T ff L t Sulejmani Samenstelling ledenraad mediacontacten van Ajacieden per seizoen. Onze trainer heeft op deze zonnige dag naast zijn wekelijkse perspraatje nog inter views met Sportweek en AjaxTV Met zijn allen zittend aan een lange tafel op het terras aan de rand van de golfbaan vragen de meegereisde journalisten hem zijn hemd van het lijf. In Neder land is collega Riske Betten ver antwoordelijk voor de persdag en elke keer als ik dit van haar overneem realiseer ik me dat het een behoorlijke klus is, al die interviewafspraken. Een klus die gemakkelijk mis kan lopen. Dit keer is tijdens de lunch opeens de stoel van Jan Vertonghen leeg. Na de lunch heeft hij drie media- afspraken staan. Jan was even met de dokter naar het zieken huis om uit voorzorg een foto van zijn voet te laten nemen. Dat heeft vanzelfsprekend prioriteit, maar zulke zaken verstoren de planning behoorlijk. Gelukkig mankeert Jan niets ernstigs en is hij relatief snel terug. En de jour nalisten wachten liever in de Por tugese zon dan in de perskamer van de ArenA. Eind goed al goed. Een dag later staan alle kranten vol met Ajax-nieuws en mooie foto's uit Portugal. Zaterdag 10 januari Vandaag wordt de wedstrijd tegen VFB Stuttgart gespeeld. De Amsterdamse zender AT5 wil de beelden graag gebruiken, maar mist het geld om de rechten te kopen.AjaxTV wil graag gebruik maken van de beelden die de camera van AT5 schiet, dus is een deal snel gemaakt. Danny Blind arriveert en wordt ook nog even 'voor de camera getrokken' om over de op handen zijnde transfer van Robbie Wielaert te praten. Ajax verliest met 3-2 en gaat na afloop vrij snel de bus in, aange zien in het hotel zal worden gedoucht en omgekleed. Niet handig voor de media, want dat betekent weinig tijd om een reac tie aan de spelers en aan de trai ner te vragen. In een mum van tijd is de'mixed zone' dan ook leeg, waar in de ArenA geregeld een uur na het eindsignaal nog interviews aan de gang zijn. Zondag 1 1 januari Vandaag vliegt het hele gezel schap terug naar Nederland, waar voor de spelers nog een uitloop training op het programma staat. Ik kleed me snel om en ik haast me naar de Toekomst voor de Nieuwjaarsborrel. In diezelfde week hielden ondermeer AZ en Feyenoord hun Nieuwjaarsrecep tie zoals wij het voorgaande jaren ook deden. Bij beide clubs leidde dat tot een hoop onrust. Bij ons geldt momenteel als één van de belangrijkste doelstellingen de rust rondom de club te bewaren. Ik ben dus erg blij dat we bij Ajax dit jaar op dit gebied pas op de plaats hebben gemaakt. De eerste week van 2009 zat er op en het biertje smaakte ook in Nederland weer prima. Schattig kaboutertje Miki uit Servië Dompelde Ajax eens Bijna in rouw Halsoverkop reden Geldpantservoertuigen Naar Heerenveen En we kochten 'm gauw Huisdichter Cornelis Januari 2009 Adreswijziging Bob Haarms Ons erelid en Ajax-icoon Bob Haarms heeft eind januari het ziekenhuis verlaten om zijn intrek te nemen in zijn nieuwe woning op het adres: Noord Hollandstraat 39 k, 1081 AS in Amsterdam Op december 2008 bezochten 127 leden de algemene (najaar) ledenvergadering op de Toekomst.Vooraf hadden Ton Tielenburg enTijn Middendorp zich niet herkiesbaar gesteld. Bovendien moest de plaats van Cor van Eijden opnieuw worden ingevuld vanwege zijn overstap naar een functie binnen het bestuur waardoor er drie vaca tures waren. De drie nieuwe leden in de ledenraad zijn: Hein Blocks, Dennis Bogaard en Roger van Boxtel. Herkozen werden Frits Andriese, Harm Greving, Reiniervan Dantzig, Klaas Vos en Leo van Wijk. Voor de komende periode is de ledenraad nu als volgt samen gesteld: Frits Andriese (201 1) Rob Been jr. (2009) Hein Blocks (201 1) Dennis Bogaard (201 1) Herman Bosschieter (2009) Roger van Boxtel (201 1) Reinier van Dantzig (201 1) Theo van Duivenbode (2009) Jaap Ellerbroek (2010) Mark Geestman (2009) Harm Greving (201 1) Ruud Haarms (2010) Sunny Leóns (2010) Ernst Ligthart (2009) Rutger Koopmans (2010) Cees van Bevelen (2009) Rob Ombre (2010) Ron Oudendijk (2010) Arend de Roever (2010) Arthur Smolders (2010) Marc Stuut (2009) KeesTimman (2009) KlaasVos (201 1) Leo van Wijk (201 1) Het jaartal achter de naam geeft het jaar aan wanneer men aftredend is. AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2009 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 5