Zondag 22 maart Ismaïl Vanaf de Brabantse Wal - In Florence was tegen Fiorentina Kennedy de held met zijn doelpunt en de winst. Leonardo schoot ons thuis naar de volgende ronde in de UEFA Cup tegen Olympique Marseille. Uit werd nipt verloren.Thuis werd prima gespeeld met een mooie goal van Enoh, maar helaas ging het in de verlenging mis. mijn drie scoutingsmaatjes Cor Pafort,Theo van Santen en Louis Beukman scouten wij in Amster dam en omstreken. Ik ga naar SV Diemen en de anderen naar Zeeburgia, Ouderkerk en Abcoude.Vrijwilligers zoals Cor, Theo en Louis zijn de oren en ogen van de club en goud waard. Vanuit Diemen rijd ik door naar Huizen. Daar spelen wij 's mid dags zelf een belangrijke competi tiewedstrijd tegen Zuidvogels. Bij winst zetten wij een goede stap richting het kampioenschap. Uit eindelijk wordt de wedstrijd redelijk eenvoudig met 1 -3 gewonnen, waarbij zelfs onze leider en grootste criticaster Frans Grootenboer tevreden is. Dan heb je echt goed gespeeld! Bij thuiskomst zit mijn vrouw met een aantal vriendinnen op het terras. Ik ga er gezellig bij zitten.We eten en drinken wat en gaan 's avonds rond negen uur naar het verjaardagsfeest van Ajax op de Toekomst. De opkomst valt een beetje tegen. Toch blijft het leuk om oude bekenden, leiders en trainers te spreken. Dit soort avonden is daar uitermate geschikt voor. Na lekker te hebben uitgeslapen, neem ik 's middags om half drie plaats op de bank. NAC-Ajax staat op het programma. Ajax speelt een zeer goede wedstrijd met opnieuw een uitblinkende Aissati. Het is bewonderens waardig te zien hoe iemand van 20 jaar en 170 cm lang de gehele wedstrijd bepaalt. De vraag die bij mij rijst is: hoe had Ajax er voorgestaan als deze jongen het gehele seizoen fit was geweest. Niemand zal het weten. Kalmte in het hoofd Stroomt door benen Naar de bal Die doet Wat kalmte wil Slimme oogjes Schieten stil Langs ideale lijnen Strijden zwijgend Hart en ziel En wij, Wij zien nu eindelijk De kleine Ismaïl Huisdichter Cornelis Maart 2009 Gestion Copa Real Madrid, Chelsea, Ajax, AZ, Watford, Rosenborg, Chivas Guadalajara (Mexico) en FCNH (een selectie van amateurvoet ballers uit Noord-Holland) zijn de deelnemers aan de Gestion Copa Amsterdam 2009. Met Pinksteren (30-31 mei en 1 juni) wordt het toernooi gespeeld op Sportpark Sloten in Amsterdam. Niet meer het gemak van even naar de Toekomst, op maandagavond of zaterdag middag. Niet meer in een kwartier in de ArenA zijn. Niet meer na-ouwehoeren in café Amstelstroom over de zo juist beleefde draak of juweel van een wedstrijd. Niet meer blijven hangen aan de bar van onze kantine met Hans achter de tap en met de fles. Niet meer Amsterdam, maar Hoogerheide als predikant van de gemeente Woensdrecht. Daar is wel veel bos, hei, water, heuvels van Brabant en polders van Zeeland.Wel Bergen op Zoom met een keur aan monumen ten, goede restaurants.Wel het Bourgondische leven van Ant werpen. En wel ook het werk dat ik nog voor een aantal jaren wilde: dominee in en voor een levendige gemeenschap. Het is ook een eenzaam ambt, het heeft iets van de roepende in de woestijn. Zeker waar het Ajax betreft.'010' heeft talrijke fans hier, ook in mijn gemeente. Maar misschien heeft onze supportersclub een afdeling in mijn buurt. In elk geval is voor mij een clubgenoot even zeldzaam als een korenwolf in Limburg. De gemeente Woensdrecht waar Hoogerheide toe behoort alsmede Ossendrecht, waar ons kerkje staat, Huijbergen, Putte en Woensdrecht zelf, is wel een zeer sportieve gemeente.Veel faciliteiten, maar het meest valt de liefde voor de wielersport op. Hier vind je de geboortegrond van Harm Ottenbros (de adelaar van Hoogerheide), Gerard Koel, de zesdaagse kameraad van Peter Post, René Pijnen en Adrie van der Poel. Op voetbalgebied stond in Woensdrecht de wieg van Louis Overbeeke, die bij ontstentenis van Piet van der Kuil drie keer als rechtsbuiten in Oranje mocht opdraven. Hij speelde toen voor de tweede klasser DOSKO uit Bergen op Zoom. En daar kwam Rinus Bennaars ook voor uit, die zelfs tien wedstrijden de leeuw niet in z'n hemdje liet staan als speler van deze amateur club. Uniek! Daarna ging hij jawel naar Feyenoord! Enfin, de gang naar de ArenA en de Toekomst kan minder frequent maar wel gemaakt worden. En zeer bemoedigend was het enorme bloemstuk dat Ajax stuurde ter gelegenheid van mijn intrede als predikant. Ook uniek! Ds. Klaas Vos AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2009 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 5