Maarten Stekelenburg naar Ajax Capetown Ajax Academy Club Attnakéieii Half januari is B2-trainer Maarten Stekelenburg met zijn vrouw en drie kinderen ver trokken naar Ajax Capetown. Na tien jaar op de Toekomst als jeugdtrainer bij de Ajax-jeugdop- leiding veel ervaring te hebben opgedaan maakte hij nu de over stap naar een nieuwe uitdaging in Zuid-Afrika. Natuurlijk ging Maarten niet over één nacht ijs.'Ik heb wel aange ven dat ik eerst wilde kijken of het mij wel zou bevallen' zei hij eerder op de Ajax-website toen hij in het najaar door Danny Blind werd gevraagd of hij iets voor een dergelijke functie zou voelen. Ik heb wel een gezin, dus zo'n overstap maak je niet zo maar even. Samen met mijn vrouw heb ik daar rondgekeken. De werkomstandigheden hebben mij positief verbaasd. En ook het niveau van de spelers stelde mij niet teleur.' De jongens van de B2 heeft hij steeds op de hoogte gehouden. 'Niet dat ze huilend in de kleed- kamer achterbleven, maar ze vinden het volgens mij best jam mer dat ik weg ben gegaan. Ik denk dat ze met Edmund Claus gewoon verder gaan. In zijn func tie als hoofd opleidingen hoopt hij tot prima resultaten te komen.' Het belangrijkste doel is op termijn ook spelers voor Ajax Amsterdam op te leiden.Want daar gaat het wel om. Ik zal met Ajax-ogen kijken naar de geschiktheid van een speler voor Ajax.We zien absoluut mogelijk heden. We hebben hier natuurlijk Benny McCarthy gehad, met wie het eigenlijk is begonnen en later Steven Pienaar, en nu Enoh.' Op de kerstborrel heeft iedereen die Maarten een warm hart toe draagt van hem afscheid geno men. Lydia Fritz - van de Moot ging bij die gelegenheid met de pet rond en kocht voor Maarten van de opbrengst een prachtige computer. Maarten:'Zo kan ik mooi contact houden met de Toekomst'. Rob Stol De Ajax Academy Club, opge richt in 2007 en bedoeld voor oud-spelers die minimaal zes jaar de jeugdopleiding van Ajax hebben doorlopen, is weer nieuwe leden rijker. Zo werd op 17 december voor aanvang van Ajax - Slavia Praag aan een aantal oud-jeugdspelers een certificaat uitgereikt: Melvin Fleur (nu spe lend bij RBC), Paul Quasten (Willem II), Leonardo Resida (Ajax Zaterdag 1Marco van Duin (Haarlem), Luciano Presierie (ARC), Gideon Kruit (De Kenne- mers), Didi Lonquet (FC Dor drecht) en Ferdi Elmas (Galata- saray). 'We hopen dat ook de spelers die bij Ajax moesten ver trekken, binding houden met de club', vertelde manager techni sche zaken Danny Blind tijdens de uitreiking. En misschien kunnen we in de toekomst nog wat voor elkaar betekenen. De club laat ook geen gelegenheid ongebruikt om ex-spelers uit de jeugdoplei ding het lidmaatschap van de Ajax Academy Club aan te bieden. Dat bleek na afloop van de wedstrijd van de Zaterdag 1 tegen IJssel- meervogels op 24 januari met Ferdinand Katipana in hun gelede ren. Omdat hij zeven jaar in de jeugdopleiding bij Ajax heeft gespeeld kreeg hij in aanwezig heid van Ed Lefeber (rechts) het certificaat uitgereikt uit handen van Jan Olde Riekerink. Inmiddels telt de Ajax Academy Club circa 40 leden, onder wie prominente spelers als Wesley Sneijder en John Heitinga. Tijn Middendorp 6 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 6