Zaterdagvoetbal lÉBBn Op 1 1 januari vond op de Toekomst de Nieuwjaarsborrel plaats. Anders van opzet dan voorgaande jaren: meer onder ons en geen media. Het bleef bij een korte nieuwjaarsspeech van onze nieuwe algemeen directeur Rik van den Boog en een toost op al het goede in het nieuwe jaar door Cor van Eijden. In tegenstelling tot het betaalde voetbal kent het zaterdagvoet bal nog een echte winterstop. Daarom was er voor de Zater dag 1 alle gelegenheid van 2-5 januari een trainingskamp te beleggen in het Spaanse Torre- molinos. Naast de nodige ont spanning had trainer Constantijn Schouten ook pittige trainingen in petto. Ook stond er een wed strijd tegen Jong Malaga op het programma die met 1 -0 werd gewonnen. Met een goed gevoel keerde het gezelschap weer terug naar het hotel. WIE IS WIE? Naam: Michel Sleutelberg Leeftijd: 50 jaar Beroep: Hoofdredacteur gedrukte Ajax-media Bij Ajax: in dienst per 1 januari 1997 u Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? David Endt vroeg mij eind 1996 of ik - aanvankelijk op freelance basis - zijn taken bij het Ajax Magazine wilde overnemen omdat hij door Louis van Gaal steeds meer bij het eerste elftal werd betrokken. Wat deed je eerst voor werk. Ik was eindredacteur van de Amster damse sportkrant SportClub en had daardoor al veel contact met Ajax. In die tijd heb ik het boek Tussen hemel en hok over - en met - Bobby Haarms geschreven. Door Bob heb ik toen de club goed leren kennen. Waarmee houd je je tegenwoordig hoofdzakelijk bezig? Vooral met de Kick Off, die sinds het vorig seizoen min of meer in de plaats is gekomen van het Ajax Magazine. Joris Zandbergen doet vooral de eindredactie en ik meer het bladmanagement, zoals planning en contacten met de drukker en de adverteerders.Verder ben ik verantwoordelijk voor de Presentatiegids en de Ajax Bibliotheek. En soms werk ik mee aan projecten als het onlangs verschenen monumentale fotoboekAjaxWereldclub. Eenmaal terug in Nederland werd er nog thuis geoefend tegen JongVolendam 3-2) en het Haarlemse Young Boys (2-3) alvorens de ploeg zich kon gaan opmaken voor de eerste com petitiewedstrijd in eigen huis tegen koploper Spakenburg op 24 januari. Niet eenvoudig voor de ploeg om als rode lantaarn drager op de ranglijst een begin te maken het vege lijf te redden en zich van die laatste plaats te worstelen. De uitslag (0-1) doet vermoeden dat er nog wel een puntje heeft ingezeten. Maar feitelijk waren de gasten een of twee maatjes te groot.Vanwege de vorst werd het hele zaterdag voetbal de week daarop afgelast. Op kunstgras oefende de Zater dag 1 tegen deAl vanVolendam (0-0). Nico Schlette Waar heb je vroeger gevoetbald? Bij het eerbiedwaardige Hercules in Utrecht. Die club heeft er voor gezorgd dat Ajax in 1914 voor de enige keer in zijn bestaan degradeerde. Maar dat ben ik pas later aan de weet gekomen. Hoe ervaar jij hetAjax-gevoel? Ik ben een professional, maar wél met een groot loyaliteitsgevoel voor de organisatie. Bij mij vloeit er geen rood-wit bloed door de aderen, maar net als iedereen smacht ik naar het 30ste kampioenschap. Wat zou je in het algemeen graag bij Ajax zien gebeuren? Dat de verschillende geledingen - spelers, trainers, kantoormedewerkers, vrijwilligers - wat meer contact met elkaar hebben. Dat zou het begrip, de samenwerking en het saamhorigheidsgevoel ten goede komen. In de toekomst met z'n allen op de Toekomst lijkt mij een goede zaak. Wat zijn je hobby's? Het klassieke Rome bestuderen, bij voorkeur ter plaatse. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2009 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 7