De laatste loodjes Zaterdagvoetbal WIE IS WIE? ind maar le Zater< De mannen van de Zater dag 1 van Constantijn Schouten zijn in zwaar weer beland. Het lukt maar niet de nodige punten binnen te halen. Het zou toch mooi zijn, met een beetje hulp van boven en mis schien enige ondersteuning van spelers uit de A1, in de hoofd klasse te blijven en dan volgend seizoen nieuw en fris te begin nen, op weg naar de Topklasse. Ook de Zaterdag 2 heeft het niet eenvoudig. Door veel blessureleed is het elftal van Den nis van der Wal dusdanig gehavend dat elke zaterdag alle zeilen moeten worden bijgezet om het elftal op de been te houden. Mede door hulp van de collega's van de Zaterdag 3 is het nog goed uit te houden. Het doel is wel bijgesteld. Als de ploeg op de derde plaats zou eindigen, is daar goed mee te leven. Anders ligt het gelukkig bij de Zaterdag 3. Wat in het vorige seizoen niet gelukt is hoopt trai ner Marco Ruitenbeek met zijn mannen daar nu wel in te slagen. Zijn elftal staat aan de voordeur van het kampioenschap. Het klinkt heel simpel, maar van de nog drie te spelen wedstrijden hoeven er maar twee gewonnen te worden waardoor Marco's droom zou uitkomen door in zijn tweede jaar als trainer kampioen te worden. Dat kampioenschap lonkt ook voor de Veteranen. Het kan ook geen toeval meer zijn. Trai ner Jan Buskermolen moet een gouden formule hebben. Zijn mannen gaan nog steeds op ram koers naar het kampioenschap, voor de 3e keer op rij.Van de zeventien gespeelde wedstrijden zijn er zestien gewonnen en maar eentje verloren. Nico Schlette Naam: Leeftijd: Beroep: Bij Ajax: Marco Ruitenbeek 40 jaar Grafisch ondernemer vanaf seizoen 2006/2007 IN MEMORIAM Helaas zijn ons in de afgelopen periode twee Aj'acieden ontvallen. Op 12 februari 2009 overleed zeer plotseling onze j'eugdscout Willem Polmann. Vanaf 1998 was hij lid van de club. Willem is 68 j'aar geworden. Een maand later, op 16 maart 2009, overleed op 85-jarige leeftijd Hilly Dermout. Samen met haar man Gerard en dochter Sylvia maakte zij jarenlang deel uit van de Ajax-familie. Wij wensen beide families en nabestaanden alle sterkte toe met dit verlies. Redactie Ajax Clubnieuws Hoe ben je bij Ajax verzeild geraakt? Via Maikel Schats. Eerst als keeper en daarna ben ik doorgegaan als trainer bij de Zaterdag 3. Hoe ziet je voetbalcarriére eruit? Mijn eerste club was Rapiditas in Weesp. Dat heet nu FC Weesp.Vanaf 1991 betaald voetbal gespeeld bij AZ, Go Ahead Eagles en in het Schotse Dunfermline Athletic. Vanwege wat financiële problemen bij deze club ben ik daar in 2004 met het voetbal gestopt. Wat zijn je leukste herinneringen aan je voetbalcarrière? Mijn voetbal periode in het buitenland en het kampioenschap in de eerste divisie metAZ in het seizoen 1995 - 1996. Waarom wilde je trainer worden van de Ajax Zaterdag 3? Dat leek mij leuk om te doen. Het is een gezellig elftal dat graag wil presteren. Ik heb het enorm naar m'n zin. Hoe vaak wordt er getraind? Eenmaal per week op donderdagavond. Na afloop volgt aansluitend de wedstrijdbespreking met een sappie. Bij het zaterdagvoetbal is het verloop van spelers erg groot. Hoe is dat bij de Zaterdag 3? Wij proberen altijd zoveel mogelijk spelers bij elkaar te houden. Desondanks gaan er gemiddeld zo'n vijf per jaar weg. Dat vullen wij aan met spelers met een Ajax-verleden. Wat zou je als trainer nog willen bereiken? Momenteel doe ik wat ik graag wil en met veel plezier. Op termijn zou ik wel eens keeperstrainer willen worden bij een BVO. Wat doe je naast een trainerschap? Wij hebben Drukkerij Ruiten beek in Weesp en een printing service. Het bedrijf is al 106 jaar oud. Welke rol speelt de Zaterdag 3 binnen de club? Daar kan ik weinig over zeggen al weet ik wel dat er weer over de Zaterdag 3 wordt gepraat in de goede zin van het woord. Het elftal leeft weer. Misschien wel omdat we dit jaar sinds jaren weer eens kampioen kunnen worden. Dat mag best iedereen weten. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2009 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 7