Viering van 109 jaar AFC Ajax Evenementencommissie Trots Sinds een aantal jaren wordt op een feestelijke wijze stilgestaan bij de oprichting van onze vereni ging. Die is op 18 maart 109 jaar geleden.Voor het vaststellen van de datum kiezen we in de regel de zaterdag die het dichtst ligt bij de datum van oprichting. Dit jaar is dat 21 maart. Elk jaar proberen we weer een boeiend programma samen te stellen. In de centrale ruimte van ons onderkomen vinden de optredens van de artiesten plaats. Daarnaast is er tussen de optre dens de gelegenheid om te dan sen op de muziek die wordt ver zorgd door onze DJ. In de gangen rondom de centrale ruimte pro beren we jaarlijks weer nieuwe activiteiten uit. Dit jaar hebben we bedacht om een competitie tafelvoetbal te spelen om de titel Ajax Tafel voetbal Kampioenschap 2009. Tweetallen kunnen zich op de avond opgeven om mee te doen. In een competitie wordt bepaald welk team zich een jaar mag tooien met de titel.Twee jaar geleden hebben we het van stal gehaald en werd het meteen een daverend en succesvol succes. Zo succesvol dat ook dit jaar de bingo weer op de rol staat. We zullen zien wie zich dit jaar opwerpen als spelleider. We hebben de afgelopen jaren al vele toppers de revu zien passe ren op onze verjaardagsfeesten zoals Karin Bloemen, Jan Smit en vorig jaar Gerard Joling. Dit jaar hebben we Gordon als uitsmij ter kunnen strikken. Hij zal net na middernacht het slotoptreden verzorgen. Wij kijken er nu al naar uit en u hopelijk ook. De andere artiesten houden we nog even geheim, maar we verzekeren u dat het de moeite loont om samen met ons de verjaardag van onze vereniging te vieren. Graag tot zaterdag 21 maart op de Toekomst.Vanaf 21.00 uur bent u van harte welkom. Jan Buskermolen Trots. Kijk in de Dikke Van Dale en je vindt drie betekenissen voor dat woord. De eerste associatie is de meest voor de hand liggende, namelijk'De fierheid die het volbrengen van iets groots geeft'. Dan heb je nog, en zo gebruiken wij het alweer minder vaak: 'Een groot gevoel van eigenwaarde (terecht of onterecht)'. En ook nog, als een staartje oud Nederlands, de betekenis van 'ondanks', vergelijkbaar met het Duitse woord trotz. Met de laatste betekenis in de hand bevestig ik niet alleen mijn eigen ouderwetsheid, maar ik hanteer het ook in tijden wanneer het wat tegen zit. Wij bij Ajax zijn meesters van de zelfkritiek. Want wanneer er minder wordt gepresteerd dan wij willen (en dat is vaak het geval, de lat ligt hoog!), dan wordt er meedogen loos gewezen op waar en hoe het fout gaat. Dat is simpelweg 'des Ajax', moet je ook niet te moeilijk over doen. Als er maar een algemene broedergeest is die de kritiek en de aanmerkingen ombuigen naar de wens om het samen te verbeteren en, eenmaal de eerste frustratie om een nederlaag of een slechte wedstrijd voorbij, ook naar de omstandigheden te kijken. O ja, trots, daar begon ik mee.Trots, in de zin van 'ondanks'. Ondanks dompers waar je tegenaan loopt, laat ik maar noemen: de nederlagen van het eerste elftal op het moment dat iedereen bij ons zo intens hoopt dat er winst zal zijn, wrik ik uit mijn gekwetste ziel ook die andere trots op. Dat gevoel van fierheid. En die fierheid is vooral gebaseerd op wat ik op het wedstrijd formulier zie. Een voorbeeld: Ajax - Heerenveen, een ongelukkige nederlaag. En het spel laat te wensen over, zeker. Bittere 0-1 grotere achterstand op AZ, pijnlijk. Maar het wedstrijdformulier laat zien dat er van de achttien Ajacieden er zeker tien uit de eigen opleiding afkomstig zijn. Bij het zo trots (eigenwaarde, terecht of onterecht) aan de regio gebonden Heerenveen... eentje,hooguit. En Heerenveen is geen uitzondering. Het gaat uiteraard om winnen, wij bij Ajax zijn niet snel tevreden, we leggen de lat hoog.We willen kampioen worden, altijd. Maar trots (ondanks) tegenslag, is er ook reden om trots (fier) te zijn op de vruchten die wij van onze jeugdopleiding plukken. AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 8