Treurnis en feest Zaterdagvoetbal Velen hebben het zien aanko men. De degradatie van de Zaterdag 1 kwam steeds dich terbij. Als voetballer en trainer hoop je het nooit mee te hoeven maken, maar ondanks alle moeite is het toch zover gekomen. Laten we allemaal weer met beide benen op de grond staan en con cluderen dat de huidige selectie te weinig kwaliteiten had om zich in deze zware hoofdklasse te handhaven.Voor het volgende seizoen heeft Constantijn Schou ten alweer een nieuw elftal staan met wie hij wil terugkomen in de hoofdklasse. Met de geplande komst van de Topklasse zou het in theorie mogelijk zijn om dit doel te bereiken. Meer berichten over de nieuwe selectie zijn te lezen in het volgende Ajax Club nieuws, aldus Nico Schlette. klasse. Na slechts 1 nederlaag, 1 gelijkspel, 20 overwinningen en een doelsaldo van 1 12-24 zijn de cijfers indrukwekkend te noemen.Toch duurde het tot de op één na laatste wedstrijd omdat overbuurman KSJB ook maar bleef winnen.Toen Ajax thuis tegen Purmerend een 2-0 voorsprong verspeelde werd het kampioenschap weer uitgesteld. Vervolgens won het elftal de twee volgende thuiswedstrijden tegen RKAV (7-0) en SDW (5-0), en was het kampioenschap binnengeharkt. Na afloop vloeide de champagne volop, en werd er alweer druk gespeculeerd over het volgend seizoen. De Zaterdag 2 had het na de winterstop erg moeilijk om een elftal in het veld te krijgen. De reden was dat wij drie spelers moesten afleveren aan de Zater dag 1 en een paar lang gebles seerden. Van ons 3e elftal konden wij niet zoveel steun verwachten omdat zij ook niet altijd genoeg spelers beschikbaar hadden en het dit jaar beslist kampioen wilde worden. Desondanks is Dennis van der Wal in zijn eerste seizoen als trainer er in geslaagd om de 3e plaats vast te houden. Samen met enkele periodetitels is dit volgens elftalleider Dolf van Zoest toch een beste prestatie. Het kampioensfeest van de Zaterdag 3... 8 p o De Zaterdag 3 is het dan toch gelukt Kampioen te worden van de reserve eerste klasse door met 1-6 van Zwaluwen'30 te winnen. Met een volle bus reden wij al vroeg richting Hoorn. De schrik sloeg ons om het hart nadat we eerst met 1 -0 achter kwamen. Maar gelukkig kwam door onder meer drie goals van Cees van Oevelen alles toch goed. Na het eindsignaal was er natuurlijk groot feest en had ik mijn verjaardagscadeau binnen. Na een leuke terugreis werd op de Toekomst het feest verder gevierd met hapjes en drankjes en 's avonds, als grote verrassing, met een grandioze rondvaart door de grachten van Amsterdam met de Schaal. Dank aan de jongens die dat geregeld hebben. Ook dank voor de schaal die nu thuis staat bij Loes en elf t talleider Frans Grootenboer. g De Veteranen mochten ook dit jaar de Schaal weer in ontvangst 2 nemen als Kampioen van de I e 10 .en ook dat van de Veteranen. AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 10