Een matig jaar Met doel is de nieuwe} Evenementencommissie Teambuilding Het seizoen zit erop.Voor- gaande jaren kon de evene mentencommissie terugkijken op een groot aantal geslaagde evenementen. Daar is dit seizoen plotsklaps een einde aan gekomen. Al vanaf het begin van het seizoen liep het niet lekker. Het voetvol ley-toernooi voor de amateurs om de Willem Schoevaart Cup om nieuwe spelers op een leuke manier te laten instromen, kende een bescheiden opkomst. Mogelijk doen we dit evenement het komend seizoen op een trainings avond als de opkomst toch al hoog is. Ook de ouderavond half december en het Dirk de Groot Gala scoorden dit seizoen een lagere opkomst. Ook daar gaan we bekijken of we met wat aan passingen de belangstelling kun nen vergroten. Na extreem hoge opkomsten in de afgelopen jaren werd voor de nieuwjaarsreceptie dit jaar geko zen voor een andere opzet: meer bescheiden met minder externen. En het moet gezegd worden, de receptie was een bijeenkomst van echte Ajacieden in een geani meerde sfeer. De viering van de verjaardag van onze vereniging kende eveneens een lagere opkomst. En dat, terwijl de com missie kosten noch moeite had gespaard om ook dit jaar voor een spetterend evenement met bingo en tafelvoetbal, beide een eclatant succes, en het optreden van diverse artiesten te zorgen. We zullen zien hoe we verblijven voor het komende seizoen als de vereniging 1 10 jaar bestaat. Hoewel bij de amateurs twee ploegen kampioen zijn geworden, overheerst toch de teleurstelling van de degradatie van het eerste amateurelftal. Er was dan ook behoefte aan een slotavond om het seizoen na te bespreken. Voor een club die het vereni gingsleven hoog in het vaandel heeft staan, was het een matig jaar. Hopelijk komt daar het komend seizoen verandering in. Of moeten we stilaan een nieuwe definitie toekennen aan het begrip verenigingsleven? Ben geneigd te veronderstellen dat dat meer voor de hand ligt. Jan Buskermolen Zondagavond 3 mei. DeArenA lijkt verlaten maar ergens in dat koude beton is leven. De kantine aan de Noordkant is verzamel plek voor de stewards die terug zijn gekeerd van een afgrijselijke uitwedstrijd. 4-0 verlies in Rotterdam, 4-0 verloren van Sparta, met 4-0 de kans op Champions League voetbal verloren! Smart en afkeer. Maar het leed wordt in saamhorigheid gedeeld. De pak weg dertig stewards die mee zijn gegaan naar Sparta, vluchten niet maar blijven bijeen. Zittend aan twee lange simpele houten tafels. Luxe is ook niet nodig want ze hebben voldoende aan elkaar. Nie mand zit er met i-pod of i-phone op zijn hoofd, niemand die een play-station spel prefereert boven het menselijk contact. Echte teambuilding, zonder trucs. Praten, verwerken en onder het afrea geren een hapje eten op die eigenlijk onooglijke plek in de ArenA. Diner uit plastic bakjes van de afhaalchinees en op de grove tafels staan blikjes frisdrank en wat biertjes. De gele stewardjassen han gen over de stoelleuningen, ze zitten door elkaar heen en zijn van alle leeftijden en kleuren. Gezinshoofden, studenten, jonge vrou wen die vanuit hun individualisme een team vormen. Een speciale groep mensen, zo verschillend van samenstelling en een eenheid. Steward zijn, zeker Uit-Steward zijn, is niet zomaar iets. Het vraagt persoonlijkheid, motivatie en menselijk inzicht want de suppor ters die je begeleidt zijn niet de makkelijksten. Zeker niet wan neer er met 4-0 verloren is, in Rotterdam, van Sparta. Sommige stewards zien amper iets van de wedstrijd, terwijl het toch hun club is die speelt. De omstandigheden zijn vaak slecht en er moet wel eens worden ingegrepen of, zoals zoeven, een cordon gevormd worden om woedende supporters te scheiden van de bleke voetballers. Daar stonden ze, Sandra, Marlon, Shivanno, George, Debbie, allemaal, de armen ineen geschakeld, buigend maar niet barstend. En nu zitten ze hier. Met elkaar de dag en de nederlaag verwer kend in deze kantine ergens in de verlaten ArenA. Ze zijn getrof fen door het verlies en misschien verbazen ze zich wel over het gebrek aan team, aan eenheid, aan saamhorigheid bij de voetbal lers, de spelers van hun club. Allemachtig, wat doet die 4-0 pijn. Verloren, maar niet verslagen want hun eenheid is ongebroken. Volgende keer staan ze er weer. David Endt AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 12