2)o4M& Verjaardag ouderwets gevierd Evenementencommissie Oranje, rood en wit Zo'n 300 leden hadden op 21 maart de moeite geno men naar sportpark de Toekomst te komen om gezamenlijk de 109e verjaardag van onze vereni ging te vieren. In vergelijking met voorgaande jaren was er echter sprake van een 'mindere' opkomst. En dat is toch jammer. Omwille van het verenigingsleven hadden bestuur en directie toe stemming gegeven om in weerwil van het huidige tijdsbeeld toch een feest te houden. Dan is het jammer dat de opkomst tegen valt, waardoor het voor een vol gende keer moeilijker wordt om met dit soort initiatieven door te gaan. Neemt niet weg dat de mensen die wel aanwezig waren weer ouderwets hebben genoten van een feestavond die tot in het vroege ochtendgloren duurde. Tafelvoetbal Naast het het feestgedruis op het centrale podium had de evenementencommissie weer enige noviteiten in petto in de aangrenzende ruimten. In de bestuurskamer waren een 5-tal tafelvoetbalspellen neergezet door hoofdsponsor Aegon. Na de aankondiging vanaf het cen trale podium liep de bestuurs kamer vol met liefhebbers. Onder leiding van Ben Kranen werd er vol passie gespeeld. Onder hen onder andere het team Frank de Boer/Michel Kreek dat als vanouds fanatiek tekeer ging en hun tegenstanders trachtte te declasseren. Ook de befaamde bingo mocht zich wederom in een grote belangstelling verheugen. De evenementencommissie introdu ceerde vanwege de kredietcrisis de crisisbingo. De mensen moch ten gratis meespelen om uitslui tend Ajax-gerelateerde prijzen. De geste werd enorm op prijs gesteld. Op het centrale podium was het een komen en gaan van artiesten. En er tussendoor zorgde onze huis DJ dat we in grote getale op de dansvloer bleven om te dansen, te hossen en te zwijmelen. Gordon zorgde na middernacht voor een spet terend slotoptreden. Het bleef daarna nog lang onrustig. Jan Buskermolen Meestal waait of stormt het rondom het voetbal van onze club. Elke veter die knapt van een min of meer beroemde voetbal schoen, betekent nieuws voor de media. En al jachtend en jagend gaat het alweer richting einde van het seizoen. Soms valt er windstilte. Dan belanden we in een wind stilte, en die hebben we te danken aan Oranje, het Nederlands Elftal. Op 28 maart en op 1 april kwam Oranje naar de Amsterdam ArenA. Kijk,Ajax is mijn hart omdat het een keuze is. Bij Oranje ligt dat anders, dat is meer een toevallige omstandigheid van ergens geboren zijn, het heeft minder met de passie te maken. Toch ben ik er graag bij wanneer het Nederlands Elftal speelt. Zonder het soms gekmakende fanatisme dat mij bij Ajax over komt, het is meer belangstelling. Ik beman mijn kantoortje in het kleedkamergebied waar ik, een beetje verscholen, de bond van dienst kan zijn door het bureau aan FIFA-officials af te staan, een fax door te zenden. De contacten met zowel de KNVB als met buitenlandse officials die je mogelijk op Ajax-avonturen in Europa weer tegen komt, zijn nuttig. Ronduit leuk is het om - in wat voor mij luwte is - je eigen spelers in een andere biotoop actief te zien. Bij Nederland-Schotland en Nederland-Macedonië waren dat Gregory van der Wiel en Maar ten Stekelenburg.Twee telgen van de Toekomst.Tel daarbij het ruime aantal eens-Ajacieden (voor altijd Ajacieden) en je komt tot een fantastisch groepje... Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, Ryan Babel samen met Khalid Boulahrouz en André Ooijer, allen gezaaid en ontkiemd op de Toekomst.Voeg er Klaas Jan Huntelaar aan toe, vergeet niet dat Johnny Heitinga alleen maar ontbreekt omdat-ie geblesseerd is, en je kunt dromen van een Champions League-rijp Ajax-elftal... als. Nou ja,'als' bestaat niet, dat weet ik inmiddels wel. Blijft staan het met trots gevulde plezier om de jongemannen weer te zien. Met een Oranjeshirt aan hun lijf, het hoogst haalbare, zeggen ze.Jonge- mannen die het op hun beurt weer leuk vinden om terug te komen in de Ajax-kleedkamer en de materiaaljongens en andere oude bekenden van Ajax te ontmoeten. Die dan even denken in oranje, rood en wit. David Endt 8 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 8