Miel Brinkhuis Dagboek van... '1500 tot 2000 media contacten per seizoen Miel Brinkhuis (34) werd per 1 juli 2007 lid van Ajax en trad dat jaar per 1 november bij de club in dienst als manager pers en communicatie oftewel pers chef. Van zijn eerste werkweek in 2009 hield hij voor het Ajax Clubnieuws een dagboek bij. Maandag 5 januari Strikt genomen de eerste officiële werkdag bij Ajax van 2009. De selectie werkt nog een training af bij het stadion om vervolgens naar Portugal af te reizen. Met Marco van Basten was van te voren afgesproken dat de meerei zende media alleen op vrijdag interviews mochten doen. Zodoende is de aanwezigheid van iemand van de persafdeling in Portugal slechts nodig in het laat ste deel van de week.Voor de eigen media maak ik vooraf nog wat werkafspraken, zodat ik op Ajax TV en www.ajax.nl wel dage lijks een speler aan het woord kan laten. Op kantoor is het die maandag, in tegenstelling tot nagenoeg elke andere maandag van het seizoen, rustig. Kort over leg met Infostrada Sports over hun mogelijkheden ten opzichte van onze informatiebehoefte en wat heen en weer gebel met Ere divisie Live over het gebruik van backdrops (reclamewanden) bij persconferenties. Ik had ervoor gekozen om de Ajax borden te gebruiken in plaats van de bor den waarop de sponsors van Eredivisie Live staan. Leuk voor onze sponsors zoals Aegon en adidas. Maar zo dachten ze er bij de ECV niet over.Vanaf nu dus weer de borden van de Eredivi sie, waar onze sponsors lager en kleiner op staan. De normaal gesproken overvolle inbox van pers@ajax.nl blijft opvallend leeg. Dinsdag 6 januari Er komt een verzoek binnen van de nabestaanden van Sjakie Wolfs. Zij willen via onze site de mensen bedanken voor alle steun.Vanzelfsprekend is dit op de site geplaatst. Het is ook de tweede werkdag van de nieuwe algemeen directeur Rik van den Boog. Hij en ik hebben er bewust voor gekozen weinig tot geen aandacht aan zijn eerste periode bij Ajax te besteden, terwijl hij als uitvloeisel van het rapport van de Commissie Coronel toch echt het nieuwe boegbeeld van de club is. Maar na zijn perspresen tatie rondom zijn aanstelling in november hebben we besloten hem eerst een paar maanden aan het werkte laten en dan ergens in maart pas naar buiten te tre den, om de achterban te infor meren over wat zijn visie is. Er volgt nog een kort overleg met betrokkenen over de Nieuw jaarsborrel van a.s. zondag, die dit jaar kleinschaliger is dan de recepties van voorgaande jaren. Alleen een borrel voor de leden, de vrijwilligers en de medewer kers van Ajax.Verder geen poeha en geen media. Donderdag 8 januari Na mijn aankomst de vorige avond bespreek ik vandaag met de spelers, voor wie een inter- viewverzoek was binnengeko men, de planning van vrijdag door. Ik ontmoet het meege reisde Nederlandse journaille, dit keer een man of twaalf.Terwijl de selectie traint zit ik in de zon met mijn laptop op schoot te werken. Ondermeer aan een persbericht over een mooie deal. Henri van der Aat meldt vanuit Nederland dat de 3-jarige over eenkomst met Footballs World Series Ltd. over onder andere het Amsterdam Tournament is geslo ten. Met de organisator van de wedstrijd tegen VFB Stuttgart van komende zaterdag spreek ik ver volgens alle media-aangelegenhe den voor morgen door. Vrijdag 9 januari De persdag.Achttien media- afspraken telde de agenda, ver deeld over zeven spelers en de trainer, variërend van fotoshoots met meerdere spelers tot indivi duele interviews met kranten en tv-zenders. Om een beeld te geven: de Ajacieden gaven geza menlijk dit seizoen alleen aan de schrijvende pers al meer dan honderd interviews.Vorig sei zoen telden we voor zowel John Heitinga als Klaas Jan Huntelaar meer dan tweehonderd individu ele mediacontacten. De circa 50 persdagen en de persmomenten na afloop van de ongeveer 45 officiële wedstrijden die Ajax per seizoen speelt, zorgen gezamen lijk voor tussen de 1500 en 2000 4 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2009 | | pagina 4