereen dat zijn gezondheid niet goed was.Toch ging er een koude rilling door mij heen. Wat een verlies. Zo'n man, zo'n Ajacied, een icoon van de club, bij wie roodwit bloed door zijn aderen stroomde. Gelukkig blijven de herinneringen. Door de jaren was Bob in het Ajax Clubnieuws een graag geziene gast. De interviews met hem waren een feest en namen uren in beslag. Dan liep Bob leeg over Ajax, zijn club, zijn liefde. Kritisch, maar opbouwend. Altijd. Met onvergetelijke uitspraken, zoals over De Meer.'Als je de poort binnen rijdt is het alsof de Heilige Geest over je heen komt.' Vaak ging het over het karakter bij voetballers. Dat zag hij op het veld steeds minder terug. Daar maakte hij zich zorgen over. Ze moeten door een muur heen willen. Johan Neeskens was zijn voorbeeld voor anderen. Karak ter tonen. Keihard hard zijn. Zoals hij. Als voetballer en als hersteltrainer. Niet voor niets kreeg hij als bijnaam 'de Goede Beul'. En nu is hij er niet meer. Belt mij niet meer wanneer er een leden raad of ledenvergadering is. Daar was hij altijd bij, ook bij de wed strijden op de Toekomst en in de ArenA, zolang hij dat met hulp nog kon.We zullen je missen, Bob. Bedankt voor alles. Tijn Middendorp Het kantoor van Joop Krant (61), bestuurslid financiële zaken, ligt op een steenworp afstand van de Amsterdam ArenA. Op de vijfde verdieping van de 68 meter hoge Dreef- toren huist zijn onafhankelijk financieel adviesbureau Catalyst Advisors, met uitzicht pal op het stadion van de club waaraan hij al van kinds af zijn hart heeft ver pand. Met zijn vader ging hij op een kinderkaart al naar Ajax en later bezocht hij zowat alle binnen- en buitenlandse wedstrij den. Een clubman in hart en nie ren: 'Ik heb altijd een buitenge woon grote verbondenheid met Ajax gehad.' Dat spreekt ook uit de decoraties aan de wand, waar aan onder meer de legendarische foto van Paul Huf met Cruijff, Keizer, Swart en Nuninga hangt en een prachtige collage van legendarische momenten uit de Ajax-geschiedenis de muur siert. Timing Gek eigenlijk dat hij zich pas sinds een jaar actief bemoeit met het reilen en zeilen van de club. Eind 2005 al werd hij benaderd voor een eventuele opvolging van Hein Blocks, destijds bestuurslid finan ciële zaken. Uiteindelijk koos men echter voor Joop Saan. Achteraf gezien kwam dat goed uit. Nu zit ik zit in een fase van mijn leven dat ik er tijd voor heb, en aan dacht. Misschien breng ik nu ook wat meer bestuurlijke ervaring mee. Het moet daarnaast ook een beetje zo lopen. Timing is eve rything.' En die timing was deze keer perfect. Met een duidelijke rol in de Commissie Coronel lag het voor de hand dat Ajax weer zou aankloppen bij Krant. Dit keer zei hij dan ook volmondig ja. Een verbintenis die inmiddels bijna een jaar oud is, en naar volle tevredenheid.'Het is me tot nu toe buitengewoon goed bevallen, ik vind het ontzettend leuk. Het is een heel plezierige groep men- sen.'Vooral de luwte waarin het bestuur opereert bevalt Krant zeer goed. 'Ik denk eerlijk gezegd J Lees voor verdere informatie ook: KICK OFF AJAX LIFE AJAX KIDS CLUBBLAD WWW.AJAX.NL 2 AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 2