Marc Stuut Dagboek van... Maandag 16 maart Woensdag 18 maart Zaterdag 21 maart 'Voetbal en geld verdienen zijn bijzaken t arc Stuut (29) speelt vanaf I zijn 7e jaar bij Ajax. Na tien jaar jeugdvoetbal, drie jaar betaald voetbal en vijf jaar ama teurvoetbal speelt hij nu in de Zaterdag 3. Daarnaast is hij actief in de jeugdscouting en sinds 2007 lid van de ledenraad.Als financieel beheerder is hij werkzaam bij de Van Kampen Groep, een beleg gingsmaatschappij in Amsterdam. Voordat onze werkweek deze ochtend begint, worden op ons voetbal-minded kantoor eerst alle voetbalgebeurtenissen van afgelopen weekend besproken. Uiteraard gaat het over Ajax, maar ook over de zelfgespeelde wedstrijden wordt door iedereen flink opgeschept. Na een uur discussiëren gaan we over tot de orde van de dag.Voor vanavond staat een vastgoedvei ling op het programma.Voor een aantal objecten, waar wij in geïn teresseerd zijn, worden calcula ties gemaakt. We stellen onze maximum prijzen vast en bespre ken de tactiek van bieden.Tegen zes uur vertrek ik van kantoor naar de Keizersgracht waar de veiling wordt gehouden. Na afloop wordt er gezellig wat gedronken en ga ik samen met mijn collega's en een aantal ande ren uit eten. Met iets te veel wijn op fiets ik naar huis, waar ik na thuiskomst direct mijn bed op zoek. Dinsdag 17 maart Met een lichte kater verschijn ik op kantoor voor een afspraak met de bank. Er moeten financie ringen worden geregeld voor diverse transacties. Door de hui dige financiële crisis verlopen dit soort gesprekken moeizamer dan normaal. Aan het eind van de dag fiets ik naar huis.Vanwege het prachtige weer zitten alle terrassen rondom onze woning in hartje Jordaan vol. Mijn vrouw en ik besluiten ook even lekker op het terras plaats te nemen, waarna we iets eten in eetgele genheid de Blaffende Vis. Omdat ik minder train dan vroeger en toch een beetje op conditie wil blijven, doe ik 's avonds de loop schoenen aan en vertrek voor een duurloop van een uurtje. Vandaag staat Ajax tegen Olympi- que Marseille op het programma. De eerste Franse supporters lopen 's middags al langs ons kan toor aan de Van Baerlestraat. De sfeer is grimmig. Rond kwart voor acht ga ik richting stadion. Rondom de ArenA hangt een echte Europa Cup sfeer. In het ledenrestaurant ontmoet ik oud ploeggenoot Serge van de Ban, met wie ik dertien jaar bij Ajax en Haarlem heb gespeeld. Op de middenstip bezorgt André Rieu mij een mooie flashback. Zijn muziek neemt me mee terug naar 19 april 1995: Ajax tegen Bayern München in het Olympisch Sta dion, eindstand 5-2. Mooie tijden waren dat.Tot ieders verdriet eindigt de avond in mineur. Hoe wel, ik heb genoten van de wed strijd, de inzet van de spelers, de sfeer in het stadion en vooral van Ismaïl Aissati. Donderdag 19 maart Vandaag zijn onze boekhouders op kantoor, die synoniem staan voor hoofdpijn. Nadat we klaar zijn met vergaderen, vertrekken wij in de middag richting het VU medisch centrum. Aan stichting VONK, hetVUmc Onderzoek Naar Kinderkanker, wordt mede namens ons kantoor een cheque overhandigd voor de aanschaf van een nieuw apparaat dat in staat is kinderkanker effec tief te bestrijden.Tevens wonen wij een lezing bij van professor Kaspers. Het bezoek aan het zie kenhuis maakt mij eens te meer duidelijk dat voetbal en geld verdienen slechts bijzaken in het leven zijn.'s Avonds rijd ik naar de Toekomst om zelf te trainen. We hebben met de Zaterdag 3 een fantastisch leuk elftal, met veel bekenden uit de vereniging. Het team bestaat uit jongens die vanwege hun werk niet in staat zijn veel te trainen, wel veel bin ding met de club hebben en toch nog op redelijk niveau willen voetballen. Het kampioenschap lonkt, dus wordt er fanatiek getraind. Na afloop drinken we met het gehele team een biertje, erg gezellig. Vrijdag 20 maart Omdat er vandaag echt weinig valt te melden ben ik voor het Dagboek gauw klaar en kan ik me rustig gaan voorbereiden op het aanstaande weekend. Het is opnieuw een stralende dag. 's Ochtends sta ik vroeg op om te gaan scouten. Samen met 4 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 4